Main menu:

Коли на Русанівці ми офіційно побачимо новий культурний заклад?

 

9.08.2017

12 грудня 2016 року Київська міська рада прийняла доленосне рішення № 587/1591, за яким в будівлі колишнього кінотеатру «Краків» має з’явитися культурний заклад принципово нового типу – комунальне підприємство (КП) «Європейський культурний центр (ЄКЦ) «Краків». 31 січня 2017 року воно набуло чинності і з ним механізм створення цього підприємства. Безумовно, поява мистецьких та театральних колективів в цій будівлі у жовтні минулого року стала поштовхом до розвитку культури і русанівці побачили певне відродження культурного життя на острові. Але їх діяльність здійснюється на власному ентузіазмі і це обмежує їх можливості до розгортання масштабніших проектів з розвитку культури.

Відповідні організаційно – розпорядчі дії на виконання зазначеного рішення Київради розпочинаються з створення комісії з реорганізації державного комунального підприємства кінотеатру «Краків» шляхом його перетворення у зазначене комунальне підприємство. Але підготовлені Департаментом культури Київської міської державної адміністрації (КМДА) документи так і не реалізовані у відповідне розпорядження КМДА, а без цього неможливо запустити цей механізм. В цілому мною підготовлено 11 запитань з виконання зазначеного рішення Київради для обговорення на цій нараді, які визначатимуть здійснення вказаної реорганізації і захист інтересів діючих у цій будівлі творчих колективів. На жаль, працівник департаменту так і не передав керівництву і відповідно не був роздрукований цей матеріал для його розгляду на нараді.

20 липня 2017 року на відповідне звернення народного депутата України Олександра Бригінця до міського голови В.В. Кличка у Департаменті культури КМДА за адресою: бульв. Т. Шевченка, 3, (3 поверх, каб. 302) відбулася розширена робоча нарада з питання створення КП «ЄКЦ «Краків» та виконання ремонтних робіт у приміщеннях будівлі колишнього кінотеатру за участі 12 осіб. Мені на цей нараді довелося виступати у 2-х якостях – як помічник-консультант на громадських засадах народного депутата України і заступник керівника ОСНу. Нараду проводив заступник директора Департаменту культури КМДА Шуляк М.В., який, до речі, мешкає на Русанівці. На нараді взяв участь депутат Київради Маляревич О.В. Від громадськості участь взяли представник ГО «РПР» Білера О.В. та керівник ансамблю бального танцю «Матадор», адміністратор кінотеатру «Краків» КП «Київкінофільм» Абрашекова О.А.

Нарада пройшла у певних суперечках, але за її результатами все ж таки вдалося отримати певну картину з дій влади щодо виконання зазначеного рішення Київради.

Все необхідні погодження Департаментом культури підготовлені і тепер справа за керівництвом КМДА для прийняття відповідного розпорядження. Скільки ще часу для цього потрібно, в Департаменті сказати не можуть. За словами Шуляка М.В. Департаментом підготовлені документи на проведення тендеру з капітального ремонту будівлі зразу після прийняття цього розпорядження і у такому разі вони можуть відбутися до кінця року. сам ремонт тоді розпочнеться з лютого – березня і буде відносно коротким. При проведенні ремонтних робіт територія будівлі буде обнесена відповідним огородженням і відповідно творчі колективи не зможуть у ньому працювати. Департамент налаштований на те, що відкриття сезону 1 жовтня 2018 року відбулося у відремонтованій будівлі і розпочалася повноцінна діяльність цих колективів у ньому.

Будівля знаходиться тимчасово на балансі КП «Київкінофільм» і для контролю над ситуацією Абрашекова О.А. призначена адміністратором колишнього кінотеатру. Здивувало в інформації директора цього підприємства Хомича Д.В. те, що витрати на цю будівлю … здійснюються не з бюджету вказаного КП, а з отриманих ним додаткових доходів.

За результатами двогодинної наради був складений протокол. Він складений у кращих бюрократичних традиціях – написані загальні фрази і вони не піддаються ні громадському, ні депутатському контролю. Навіть певна картинка можливих дій влади у ньому не відображена, на що як компроміс я наполягав, не увійшла до нього.

Та це ще не все. На нараді мені запевнили, що обговорені питання будуть письмово направлені до ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка». Згідно з протоколом Департамент мав це зробити у двотижневий термін, але листа від нього на момент написання статті так і не отримано в ОСНі.

Нас продовжує хвилювати відсутність чіткого механізму – алгоритму, визначених виконавців та термінів здійснення дій з виконання цього рішення Київради. Але будемо сподіватися на те, що було сказано на нараді і стисло викладено у цій статті, буде виконано у зазначений термін, не пізніше наступного року буде створено нове комунальне підприємство і до початку нового сезону отримаємо відремонтовану будівлю.

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка»