Main menu:

Відбулося друге засідання Робочої групи проекту КМО № 49444

 

ПРЕС – РЕЛІЗ

8 жовтня 2015 року після  завершення о 14 год. у готелі «Київ» дебатів на тему «Якою має бути модель управління об’єднаної територіальної громади» відбулося друге засідання Робочої групи проекту КМО № 49444 з розгляду його виконання.

У засіданні взяли участь 5 з 8 членів Робочої групи – керівник проекту Валерій Гуманенко, заступник керівника проекту Олександр Чунаєв, координатор проекту Алла Поплавська, керівник правління КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Андрій Нєстєрков та член групи, секретар правління столичного осередку Алла Солоненко. На наше запрошення участь у засідання взяв голова ВГО Андрій Крупник та приєднався до участі у ньому керівник органу самоорганізації населення (ОСН) «Комітет мікрорайону «Каунаський» Сергій Хлопов, які взяли участь у обговоренні питань об’єднання територіальних громад у рамках щойно завершених Дебатів.

Порядок денний засідання включав 4 питання, які були розміщенні у попередній інформації на цьому сайті. За результатами обговорення цих питань були прийняті такі рішення.

1. Заступник керівника проекту Олександр Чунаєв доповів членам робочої групи про стан виконання рішень Робочої групи проекту від 3 червня 2015 року  і запропонував затвердити результати проведеної роботи. Члени Робочої групи підтримали цю пропозицію і затвердили результати роботи з виконання цих рішень.

2. Заступник керівника проекту Олександр Чунаєв проінформував про підготовку на розгляд Робочої групи узагальненої аналітичної записки з питань громадянської участі, самоорганізації населення та самоврядування і додатку до неї – Реєстру локальних нормативно-правових актів в електронній формі на 184 стор. та запропонував затвердити підготовлені матеріали. Члени Робочої групи підтримали цю пропозицію і затвердили зазначену записку з додатком.

3. Заступник керівника проекту Олександр Чунаєв запропонував продовжити роботу над другою частиною розміщеного навчального відеокурсу на тему проведення громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади замість одного з запланованих вебінарів і доручити підготувати відповідний матеріал тому ж складу виконавців, який зробив раніше цей відеокурс. Члени Робочої групи підтримали цю пропозицію і доручили колективу у складі заступника керівника проекту Олександра Чунаєва, координатора проекту Алли Поплавської та секретарю ОСН «Комітет мікрорайону «Дніпровець», секретарю Робочої групи Оксані Коваленко підготувати другу частину навчального відеокурсу.

4. Члени Робочої групи обговорили питання делегування 3-м ОСНам Дарницького району столиці додаткових повноважень рішенням Київради від 11 червня 2015 року і відмітили наявність у ньому чисельних порушень чинного законодавства. Голова ВГО розповів про досвід одеських колег з формування пакету відповідних актів законодавства щодо механізму делегування відповідних повноважень, що дозволяє здійснювати зазначене делегування на виваженій та чітко сформованій правовій основі. Члени Робочої групи вирішили вивчити досвід делегування Одеською міськрадою додаткових повноважень їх ОСНам і розробити пакет документів щодо делегування Київрадою таких повноважень стичним ОСНам з врахуванням цього досвіду.

5. ВГО виступила з ініціативою підготовки проектів Статутів сільських та міських територіальних громад на нових засадничих принципах і викликає інтерес підготовлений нею Модельний Статут територіальної громади міста. Члени Робочої групи обговорили питання перегляду існуючого Статут територіальної громади міста Києва, який не відповідає сучасним вимогам розвитку громадянської участі, самоорганізації населення та самоврядування і по суті перетворився виключно у бюрократичний документ з підготовки рішень столичної влади. Члени Робочої групи за підтримки голови ВГО Андрія Крупника вирішили підготувати пропозиції до цього Статуту у новій редакції з врахуванням щойно розробленого нею Модельного Статуту територіальної громади міста.

6. Члени Робочої групи обговорили ситуацію з прийняттям Київрадою Порядків проведення громадських слухань та внесення місцевої ініціативи у місті Києві і відмітили чисельні порушення законодавства у визначенні їх учасників. Вони підтримали необхідність їх перегляду і вирішили звернутися до ВГО з проханням надати необхідну нормативно-методичну допомогу в опрацюванні механізмів проведення громадських слухань та внесення місцевих ініціатив.

При обговоренні питань порядку денного члени Робочої групи обговорили ще й інші питання, зокрема участі представників осередку у виборах депутатів Київради 25 жовтня 2015 року. Серед членів робочої групи участь у них беруть Валерій Гуманенко (ВО «Батьківщина») та Олена Папуша (Рух за реформи), а також учасник Дебатів від столичної громадськості Сергій Хлопов (партія «Соціалісти»).

Робота з виконання проекту продовжується і члени Робочої групи докладатимуть усі можливі зусилля для його успішної реалізації.

Проект № 49444 здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Олександр Чунаєв,
заступник керівника проекту, головний редактор сайту КМО

15.10.2015