Main menu:

Ініціативною групою з розгляду незаконного ДПТ Лівобережного масиву зроблено серйозний крок у відстоюванні інтересів мешканців лівобережжя столиці

 

10.05.2016

6 травня 2016 року від іменні громадськості подані позови до Окружного адміністративного суду міста Києва та заяви до Слідчого управління Головного управління Національної поліції м. Києва і Прокуратури міста Києва про фальсифікацію проведення 03 березня 2015 року так званих громадських слухань з обговорення проекту ДПТ Лівобережного масиву. Зроблено важливий крок у відстоюванні інтересів мешканців лівобережного масиву та пов’язаних з ним інших 3 мікрорайонів. Тому нагадаю багатьом активістам про тяжкий шлях боротьби, який ми пройшли разом з липня минулого року на цей час, і яка продовжуватиметься щонайменш по 12 травня поточного року.

7 липня 2015 року була створена ініціативна група з розгляду ДПТ Лівобережного масиву і протягом липня-вересня минулого року проведено її 11 засідань. 4 рази (2 та 23 липня, 3 та 24 вересня 2015 року) Київрада минулого скликання ставила до порядку денного своїх пленарних засідань це питання, але під тиском громадськості воно тричі знімалося з розгляду і одного разу не набрало необхідної кількості голосів для його затвердження. Представники групи двічі (30 липня та 20 серпня 2015 року) зустрічалися з директором департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації – головним архітектором міста і доводили на них своє бачення детального планування цієї території з точки зору забезпечення гідних умов проживання киян та збереження довкілля. З метою захисту своїх прав на гідні умови життя та довкілля ініціативна група організовувала та провела 2 мітинги під стінами КМДА 23 липня та 24 вересня 2015 року. У рамках підготовки до другого мітингу ініціативна група підготувала інформаційну листівку про можливі катастрофічні наслідки реалізації цього проекту і вони були поширені як серед міських депутатів у день пленарного засідання Київради 24 вересня 2015 року, так і серед киян. Разом з ними у цей день збиралися підписи до підписного листа з внесення з цього питання на розгляд Київради відповідної місцевої ініціативи і учасники мітингу та пересічні кияни активно ставили свої підписи на них. З організаційних проблем зазначена місцева ініціатива її організаторами так не була внесена на розгляд міських депутатів.

Діяльність ініціативної групи з розгляду ДПТ Лівобережного масиву м. Києва знайшла своє відображення в 3-х статтях, що розміщені протягом червня – липня поточного року у 3-х електронних ЗМІ. Перша з них розміщена на електронному ресурсі «Політикантроп». Два інших статті розміщені на сайті «Київ – 1» за посиланнями: http://kyiv1.org/news/detektivni-prigodi-odnogo-stolichnogo-detalnogo-042571/ та http://kyiv1.org/news/sprobu-higackoji-zabudovi -bilya-metro-livoberegn-042646/. Головним результатом її роботи стало те, що департамент містобудування та архітектури КМДА на той час відмовився від своїх пропозицій по цьому ДПТ, а його директор – головний архітектор міста був звільнений з своєї посади .

Після проведення міських виборів 25 жовтня 2015 року розробники ДПТ лівобережного масиву продовжили свої незаконні дії з винесення питання його затвердження на розгляд Київської міської ради цього скликання. З розгляду цієї ситуації протягом грудня 2015 року – квітня 2016 року було проведено 11 засідань цієї ініціативної групи із залученням інших громадських активістів. Її представники взяли участь у 2-х засіданнях постійної комісії Київської міської ради цього скликання з питань містобудування, архітектури та землекористування 22 березня та 05 квітня 2016 року, у акціях протесту та пікетування засідання Київради 14 та 21 квітня поточного року.

Члени ініціативної групи взяли участь у зустрічі 23 лютого 2016 року з колишнім виконувачем обов’язки директора департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації – головним архітектором міста Ганною Бондар. 27 лютого 2016 року в її продовження неформальна зустріч з нею розпочалася з об’їзду територій Микільської Слобідки, Лівобережного масиву та Русанівки і завершилася обговоренням матеріалів зазначеного ДПТ у приміщенні ОСН «Комітет мікрорайону (КМ) «Русанівка» по вул. Русанівська набережна, 18. Пізніше і її спіткала доля свого попередника – її було звільнено з цієї посади.

Ось деякі підсумки нашої тяжкої праці із захисту нашого права на гідне життя. Протягом липня – грудня 2015 року та лютого – квітня 2016 року було проведено 22 засідання ініціативної групи з розгляду незаконного ДПТ Лівобережного масиву, взято участь у 3-х зустрічах – нарадах з керівниками (директором та в.о. директора) департаменту містобудування та архітектури – головним архітектором міста, 4-х засіданнях минулого скликання та 2-х засіданнях постійної комісії Київради цього скликання з питань містобудування, архітектури та землекористування, організовано та проведено 3 мітинги під станами Київської міської ради і 2 громадські акції протесту, тобто проведено та взято участь у 36 громадських заходах в цілому. Робота проведена величезна і ми маємо протягом своєї діяльності як перемоги, так і незалежні від нас невдачі.

Питання порушення конституційних прав та свобод киян, які несе затвердження цього ДПТ, висвітлені у статті на сайті ОСН «КМ «Русанівка».

Ми знаходимося напередодні можливого розгляду ДПТ Лівобережного масиву на засіданні Київської міської ради 12 травня 2016 року і маємо показати владі, що не втомилися і будемо діяти до переможного фіналу. А міські депутати теж поставлені перед вибором – прийняти корупційне рішення і взяти на себе відповідальність за його наслідки, або виступити порядними людьми перед киянами і на їх підтримку відхилити незаконний ДПТ. Правда за нами і ми цього варті.

Відповідна інформація про подальші події з розгляду зазначених судового позову та заяв розміщуватиметься на нашому сайті.

 

Олександр Чунаєв,
член ініціативної групи з розгляду незаконного ДПТ,
головний редактор сайту