Main menu:

З Русанівки незабаром може розпочатися розвиток театрального мистецтва за кращими європейськими традиціями

 

28.09.2015

25 вересня 2015 року в Українському Кризовому Медіа Центрі (Український дім) відбувся захід на тему: «Відкриття театрального центру європейського зразку на базі комунального приміщення культурного призначення, яке неефективно використовувалося».

Я взяв участь від органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» (далі – Комітет мікрорайону «Русанівка») у цьому заході, оскільки майбутній центр планується відкрити на базі майна колишнього кінотеатру «Краків» і ми співпрацюємо з існуючим у ньому муніципальним театром «Київ». На заході отримав нову інформацію про стан вирішення питання і побачив її подальший розвиток. Зрозуміло, оприлюднив позицію Комітету мікрорайону «Русанівка» і задав 2 запитання.

Ситуація на цей час така – підготовлений проект рішення Київради про створення комунального підприємства на базі майна колишнього підприємства “Краків” і він має бути розглянутий на її сесії до кінця її каденції, що дозволить усунути від господарювання цим майном Муніципальний театр «Київ» як його неефективного орендаря. Але треба визнати, що у 2005 році театр взяв в оренду вщент зруйновану будівлю і власними силами перебудував фойє 1 та 2 поверхів колишнього кінотеатру під театральні сцени, на яких і демонстрував вистави. Міська влада змінювалася, але дієвої підтримки театру не надавала і фактично припиненням фінансування з 2012 року призвела до паралічу його діяльності протягом 2012 – 2015 років.

Кардинально ситуація змінилася лише у цьому році, коли молода театральна громадськість запропонувала створити на базі цього майна європейський театральний центр, який стане площадкою для недержавних театрів столиці. Ось деякі цікаві цифри з цього заходу про існуючий європейський досвід та історію недержавних театрів у Києві. У Парижі 3 національних, 10 міських і до 500 недержавних театрів, У Відні до 400 і у Лондоні – до 600 недержавних театрів. А що у нас – 18 державних та міських театрів і біля 50 недержавних театрів. До речі, розвиток театрального мистецтва на початку ХХ століття у Києві був значно вищий – лише у центрі міста розташовувалися до 60 недержавних театрів з великими та малими площадками і з приходом радянської влади все вони втратили можливості для своєї діяльності.

Лист Комітет мікрорайону «Русанівка» з 3 пропозиціями повністю вписався в цей сценарій реформування цієї сфери культури і тим самим ми підтримали цю ініціативу нової театральної громадськості. Це стане основою для подальшого розвитку наших театрів на кращих європейських засадах, що так не вистачало для українського театрального середовища. І стартуватимуть ці зміни з нашого майбутнього закладу культури, що радує нас і, впевнений, буде підтриманий всією русанівською громадою. За планами учасників заходу новий театральний сезон має розпочатися з кінця жовтня і русанівці зможуть почати ознайомлюватися з цим театральним явищем першими у столиці. Будемо чекати з нетерпінням його відкриття.

Запис заходу викладено на сайті Youtube.com.

 

Олександр Чунаєв,
заступник голови та головний редактор сайту Комітет мікрорайону «Русанівка»