Main menu:

На Русанівці формується культурний простір

 

13.06.2016

Кожна цивілізована країна дбає про суспільство та його розвиток, невід’ємною частиною якого є культура та мистецтво. Вже багато років усі ми були позбавлені цього, адже 2 кінотеатри «Краків» та «Славутич» перестали працювати і поступово приходили у стан руйнації. Дещо пощастило будівлі колишнього кінотеатру «Краків», до якого зараз пройшли молоді та ініціативні театральні діячі і де незабаром спільними зусиллями нової культурно-мистецької громадськості, депутата Київради Олеся Маляревича та представницького органу русанівців зможе відродитися майже із забуття культурне середовище.

Тому ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» підтримав у минулому році прихід до нас нової театральної громадськості, що дозволило нам отримати друге дихання культурного розвитку мікрорайону. Тому ми на виконання передбачених законодавством своїх основних завдань підтримали їх нову громадську ініціативу з формування спочатку в межах Русанівки і наступним розширенням культурного простору вже за межами нашого мікрорайону. ГО «Асоціація діячів незалежних театрів», Київською обласною бібліотекою для дітей, бібліотекою ім. Г. Тютюнника, бібліотекою ім. Є. Кравченко для юнацтва та бібліотекою ім. В. Маяковського за підтримки ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» розробляється Культурна мапа мікрорайону, що робиться вперше у столиці. У цей проект закладено ідею об’єднання закладів Русанівки (бібліотек, шкіл, підліткових клубів тощо) в одну структуровану інформаційну базу, в якій закладатимуться проведення низки культурних заходів.

В рамках проекту «Культурна мапа Русанівки» протягом цього року планується проведення фестивалю сучасного креативного мистецтва, а точніше поєднання нових ідей і творчості. Цей фестиваль, за задумом його організаторів, може стати найгучнішою подією у мікрорайоні, який матиме на меті повеселити, зацікавити та задовольнити усі побажання його мешканців. Буде проведена величезна кількість заходів, що порадують дітей та зацікавлять батьків. В «раціон» будуть входити не тільки веселі ігри для малят, але й цікаві вистави для дорослих. Буде багато оригінальних заходів як для молоді, так і для старших поколінь. Русанівці мають чудову можливість взяти активну участь у цьому незвичайному фестивал і всіма почуттями показати, який у нас чудовий острів і як ми його цінуємо.

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» бачить у цих ініціативах новий і суттєвий поштовх не лише для розвитку культури нашого острівного середовища, якої так всім не вистачає у наші нелегкі часи, а й ще до повернення мікрорайону раніше втраченої  інтелектуальної аури.

Ми збираємося стати інформаційним простором для постійного висвітлення цих процесів у нашому мікрорайоні і зазначений Інтернет-ресурс стане інформаційним майданчиком Культурної мапи мікрорайону.

Ми вдячні члену Координаційної ради ГО «Асоціація діячів незалежних театрів», арт-директору Театру сучасної драми та комедії Олександру Білери за наданий матеріал, що дозволило нам повідомити про початок формування культурного середовища на Русанівці. Певний початок цим процесам зроблено і ми щиро бажаємо його організаторам успіху у цьому.

 

Олександр Чунаєв,  головний редактор веб-сайту Комітету