Як профорієнтаційний інтерактивний дитячий захід 17 червня 2017 року перетворився у грандіозний атракціон
30.06.2017
Міжнародний благодійний фонд (далі – фонд та МБФ) «Сім’я» провів 17 червня 2017 року масштабний захід «Місто, де працюють діти CITY WORK fest» на Русанівській набережній. Про зазначений захід на набережній члени органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва та активісти мікрорайону дізналися саме у цей день і спроби вплинути на його організатора виявилися марними через формальну узгодженість з Дніпровською районною в місті Києві державною адміністрацією (далі – райдержадміністрація та РДА) документів на його проведення. Дніпровська райдержадміністрація не вважала за потрібне попередньо повідомити нас про захід МБФ і не направила жодного представника РДА для здійснення контролю за проведенням заходу, що мале своїм наслідком непорозуміння та конфліктні ситуації на місці проведення заходу. Так, організатор заходу Олена Хачатрян відмовилась показати документи на вимогу наших активістів щодо проведення свого заходу і показала їх лише журналісту, що є неприпустимим у її поведінці з нашими мешканцями.
У документах до міської влади зазначалося адреса проведення заходу – Русанівська набережна, 22, а сам захід дивним чином відбувся навпроти вже 4 житлових будинків безпосередньо на території Парку. Наша районна влада чомусь не звернула увагу, що за вказаною адресою цей захід неможливо провести.
Такого заходу дійсно на Русанівці ніколи не проводилося і його начебто можна було б вітати, але якби не один вагомий недолік – його організація цим фондом вразила чисельними порушеннями законодавства у сферах охорони довкілля, дорожнього руху, торгівлі, безпеки та охорони громадського порядку.
Одним з наших активістів була зроблена фотозйомка цих порушень на підтвердження їх масштабності.
Більшість атракціонів – надувна гірка, гойдалки, батути, тир, місце для стрільби з лука тощо та торгових точок розташовувалися на зеленій зоні Парку відпочинку на Русанівській набережній. Внаслідок кількагодинного перебування людей та автомобілів на ній була завдана шкода газонам Парку і тим самим організатором заходу було порушено Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища».
В умовах високої температури повітря це потребує значних затрат на її відновлення і, на нашу думку, домовленість організатора заходу з комунальним підприємством з утримання зелених насаджень (далі – КП УЗН) Дніпровського району у 2000 грн. буде недостатньою на ці роботи.
Під час проведення заходу на пішохідну територію і газони Парку відпочинку заїжджали та виїжджали автомобілі, які своїми діями порушували Правила дорожнього руху. І це при тому, що на в’їзді у Парк стоїть дорожній знак про заборону заїзду приватних автомобілів і його неможливо не побачити.
Під виглядом благодійності на заході здійснювалася несанкціонована торгівля харчовими продуктами, предметами одягу, засобами гігієни тощо. Торгівля харчовими продуктами здійснювалася без дотримання санітарно-гігієнічних умов і працівники не мали при собі санітарних карток. На заході представники сітьового маркетингу торгували продукцією фірми «AVON».
На низки атракціонів не було забезпечено належну безпеку для дітей та відвідувачів заходу і одним з них був атракціон з стрільби з луку. Представником цього атракціону не було поставлено відповідного огородження коси від можливих промахів відвідувачів цього атракціону, коли стріли замість мішені могли попасти в людей і завдати їм відповідних травм. На огородженні асфальтової частини пішохідної доріжки, яка йде вздовж коси, були повішені таблички жовтого кольору з червоними буквами такого змісту (надаю мовою оригіналу) «опасная зона летят стрелы НЕ ХОДИТЬ !!!». Такі таблички взагалі не підходять для малих дітей, які не вміють читати, через свою поведінку могли там опинитися і отримати серйозні для них травми.
До охорони громадського порядку під час проведення заходу поліцейські не залучалися взагалі і з 11 год. до 17 год. в порушення Закону України «Про Національну поліцію України» ними ігнорувалися виклики громадян про необхідність їх виїзду на місце його проведення для з’ясування правових підстав цього заходу і вжиття належних дій до правопорушників.
Захід фактично перетворився у одне велике розважальне шоу на платній основі під прикриттям зазначеного логотипу та видачі незрозумілих нам так званих трудових книжок, які чомусь слугували своєрідними пропусками для дітей до низки атракціонів, і в цілому не відповідав заявленій темі та своїй назві.
Пізніше вдалося з’ясувати ще нові порушення законодавства з боку МБФ. У відповіді директора КП УЗН Дніпровського району одній з активісток від 21.06.2017 за № 484к-141/15/1 зазначено наступне (надаю витяг): «Відповідно до Правил благоустрою м. Києва, до початку заходу організатори зобов’язані укласти угоди щодо забезпечення прибирання місця його проведення та вивозу сміття з балансоутримувачем території. Згідно з зазначеними Правилами, між КП УЗН Дніпровського району та Благодійним фондом сприяння допомоги найменш захищеним верствам населення «Сім’я» був укладений відповідний договір на санітарне прибирання території на час проведення профорієнтаційного інтерактивного дитячого заходу-свята «Family City fest in Kiev» в парку на Русанівській набережній.
Також, слід зазначити, що КП УЗН Дніпровського району не було повідомлене про розміщення атракціонів на зеленій зоні парку на Русанівській набережній.». Бездіяльність КП УЗН Дніпровського району у цьому питанні коментарів не потребує.
Тобто, бачимо щонайменш 2 правопорушення. Перше з них полягає у тому, що одна організація укладає цей договір на захід, а під час його проведення його організатором роздаються папірці із зазначенням вже іншої організації – МБФ. Другим з них є те, що у договорі зазначається одна назва заходу, а у вказаних папірцях – вже інша.
В Інтернеті вдалося виявити деякі дані зазначеної у договорі організації – її код ЄДРПОУ № 38190820 і місце реєстрації у місті Житомир за адресою: 10004, Житомирська обл., місто Житомир, вул. Леваневського, будинок 64, квартира 78. А ось щодо організатора заходу МБФ – ні. Перша організація відома у м. Житомирі і там постійно проводить відповідні благодійні заходи, зокрема під назвою «Місто праці у Житомирі». Під час проведення подібних заходів у своєму місті Олена Хачатрян дотримується профорієнтаційного інтерактивного напряму дитячого заходу, а у нас це стало привидом для встановлення численних об’єктів розваг та атракціонів для дітей і дорослих. Вона вже від МБФ провела вперше у столиці зазначений захід і він виявився де-юре незаконним щодо оформлення і де-факто скандальним через правопорушення при організації проведення цього дитячого дійства.
На жаль, не можу не відмітити, що Дніпровська райдержадміністрація продовжує діяти за звичним для себе бюрократичним принципом діяльності – працює з документами, а людей за ними не бачить. Невже їх керівникам та посадовцям так важко було звернутися до нас та обговорити можливість його проведення, що дозволило б уникнути цього неподобства та конфліктних ситуацій ? Скоріш за все звичка її керівників бути над людьми виявилася сильнішою, ніж співпраця з нами.
Зрозуміло, що така організація заходу викликала у присутніх на ньому членів органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва та активістів мікрорайону обурення. Ми звернулися до міського голови, голови Київської міської державної адміністрації Кличка В.В. та голови Дніпровської райдержадміністрації Онофрійчука П.В. з відповідними пропозиціями, з яких у статті надаю 4 найбільш важливі пропозиції у зазначеній у листах до цих керівників редакції:
– розглянути можливість притягнення до передбаченої законодавством відповідальності керівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації за її безвідповідальність і відсутності здійснення ними належного контролю за проведенням зазначеного заходу;
– у подальшому не надати згоди на проведення масових заходів у Парку відпочинку, який є об’єктом Програми розвитку зеленої зони м. Києва і не передбачає проведення у ньому таких заходів;
– при проведенні масових заходів на Русанівці залучати Комітет мікрорайону «Русанівка» до узгодження питань місць та програми їх проведення для уникнення непорозумінь та конфліктних ситуацій;
– доручити КП УЗН Дніпровського району та відділу з питань благоустрою та контролю за охороною природного середовища Дніпровської райдержадміністрації м. Києва вжити заходи з відшкодування організатором заходу 17 червня 2016 року витрат на відновлення пошкоджених за результатами його проведення газонів Парку відпочинку на Русанівській набережній у повному обсязі.
Оскільки проведення цього заходу викликало таке сильне невдоволення, тримаємо на контролі отримання реакції міської та районної влад на наші листи до них і будемо робити відповідні висновки.
Інформація про отримані відповіді після їх отримання буде розміщена на нашому сайті і читачі зможуть зробити свої висновки щодо спроможності органів влади реагувати належним чином на зазначену ситуацію і співпрацювати з нами як представницьким органом мешканців в межах території нашої діяльності.
Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту