Main menu:

Столичне самоврядування потребує негайного реформування

 

13.08.2016

1 серпня 2016 року на сайті «YouTube» розміщений підготовлений мною матеріал на тему: «РЕФОРМУВАННЯ СТОЛИЧНОГО САМОВРЯДУВАННЯ: УРОКИ ІСТОРІЇ ТА АЛЬТЕРНАТИВНИЙ ВАРІАНТ ЙОГО ПРОВЕДЕННЯ». Запропонований матеріал ґрунтується на багаторічних дослідженнях київського та міжнародного досвіду функціонування міського самоврядування протягом 1992 – 2016 рокі. За вказаний час мною з цих питань надруковані 23 публікації у 16 друкованих ЗМІ і протягом останніх 2010-2016 років 7 статей в Інтернет – виданнях.

Зазначений матеріал став своєрідним продовженням викладених раніше  у проекті Статуту територіальної громади міста Києва відповідних пропозицій, слайдова презентація якого також викладена на сайті «YouTube» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=LDixiThj5Iw.  Цей проект було підготовлено у рамках відповідного проекту протягом 2015 – 2016 років за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Слайдова презентація підготовлена на ініціативних засадах, стала першим розміщеним на цьому сайті експертним дослідженням можливого реформування столичного самоврядування і у такий спосіб є відкритою для усіх зацікавлених осіб. Вона складається умовно з 2-х блоків – наукової частини визначення етапів та моделей розвитку київського самоврядування протягом XV – XX століть, які по суті є типовими для багатьох інших міст України, і альтернативного бачення проведення комплексу міських реформ.

Матеріал містить вступ, 12 розділів та висновки, у яких наведені етапи та моделі розвитку столичного самоврядування; визначена громадівська міська модель; наданий аналітичний матеріал про міста з районним поділом, припинення у них райрад радянського типу і скасування районного поділу, дворівневу систему управління містом в цілому на прикладі низки європейських столиць і столиці одного з штатів Австралії; пропонуються засади, критерії та механізм реформування міських органів влади на 2 рівнях устрою: місто – внутрішні території; ініціюється проведення виборчої реформи на основі запровадження принципово нового поділу столиці.

Альтернативне бачення його проведення в цілому спрямовано на подальший розвиток міської демократії шляхом проведення комплексу наведених у матеріалі реформ і не є істиною в останній редакції.

Тому готовий до їх конструктивного обговорення з міськими активістами, посадовцями всіх рівнів, політиками, фахівцями та експертами з питань місцевого самоврядування і отримання відповідних пропозицій за контактами: телефон: 097-89-647-20, e-mail: alexchun@meta.ua.

Олександр Чунаєв,
громадський діяч, головний редактор сайту