Main menu:

На громадському заході у Дніпровській райдержадміністрації відбулося громадське обговорення проекту Статуту міста в новій редакції

 

20.04.2016

14 квітня 2016 року у приміщенні Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації (далі – райдержадміністрація та РДА) (к. 317) відбулося засідання Громадської ради при цій адміністрації, яке розпочалося з проведення круглого столу щодо питання громадського обговорення підготовленого Київським міським осередком (КМО) Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення» на ініціативних засадах проекту Статуту територіальної громади міста Києва (далі – Статут) в новій редакції.

Проведення круглого столу стало завершенням спільної попередньої роботи з розгляду ініціативи КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Громадською радою (ГР) при Дніпровській райдержадміністрації. Її Правління 15 березня 2016 року підтримало доцільність розгляду нашої ініціативи і включило мене до складу робочої групи з підготовки відповідних пропозицій до запропонованого нами документу. Робоча група провела 4 засідання: 17 березня, 30 березня, 6 та 11 квітня поточного року з опрацювання цих пропозицій.

Участь у заході взяли голова, заступники голови та інші члени Громадської ради (21 особа) та 2 представники ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»: голова її правління Тетяна Кіріллова та заступник голови правління КМО Олександр Чунаєв. Відкрив захід голова Громадської Ради при Дніпровській РДА Анатолій Павленко, а модератором заходу від нашої організації виступила Тетяна Кіріллова.

З головною доповіддю на ньому виступив я як директор Ресурсного центру «Лівобережжя» КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» і співдоповіддю від робочої групи ГР Сергій Комаренко. У своєму виступу з демонстрацією відповідної слайдової презентації я зупинився на таких моментах, як підстави перегляду існуючого Статуту міста, принципи (підходи) до реформування статутного права киян, ідеологічні засади нового Статуту у порівнянні з чинним Статутом, його відмінності та новації, питання виконання та провадження Статуту в новій редакції та наслідки прийняття нового статутного права киян. Модератор заходу Тетяна Кіріллова коротко ознайомила присутніх з нашою організацією і відповіла на запитання щодо видання нею вперше в Україні брошури модельного Статуту територіальної громади міста.

Головою Громадською ради Павленком А.М. було оголошено проект рішення круглого столу з 6 пунктів, до якого увійшли відповідні пропозиції столичного осередку нашої організації. Ним було запропоновано взяти його за основу та за результатами висловлених зауважень її Правленню доопрацювати, що б не проводити додаткового засідання Громадської ради з цього питання. За зазначену пропозицію проголосували 14 осіб і рішення було прийнято.

Після цього почалося активне обговорення загальних зауважень до проекту нового Статуту і внесення відповідних пропозицій до п. 3 проекту рішення заходу. За повернення до районних в місті Києві рад з їх виконавчими органами і визначення у проекті нового Статуту відповідної норми проголосували 17 осіб, за внесення норм до нього щодо електронного врядування, електронного голосування та відкритого бюджету – 18 осіб, визначення у ньому власності та майна територіальної громади – 17 осіб, встановлення територіальних громад районів та мікрорайонів – 17 осіб, прийняття Статуту в новій редакції на загальноміському референдумі – 16 осіб і вже в цілому із щойно прийнятими рішеннями – 16 осіб.

Таким чином, ці рішення вважаються прийнятими, хоча до деяких з них у мене є справедливі зауваження на їх невідповідність чинному законодавству. Незважаючи на це, прийняте рішення по цьому питанню в цілому вважаю позитивним, адже учасниками заходу була підтримана наша ініціатива і відкрито шлях до проведення саме громадського обговорення внесення змін до чинного Статуту територіальної громади міста Києва.

Після завершення розгляду членами Громадського ради були розглянуті інші питання порядку денного:

– про результати засідання круглого столу 12 квітня поточного року на тему «Реформування ЖКГ: проблеми та шляхи їх вирішення»;

– про звернення громади села Биковня стосовно допомоги та підтримки у справі ззахисту Биківнянського лісу;

– різне.

З другого питання членами ГР  було прийнято відповідне рішення.

Участь у зазначених засіданнях робочої групи та засіданні Громадської ради при Дніпровській райдержадміністрації м. Києва взята у рамках виконання проекту КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» № 49444, який здійснюється за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

Олександр Чунаєв,
заступник керівника проекту КМО № 49444, головний редактор сайту КМО