Main menu:

Отримано першу інформацію про початок розробки детального плану території Русанівки

 

10.02.2017

На листи ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» до Київського міського голови Віталія Кличка та депутата Київради Олеся Маляревича від 16 січня 2017 року про розробку детального плану території (ДПТ) в межах Русанівської набережної, проспекту Соборності (Воз”єднання), вулиці Флоренція, на початку лютого до нас надійшли перші відповіді від департаменту містобудування та архітектури (Київмістобудування) Київської міської державної адміністрації (КМДА), інформацією з яких хочу поділитися на шпальтах нашого сайту.

Згідно з ними зазначений проект містобудівної документації розробляється на підставі договору № 124/ГПмд-16 від 27.10.2016, укладеного між Київмістобудування, комунальною організацією «Інститут Генерального плану м. Києва» і комунальним підприємством з утримання та експлуатації житлового фонду спеціального призначення «Спецжитлофонд». Київмістобудування є замовником, комунальна організація – розробником і комунальне підприємство – платником та ініціатором розробки проекту, а також майбутнім виконавцем. Договір укладено на виконання рішення Київської міської ради від 13.11.2013 № 518/10006 «Про затвердження міської програми створення (оновлення) містобудівної документації у місті Києві». Посилання на вказане рішення Київрада стало універсальним для виконавчої влади при обґрунтуванні розробки будь-яких ДПТ, які затверджуються міськими депутатами. Фактично це рішення стало правовою підставою для корупційних схем за участі замовника, розробника і ініціатора цих ДПТ, як не сумно мені це констатувати.

Метою розробки детального плану території є:

–  реалізація стратегічної ініціативи «Зроблено в Києві» та Стратегії розвитку міста до 2015 року (до чого перше – не зрозуміло, бо стосується підприємництва, а  друге посилання викликає здивування, адже Стратегія не передбачає нового будь-якого будівництва у мікрорайоні);

– уточнення положень генерального плану населеного пункту та планувальної структури і функціональної структури територій;

– формування принципів планувальної організації забудови;

– встановлення червоних ліній та ліній регулювання забудови;

– визначення всіх планувальних обмежень використання територій згідно з державними будівельними та санітарно-гігієнічними нормами (у тому числі визначення прибережно-захисних смуг водойм);

– забезпечення комплексної забудови території з урахуванням об’єктів обслуговування, соціальної сфери, обсягів реконструкції тощо;

– визначення черговості реалізації будівництва та заходів в межах містобудівної документації;

– розвиток інфраструктури, забезпечення комфортних умов для проживання мешканців території, створення сприятливих умов для збалансованого економічного та соціального розвитку, забезпечення сумісності окремих земельних ділянок з оточуючою забудовою та землекористуванням;

– поліпшення архітектурно-планувальної організації житлових, громадських, комунально-складських територій та розвиток громадських і житлових об’єктів.

Як бачимо. мета включає 9 загальних цілей, які можуть застосовуватися як при будівництві нового поселення, так і при здійснення окремого будівництва вже в межах існуючого населеного пункту. І ось це лякає. Адже працівники Київмістобудування живуть у столиці і геть не знають, що Русанівка є завершеним архітектурно-містобудівними мікрорайоном. Виходить, що у цьому Департаменті КМДА працюють невігласи і такий їх рівень є неприпустимим.

Розроблення містобудівної документації здійснюється у порядку, затвердженим наказом Мінрегіону України від 16.11.2011 № 290. На цей час розробка ДПТ Русанівки знаходиться на стадії проектних рішень.

Виявляється, що ми дещо запізнилися з початком своїх дій, бо відповідно до зазначеного договору розпочалися і тривають проектні дії. Оголошення про початок процедури громадських слухань буде розміщено в газеті Київради «Хрещатик». На цей час дата їх проведення не визначена. Оприлюднення цього проекту відбудеться на сайті Київмістобудування в день виходу повідомлення в газеті Київради «Хрещатик» про проведення вказаних громадських слухань.

Практика показує, що після розробки такого ДПТ влада буде робити все для його проштовхування і ці громадські слухання можуть стати для влади необхідною галочкою. а для самої громадськості повною профанацією її думки. Як може цинічно діяти влада щодо цього, ми переконалися на її діях з прийняття ДПТ лівобережного масиву. Тому нам слід врахувати цей дещо гіркий досвід боротьби і бути згуртованими тепер щодо такого ДПТ Русанівки.

В продовження цієї теми та на виконання рішень засідання Комітету мікрорайону «Русанівка» від 26 січня 2017 року нами був підготовлений і 7 лютого поточного року зареєстрований у канцелярії Київської міської державної адміністрації лист до Київського міського голови Віталія Кличка про статус та майбутнє будівлі колишньої дитячої поліклініки за адресою: бульвар Шамо (Давидова), 15/1). Ця будівля зараз не функціонує, знаходиться у неприглядному вигляді і є безгосподарною і, начебто, тому зацікавила КП  «Спецжитлофонд» як можливий об’єкт їх будівництва. Тепер ми очікуємо відповіді від міської влади і спробуємо дізнатися, чи відповідає ця інформації дійсності.

Русанівка є чи не єдиним мікрорайоном у столиці, куди поки що не зайшли забудовники житла та різноманітних торгових центрів. Вона залишається для них ласим шматком для своїх корупційних оборудок і тут ми маємо черговий зговір зацікавлених осіб у цьому. Проектні дії робляться у тиші кабінетів і громадськість взагалі усунена від будь-якої інформації про такі дії. Начебто все попереду і ми маємо дочекатися оприлюднення зазначеного ДПТ для формування своєї думки. Але саме нам тут й далі жити і ми маємо не допустити того, щоб нас пошили у дурні.

Оскільки ми не володіємо належною інформацію, ми звернувся листом до депутата Київради Олеся Маляревича з проханням вжити заходи з організації зустрічі Комітету мікрорайону «Русанівка» та громадськості мікрорайону з керівництвом Департаменту містобудування та архітектури КМДА з наданням Комітету усіх наявних документів. Тепер ми очікуємо реакцію влади на таку пропозицію, що стане своєрідним лакмусовим папірцем з їх боку.

Ми звертаємося до громадськості мікрорайоні з пропозицією разом з Комітетом мікрорайону «Русанівка» і депутатом Київради Олесем Маляревичем об’єднати зусилля у захисті наших прав на цивілізоване проживання у своєму улюбленому острові. Ми маємо діяти спільно і тоді, впевнений, ми зламаємо ситуацію. Треба діяти невідкладно, що дозволить нам підготуватися до діалогу з владою і вплинути відповідним чином. Ми маємо висунути владі лише одну вимогу – Русанівка не потребує такого ДПТ і все зробити можливе для її досягнення.

Ми будемо інформувати громадськість про розвиток подій на нашому сайті і будемо максимально робити все можливе для їх публічної відкритості та прозорості для киян.

Олександр Чунаєв, заступник голови, головний редактор сайту Комітету