Main menu:

Ситуація з виконання рішення Київради продовжує затягуватися, а зі здійсненням ремонту будівлі колишнього кінотеатру взагалі не зрозуміла

 

26.08.2017

Орган самоорганізації населення (ОСН) «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва 16 серпня 2017 року зареєстрував лист департаменту культури Київської міської державної адміністрації (КМДА), який нам надійшов від Департаменту КМДА від 08.08.2017 № 060-5937 за підписом її директора Д. Попової на виконання п. 2.1 Протоколу наради з питання створення комунального підприємства (КП) «Європейський культурний центр «Краків» та виконання ремонтних робіт у приміщеннях кінотеатру «Краків» на вул. Русанівська набережна, 12 від 20.07.2017.

По суті цей лист умовно можна розділити на 2 частини – конкретну і неприємну. За першою частиною ОСН отримав можливість відслідковувати стан виконання рішення Київради від 12 грудня 2016 року № 587/1591 і створення нового комунального підприємства, а за другою частиною спантеличені незрозумілою ситуацією з проведенням ремонту цієї будівлі через так звану помилку влади. Адже до цього представники влади казали, що все відбувається нормально і творчим колективам не слід дуже хвилюватися.

З метою кращого ознайомлення з цим листом викладу його дослівно з другого абзацу до кінця.

«Департаментом культури підготовлено проект розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) про організаційно-правові заходи, пов’язані з виконанням рішення Київської міської ради від 12 грудня 2016 року № 587/1591 «Про реорганізацію державного комунального підприємства кінотеатру «Краків» та створення комісії з реорганізації державного комунального підприємства «Краків» шляхом перетворення у комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Європейський культурний центр Краків».

На сьогодні цей проект розпорядження погоджений структурними підрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та знаходиться у першого заступника голови Київської міської державної адміністрації Г.Пліса.

Про виконання рішення Київської міської ради від 12 грудня 2016 року № 587/1591 «Про реорганізацію державного комунального підприємства кінотеатру «Краків» в повному обсязі департамент культури повідомить ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» додатково.

Стосовно виконання ремонтних робіт у приміщеннях кінотеатру «Краків»на вул. Русанівська набережна12 інформуємо, що відповідно до рішення Київської міської ради від 25.05.2017 № 416/2638» Про внесення змін до рішення Київської міської ради від 12.12.2016 № 554/1558 «Про бюджет м. Києва на 2017 рік» комунальному підприємству «Київкінофільм» виділені бюджетні призначення у тому числі у сумі 1.3 млн. грн. на виконання проектних робіт з капітального ремонту будівлі кінотеатру «Краків».

Однак, вказані видатки помилково не були включені до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2017 рік, що позбавляє можливості комунальне підприємство «Київкінофільм» виконати вказані роботи та забезпечити їх фінансування.

З метою врегулювання вказаного питання Департамент культури звернувся до постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та Департаменту фінансів виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) з проханням надати роз’яснення про подальші дії КП «Київкінофільм» по освоєнню коштів».

Друга частина листа вразила своєю непрофесійністю, бо хіба отримання зазначених роз’яснень можна вважати діями з виправлення цієї помилки. Безумовно, ні.

Департамент культури має зробити одно з 2-х дій – звернутися до керівництва КМДА з проханням звернутися до Київради щодо розгляду нею питання включення відповідних видатків до цієї Програми і успішно здійснити його лобіювання або, враховуючи підготовку міського бюджету на 2018 рік, включити гроші на опрацювання проектної документації та фінансування проведення капітального ремонту приміщень будівлі колишнього кінотеатру.

Перший варіант дозволить хоча б до кінця року комунальному підприємству отримати ці бюджетні призначення і оголосити тендер на підготовку цієї документації. За оголошеною інформацією на нараді 20.07.2017 у них підготовлені всі матеріали до цього тендеру. Далі місяць на цей тендер і тоді орієнтовно протягом березня – липня провести відповідні ремонти. За такою схемою можна було б у вересні – жовтні розпочати новий театрально-мистецький сезон. Якщо зараз негайно не виправити так звану помилку влади, цей сценарій не спрацює.

За другим варіантом до кінця грудня приймається міський бюджет 2018 року. А далі буде невідомо у часі, коли зазначене комунальне підприємство отримає бюджетні призначення на проведення цієї реконструкції, проводитиметься тендер на проектні роботи і здійснюватимуться самі ремонтні роботи. І саме головне – початок нового сезону може бути відкладено на пізніший строк. Мистецькі та театральні колективи залишатимуться у невизначеності за цим сценарієм у наступному році і це не сприятиме їх роботі. І ще слід мати на увазі – можливо доведеться у 2018 році збільшувати кошторис витрат на проведення цих робіт, що не зовсім бажано з фінансової позиції.

Безумовно, для русанівців і творчих колективів був би краще перший варіант, але остаточне слово тут за виконавчою та представницькою органами влади.

Що стосується виконання зазначеного рішення Київради, то тут можна сподіватися на більш оптимістичний сценарій. Якщо хоча б у вересні вдасться затвердити вказане розпорядження КМДА на створення комісії з реорганізації, то може за 2 місця вона складе передавальний акт і буде вирішено питання з можливими висуванням кредиторами своїх вимог. Після цього не пізніше листопада-грудня поточного року розпочнеться марафон з затвердження змін до Статуту державного комунального підприємства кінотеатру «Краків» і створення нового комунального підприємства. Тоді може вдасться у другому кварталі 2018 року отримати нову структуру, яка на праві господарського відання розпоряджатиметься майном реорганізованого державного комунального підприємства і вже зможе спільно з творчими колективами планувати свою діяльність з розвитку культури у мікрорайоні.

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва буде відслідковувати стан виконання рішення Київської міської ради від 12 грудня 2016 року № 587/1591, створення КП «Європейський культурний центр «Краків» і проведення капітального ремонту приміщень будівлі колишнього кінотеатру та інформуватиме про відповідні дії влади на нашому сайті.

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва