Main menu:

Над Русанівкою нависла загроза незаконного будівництва

 

19.01.2017

До органу  самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» (далі – Комітет мікрорайону «Русанівка») звертаються мешканці Русанівки, які через соціальні мережі дізнались про розробку детального плану території (далі – ДПТ) в межах Русанівської набережної, проспекту Воз’єднання, вулиці Флоренція, погоженого за підписом в.о. директора департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (КМДА) Свистунова О.В.. На жаль, майже всі ДПТ, що приймались Київрадою, не відповідають інтересам киян та розробляються в інтересах забудовників.

Розміщення цієї інформації стало повною несподіванкою як для русанівців, так і для  Комітету мікрорайону «Русанівка», адже причин для нового будівництва просто не існує через завершену забудову мікрорайну.

Як відомо, Русанівка будувалася протягом 1961-1974 років як єдиний архітектурно-цілісний комплекс (архітектори Г.С.Кульчицький, В.Е.Ладний), який завдяки своєму оригінальному задуму, зусиллям міської влади та його мешканців перетворився поступово в один з наймальовничіших житлових масивів Києва з чистим повітрям, парковою зоною, місцями відпочинку та просторими прибудинковими територіями, розгалуженою транспортною, побутовою і соціальною інфраструктурою. В основу архітектурного планування було покладено функціональне зонування території, спеціальне розміщення житлової забудови, що виключає вплив шуму міського транспорту, створює найбільш зручну орієнтацію будинків для проживання в них громадян.

Комітет мікрорайону «Русанівка» поділяє таку стурбованість наших мешканців. Наші мешканці виступають за збереження цієї унікальності при підготовці будь-якої містобудівної документації і ми будемо відстоювати їх позицію у стосунках з міською владою при планування містобудівного розвитку мікрорайону. Якщо у цьому році будуть здійснювати роботи з реконструкції стадіону «Русанівець», то тут є маємо суспільну злагоду і повну підтримку влади. Якщо маємо щось інше, а саме це викликає запитання, то така невизначеність може викликати невдоволення наших мешканців і навіть призвести до протистояння з міською владою.

На наше переконання, для уникнення негативного сценарію подій пропонуємо спочатку за участі громадськості відкрито вивчити це питання і лише після з’ясування необхідності нового будівництва або реконструкції вже розміщених у мікрорайоні таких об’єктів з метою врахування позиції русанівців розглядати зазначений ДПТ.

Тому  Комітет мікрорайону «Русанівка» оперативно зреагував на цю ситуацію і направив 16 січня поточного року відповідні листи до депутата Київради Олеся Маляревича та міського голови Віталія Кличка. Ми триматимемо порушення питання під своїм контролем і чудово розуміємо, що відповідь від цього департаменту КМДА може бути відпискою по суті і взагалі  надана нам несвоєчасно. Про подальший розвиток подій та отримані від влади відповіді на наші листи ми будемо інформувати громадськість на нашому сайті.

Олексендр Чунаєв, заступник голови Комітету мікрорайону «Русанівка»