Main menu:

На засіданні Координаційного комітету громадських рад при районних райдержадміністраціях підтримана ініціатива столичного осередку ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення»

 

25.04.2016

19 квітня 2016 року у приміщенні Дніпровської районної у місті Києві державної адміністрації (далі – райдержадміністрація та РДА) (к. 301) відбулося засідання Координаційного комітету громадських рад при районних райдержадміністраціях м. Києва.

Порядок денний засідання включав 4 питання і першим з них став розгляд підготовленого Київським міським осередком (КМО) Всеукраїнської громадської організації (ВГО) «Асоціація сприяння самоорганізації населення» на ініціативних засадах проекту Статуту територіальної громади міста Києва (далі – Статут) в новій редакції. Пропонування учасникам засіданням такого порядку денного цього засідання стало результатом проведеного перед цим 14 квітня поточного року засідання Громадської ради при Дніпровській райдержадміністрації м. Києва. До проекту порядку денного було додано прийняте нею рішення № 1 від 14.04.2016.

Участь у ньому, крім мене як доповідача по першому питанню, взяли представники усіх 10 районних громадських рад, керівники та члени правління Громадської ради при Дніпровській РДА як господарі цього засідання, експерт Офісу реформ Львівщини Андріян Фітьо.

У своєму виступу перед учасниками заходу з демонстрацією відповідної слайдової презентації з 15 кадрів я зупинився на таких моментах як підстави перегляду існуючого Статуту міста, принципи (підходи) до реформування статутного права киян, ідеологічні засади нового Статуту у порівнянні з чинним Статутом, його відмінності та новації, питання виконання та провадження Статуту в новій редакції та наслідки прийняття нового статутного права киян. На початку виступу я звернув увагу присутніх на те. що нами розроблено проект Статуту саме для масового обговорення киянами і вони як носії міської влади повинні визначити з варіантами реформування столичного самоврядування, форм здійснення безпосередньої та представницької демократії у місті. Можна сказати, що запропонований документ носить певне соціологічне спрямування на визначення бачення містянами розвитку міської демократії та столиці в цілому. І вже воно за результатами громадського обговорення має стати основою для внесення змін до чинного Статуту в тій чи іншій редакції. А тут і виникають перші протиріччя під час розгляду такої багатоваріантності реформування міських органів влади в частині управління містом, коли депутатські фракції у Київській міській раді і члени громадської ради при Дніпровській райдержадміністрації, виступають за повернення районних рад.

Під час обговорення цієї теми експерт з економічних питань та стратегічного розвитку територій офісу реформ Львівщини Андріян Фітьо підтримав реформування статутного права киян на засадах децентралізації і навів цікавий приклад щодо підтримки такої ініціативи як міський омбудсмен – з 1800 року у містах Швеції було запроваджену таку посаду, яка мала позитивний результат.

Розбіжність поглядів з деяких питань не стала на заваді учасникам засідання Координаційної ради позитивно віднестися до мого виступу в цілому і о 17 год. ними було підтримано нашу ініціативу щодо необхідності проведення громадського обговорення запропонованого нами проекту Статуту в новій редакції. Голова Громадської ради при Дніпровській РДА Павленко А.М. наголосив на тому, що на засіданні не прийматимуться конкретні пропозиції до цього документу, і запропонував їм розглянути його за моєї участі  своїх засіданнях громадських рад. Представники порушили питання щодо відсутності у них файлу цього проекту і тоді ним було заявлено про його розсилку наступного дня на їх електронні адреси для організації проведення зазначених засідань.

Голова Громадської ради при Деснянській райдержадміністрації Аракелян А.О. проінформував про ініціативу створення у Фейсбуці окремої сторінки Координаційної ради для висвітлення на ній її діяльності. На підтримку пропозиції про проведення масового громадського обговорення запропонованого документу запропонував відкрити на цій сторінці Fb відповідну групу з обговорення проекту Статуту міста в новій редакції і визначити мене її модератором для опрацювання відповідних пропозицій та зауважень до нього від майбутніх активних користувачів зазначеної сторінки. Присутні представники інших громадських рад позитивно віднеслися до такої пропозиції свого колеги і мене це тішить. Перед цим 17 квітня поточного року ми розмістили в Інтернеті нашу слайдові презентацію з проханням надавати свої зауваження та пропозиції до проекту нового Статуту міста і така нова ініціатива посилить комунікацію з активними користувачами цієї соціальної мережі і збагатить інформаційний простір щодо обговорення реформування статутного права киян.

Детально ознайомитися з проведеним засіданням Координаційного комітету  громадських рад при районних райдержадміністраціях м. Києва можна на сайті Дніпровській райдержадміністрації за посиланням.

Фото проведеного заходу розміщені на її сайті за посиланням:  http://dnipr.kievcity.gov.ua/gallery/1551.html.

Олександр Чунаєв,
заступник керівника проекту, головний редактор сайту КМО