Main menu:

Чи відбудеться можливий продаж частини території Русанівської набережної під інтереси ресторану

 

10.03.2016

З часу попередньої публікації на тему можливого продажу частини території Русанівської набережної в інтересах закладу громадського харчування «Смородина: ресторан у парку» відбулися 2 події – засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування. архітектури та землекористування 26 січня та 16 лютого 2016 року з різними результатами.

На першому засіданні цієї постійної Київради 26 січня 2016 року було ухвалено рішення, яке викликає масове обурення русанівців. – про підтримку проекту рішення «Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу» (підпункт 7.10.1 пункту 7.10 «Розгляд кадастрових справ (надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки)» Протоколу № 1). Проектом рішення передбачалося надати дозвіл на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,0400 га для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі закладу громадського харчування на Русанівській набережній, 7 у Дніпровському районі м. Києва, що підлягає продажу товариству з обмеженою відповідальністю «ІСІДА» (кадастрова справа Є-1229). Проект рішення підтримали більшість присутніх депутатів Київради – членів цієї постійної комісії:  «за» – 18, «проти» – немає, «утрималось» – 3 (Меліхова Т.І., Картавий І.Л., Назаренко В.Е.). Депутат Київської міської ради Шкуро М.Ю. участі в голосуванні не брав. На час публікації попередньої статті  цього протоколу засідання на сайті цієї постійної комісії Київради не було і лише зараз ми отримали з ним ознайомитися.

На іншому засіданні постійної комісії Київради 16 лютого 2016 року ухваллии протилежне рішення, яке є позитивним для мешканців мікрорайону:

«1. Підтримати зауваження, викладені у правовому висновку управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради від 08.02.2016 №08/230-223 до проекту рішення Київської міської ради «Про надання дозволу на проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки, що підлягає продажу».

2. Повернути вищезазначений проект рішення з матеріалами кадастрової справи Є-1229 до Департаменту земельних ресурсів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на доопрацювання з урахуванням зауважень, викладених у правовому висновку управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради від 08.02.2016 М08/230-223.» (підпункт 12.8 пункту 12 «Розгляд правових висновків управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради» Протоколу № 4 ).

Проект рішення підтримали більшість присутніх депутатів Київради – членів цієї постійної комісії:  «за» – 15, «проти» – немає, «утрималось» – немає. Депутати Київської міської ради Старовойт В.М., Кісільов І.П., Баленко І.М., Харченко О.В., Зубко Ю.Г., Кримчак С.О., Непоп В.І. участі в голосуванні не брали. Для них, мабуть, інтереси русанівців не актуальні і їх можна ігнорувати.

Орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – Комітет мікрорайону «Русанівка») підтримує зазначене рішення постійної комісії Київської міської ради як таке, завдяки якому унеможливлюється здійснення продажу цієї земельної ділянки зазначеному товариству, зберігається для всіх русанівців територія улюбленого місця відпочинку та не допускається зруйнування зеленої зони.

За прийняття такого рішення Комітет мікрорайону «Русанівка» висловлює всім депутатам цієї постійної комісії, які за нього проголосували, щиру подяку.

Тепер ми маємо парадоксальну ситуація: перше рішення від 26 січня суперечить другому рішенню від 16 лютого з цього питання і під час другого голосування про це депутати Київради чомусь забули.

Тому для виправлення цієї ситуації Комітет мікрорайону «Русанівка» звернеться до зазначеної постійної комісії Київради з проханням скасувати її рішення від 26 січня 2016 року в частині підтримки проекту зазначеного рішення Київради по кадастровій справі Є-1229 і до департаменту земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації з проханням при прийнятті рішення дотриматися наведеного вище рішення постійної комісії Київської міської ради та наданого департаменту правового висновку управління правового забезпечення діяльності Київської міської ради і не допустити незаконний продаж цієї земельної ділянки.

Враховуючи актуальність цього питання для русанівців, Комітет мікрорайону «Русанівка») тримає це питання під своїм контролем. Наша позиція незміна – Русанівська набережна як паркова зона має залишатися для усіх русанівців та гостей і бути збереженою у подальшому як рекреаційна зона разом з Русанівською косою.

Зазначена тема висвітлюватиметься й далі на нашому сайті. що б громадськість мала бачити хід розгляду та вирішення цього питання депутатами Київради та посадовцями її виконавчого органу (Київської міської державної адміністрації).

 

Олександр Чунаєв,
заступник керівника та головний редактор сайту
Комітету мікрорайону «Русанівка»