Main menu:

7 липня 2017 року запрацювали усі 12 світломузичних фонтанів на Русанівському каналі

10.07.2017

07 липня 2017 року о 21.30 у нас відбулося урочисте відкриття на Русанівському каналі фонтанного комплексу з 12 світломузичних водограїв. Перед цим терміново були очищені водорості на стороні каналу з сторони нашого мікрорайону. Цікава інформація про завершення реконструкції та роботу усього зазначеного фонтанного комплексу, яка містить багато цікавих технічних новинок, розміщена у 2-х статтях:

Лінія цих водограїв прикрасила Русанівку, але її встановлення справило на мене подвійне враження. Прикрасити мікрорайон на тому місті, коли вони були раніше, дійсно добра справа. А як бути з іншою, набагато довшою частиною каналу, яка заросла водоростями і фактично перетворилася у болото ? А чи витримає канал цей унікальний фонтанний комплекс, коли за часу його введення в дію він не був побудований як слід, тобто не був повністю обкладений плитами і дно внаслідок цього залишилося піщаним. Наприклад, у Парижі такі канали будувалися повністю бетонними і мали шлюзи з обох сторін, що дозволяє їх закривати для прибирання від різноманітного сміття у них.

А у нас ніколи не були проведені ремонтні роботи і канал поступово став аварійним. Техногенна аварія через тиск води на плити у місцях встановлення зазначених фонтанів може відбутися у будь-який момент і тоді доведеться витрачати десятки мільйонів гривень на її подолання. За словами нашого міського голови Віталія Кличка на будівництво усього комплексу було витрачено 13 млн. грн. За даними комунального підприємства «Плесо», яке є балансоутримувачем каналу, його реконструкція згідно з проектом потребує 52 млн. грн. Особисто вважаю, що спочатку булло б доцільним зробити масштабну реконструкцію каналу і вже потім у ньому розміщувати вказані фонтани.

І ще одна проблема виникла, як кажуть, на рівному місці. При будівництві комплексу по суті була зруйнована оснащена сучасними спортивними тренажерами так звана тропа здоров’я. 4 типа таких тренажера міською владою були демонтовані і з незрозумілих підстав до цього часу не повернені на свої місця. Русанівці намагаються достукатися до влади з відповідними зверненнями, але вона їх ігнорує. І у мене є думка, що це робиться не випадково. і на їх місце навпроти фонтанів можуть незабаром прийти торгаші – підприємці, адже такі місця пустими не можуть стояти довго.

Тому запровадження цієї краси тішить, але зазначені негативні наслідки засмучують. Будемо дивитися, як утримуватиметься у належному стані вказаний фонтанний комплекс і як його функціонування впливатиме на стан каналу.

 

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка»