Main menu:

Як товариству з обмеженою відповідальністю «Ісіда» не вдалося орендувати земельну ділянку під рестораном «Смородина» у Парку відпочинку на Русанівській набережній

 

8.07.2017

Проектом порядку денного засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування 4 липня 2017 року був передбачений традиційний розгляд низки кадастрових справ (надання / передача – юридичні особи, комунальні підприємства) і серед них одне питання стосувалося безпосередньо нашої Русанівки. Депутати Київради – члени цієї постійної комісії мали розглядати справу про надання товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «ІСІДА» в оренду терміном на 1 рік земельну ділянку на Русанівській набережній, 7 площею 0,0400 га для експлуатації та обслуговування нежитлової будівлі закладу громадського харчування.

Нагадаю русанівцям, що мова йде про незаконно побудований у Парку відпочинку на місці колишнього громадського туалету у 2011 році нового об’єкту – ресторану в парку «Смородина». Власником цієї будівлі є громадянин та бізнесмен Вагіф Абдуллаєв. Увесь цей час він працює без договору оренди відповідної земельної ділянки і таке його звернення до Київради начебто логічне. На нашу думку, цей факт не можна ігнорувати при розгляді депутатами Київради цього питання, але … маємо те, що маємо. Привертає увагу ще й те, чому саме ТОВ «Ісіда», засновником якого він і є, претендує на право досить дивної оренди? Тобто на цьому об’єкту можуть з’явитися вже 2 особи, на що наші депутати Київради мабуть через неволодіння вказаним питанням не акцентували свою увагу.

Хочу звернути русанівців на ще один цікавий факт, як цей громадянин збільшив площу колишнього громадського туалету з 95,5 кв. м. до 217,89 кв. м. у 2009 році за результатами його приватизації і до 400 кв. м. у 2011 році за результатом незаконного будівництва, тобто більше ніж у 4 рази.

Справа мала розглядатися на виконання доручення заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від 15.11.2016 №08/231-4632/ПР. Проект рішення підтриманий постійною комісією Київської міської ради з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики. З кінця листопада минулого року у Київраді розглядається це питання, а ні ОСН, ні громадськість мікрорайону взагалі не знала про ці дії громадянина Вагіфа Абдуллаєва і отримане доручення. Тобто все робилися тишком – нишком, що б ніхто не міг завадити цьому.

Але потім відбулися дещо диві речі – засідання постійної комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування 4 липня 2017 року не відбулося. Натомість комісія провела засідання 6 липня вже зовсім з іншим порядком денним, у якому порушеного питання вже не було. Протокол цього засідання вже розміщений на її сторінці сайту Київради. В цій ситуації турбує те, що маємо кадастрову справу Д-7413 та ПР-12055 від 14.11.2016 і у будь-який момент комісія знову може розглянути порушене питання. Тому нам не можна заспокоюватися і треба бути пильними.

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» буде й далі відслідковувати цю ситуацію і повідомляти на своєму сайті про її розвиток.

Олександр Чунаєв,
заступник керівника та головний редактор веб-сайту ОСН