Main menu:

Про майбутній капітальний ремонт Русанівського каналу

27.09.2017

У цьому році міською владою передбачається проведення капітального ремонту Русанівського каналу на суму 8,7 млн. гривень. Це стане продовженням таких робіт на Русанівській набережній у цьому році і четвертою за рахунком масштабною реконструкцією в історії Русанівки після реконструкцій набережної та Русанівського бульвару у 2011 році та тоді ще бул. Давидова у 2012 році. Капітальний ремонт каналу не можна ні вітати, але його майбутнє проведення викликає низку запитань.

За наданою листом комунального підприємства (КП) «Плесо» від 06.09.2017 № 3213 щодо розгляду листа ОСН до міського голови № 32 від 02.08.2017 інформацією капітальний ремонт каналу здійснюватиметься відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації (КМДА) від 29 січня 2016 року № 40 «Про Програму економічного та соціального розвитку м. Києва на 2016 рік» із змінами та доповненнями.

Далі надаю витяг за оригіналом цього листа.

«Цим розпорядженням КП «Плесо» визначено замовником виконання робіт з капітального ремонту по об’єкту «Капітальний ремонт елементів благоустрою Русанівського каналу (пішохідні доріжки, лавки, урни, ремонт кріплення укосів», сюди входить і капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення.

Капітальний ремонт елементів благоустрою Русанівського каналу проходить не відразу по всьому об’єкту, а поступово.».

На сайті rusanovka.org 25 вересня поточного року була розміщена інформація про початок зазначеного капітального ремонту Русанівського каналу. За цим повідомленням 21 вересня 2017 року КП «Плесо» оголосило тендер на його проведення, який здійснюватиметься через систему публічних закупок ProZorro. Пропозиції від потенційних підрядників прийматимуться до 21:00 год. 07 жовтня поточного року.

На це піде до місяця і у кінці жовтня – на початку листопаду ми отримаємо його результат. І що виходить – у слякоту перед самою зимою протягом жовтня – листопаду почнуться роботи з укладання фігурними елементами мощення (ФЕМ) пішохідних доріжок площею 10 765 м2 , 6,5 км бетонних поребріков, встановлення 104 лавок та 208 урн поруч з ними. Довжина однієї лавки: 200 см, її маса – 200 кг. Так само це стосується і робіт з капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення. Про яку якість цих робіт у цей період тоді доводиться казати?

По-друге,

як можна проводити ремонт кріплення укосів за ситуації побудови за часів будівництва масиву у 60-х роках системи дощової каналізації у канал ? Водовипуск з них здійснено безпосередньо на укоси каналу, а згідно з іншим листом КП «Плесо» за цю систему каналізації відповідає комунальна корпорація «Київавтодор». У відповіді до нас про цю проблему взагалі не згадується і тоді, якщо її вирішення не буде відповідним чином узгоджено з нашим КП «Шляхово-експлуатаційне управління по ремонту та утриманню автомобільних шляхів та споруд на них Дніпровського району м. Києва» (далі – КП «ШЕУ Дніпровського району м. Києва»), ці роботи підуть нанівець і міські бюджетні кошти будуть витрачені даремно.

Я чудово розумію, що питання припинення забруднення потребує фахового опрацювання. Голова КМДА Кличко В.В. у відповіді нашому депутату Київради Маляревичу О.В. зазначив, що перспективним вирішенням цієї проблеми є проектування очисних споруд на виході вказаних колекторів дощової каналізації. Недоліком зазначеної пропозиції є те, що масив забудований згідно з проектом і вільних місць для їх розміщення не має. Крім того, це потребуватиме значного розриття основи острову і як воно відіб’ється на розташованих поруч з ними житлових будинків та інженерних мереж невідомо. А для з’ясування цього необхідно провести відповідну технологічну експертизу, про яку знову взагалі не зазначено у вказаній відповіді.

Можливий і інший підхід – спробувати вивести ці водовипуски на прокладений раніше в мікрорайоні міський колектор. Для цього і КП «ШЕУ Дніпровського району м. Києва», і КП «Плесо» повинні відшукати технічні креслення цих виходів дощової каналізації і міського колектору у частині її проведення на острові. А ще треба знати місця їх розташування для визначення можливості проведення таких робіт. У будь-якому плані цей підхід потребує окремого розгляду та опрацювання відповідного проектного рішення.

По-третє, у повідомленні на вказаному сайті мова йде про окремі вибіркові роботи з ремонту укосів каналу – лише вздовж вул. Ентузіастів. Як для мене, це досить дивно. Вважаю, що ремонт укосів треба обов’язково узгодити з КП «ШЕУ Дніпровського району м. Києва» і проводити його вздовж всього каналу. І це можна навіть зробити після робіт з укладання пішохідних доріжок і встановлення на них нових лавок та урн.

По-четверте, під час встановлення у цьому році комплексу з 12 світломузичних фонтанів на каналі були демонтовані спортивні тренажери з стежки здоров’я і вони відсутні на ній до цього часу. До речі, деякі з цих спортивних тренажерів русанівці бачили у нашому Гідропарку і вже інші кияни відновлюють та покращують на них своє здоров’я. КП «Плесо» повідомило нас про те, що відновлення на вказаній стежці каналу цих тренажерів заплановано на жовтень – листопад цього року. Таке повідомлення радує, але може було б краще це зробити через погодні умови у наступному році під час можливих робіт з капітального ремонту каналу. А зараз подивимося на здійснення такого плану цим підприємством.

По-п’яте, для мене особисто стало зрозумілим, чому у нас не вийшов проект «Укріплення схилів Русанівського каналу», підготовленого нами раніше у рамках міського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування 2015 року. Наші пропозиції тоді стосувалися лише невеликої території верхніх укосів – біля пішохідного мосту з Русанівки на лівобережний масив навпроти житлового будинку за адресою: вул. Ентузіастів, 37. Проект було спрямовано на вирішення основної проблеми – утримання Русанівського каналу і зокрема його зазначених схил у належному стані як важливої містобудівної складової збереження основи території мікрорайону. Бюджет проекту передбачав проведення робіт з вирівняння, благоустрою і по можливості здійснення ландшафтного дизайну цієї частини схил Русанівського каналу. Нас у якості спонсора підтримав депутат Київради минулого скликання Маляревич О.В. (мажоритарний виборчий округ №28) і співвиконавцем виступила школа ландшафтної творчості «Оранта». За рішенням конкурсної комісії КМДА нам затвердили витрати з міського бюджету у сумі 52 тис. грн. та за рахунок третьої сторони – у сумі 9 тис. грн., тобто загальна вартість проекту становила просто смішу суму – 61 тис. грн. На жаль, не так склалося, як бажалося і проект тоді не вдалося здійснити.

А правильніше було б, на мою думку, зробити інакше – не проводити цей ремонт у поточному році, передбачити необхідні для його проведення кошти у міському бюджеті на 2018 рік, після затвердження цього бюджету в кінці 2017 року протягом січня – лютого наступного року провести відповідний тендер, визначити за його результатом відповідну підрядну організацію, розглянути та затвердити запропонований ним проект проведення капітальних ремонтних робіт не пізніше березня і протягом квітня – травня наступного року провести ці роботи. Таким чином ми змогли отримати у кінці весни – на початку літа новий і якісно відремонтований канал. Це був би чудовий подарунок влади русанівцям і по ньому з радістю гуляли б мешканці мікрорайону.

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва