Main menu:

На Русанівці незаконно побудовано комплекс місць для миття автомашин з газовим обладнанням та чистки їх салонів

 

2.11.2017

Зараз у соціальних мережах русанівці активно обговорюють появу замість звичної для багатьох з нас автостоянки навпроти будівлі колишнього готелю «Славутич» (вул. Ентузіастів, 1- Б) 7 місць для миття автомашин з операторською та 4 місць для чистки їх салонів. Власники цієї автомийки ще спромоглися провести підземний газопровід і встановити на операторській газове обладнання – об’єкт підвищеної небезпеки. Наскільки останнє відповідає законодавству, велике запитання.

Поява цього скандального без перебільшення об’єкту має свою історію.

Офіційно автостоянка площею 0,1795 га на вул. Ентузіастів, 1 (кадастровий номер 8000000000:63:008:0001) розпочала свою діяльність на цьому місці з 2004 року. За рішенням Київської міської ради від 25.09.2003 № 31/905 «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею» (п. 29) між Київрадою та колективним підприємством «МАРТІ» був укладений договір оренди земельної ділянки від 31.03.2004 № 66-6- 00143 на 10 років. Новим рішенням Київради від 23 липня 2015 року № 901/1765 було поновлено на 10 років зазначений договір оренди земельної ділянки і залишено її цільове використання – для експлуатації та обслуговування тимчасової відкритої автостоянки. На виконання цього рішення Київради 17 березня 2016 року Київською міською радою в особі Київського міського голови Кличка В.В. укладено з колективним підприємством «Марті» в особі її генерального директора Д’яченко О.І. договір про поновлення та внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

На цьому формально мала бути поставлена крапка, але потім почалися дії зовсім іншого характеру.

Ще під час дії першого договору оренди земельної ділянки під автостоянку це товариство отримує 23 липня 2010 року право власності на її території нежитлової споруди загальною площею 30 кв. м. … за ухвалою Гребінківського районного суду Полтавської області. Пізніше комунальне підприємство «Київське міське бюро технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна» 5 жовтня 2012 року приймає рішення про державну реєстрацію цієї нежитлової будівлі за реєстраційним № 37809031. Таким чином, зроблена оборудка: м. Гребінка Полтавської області – Київ і в межах території автостоянки з’являється об’єкт приватної власності, про який, окрім зацікавлених осіб, ніхто не знає. І через понад 4 роки він стане об’єктом дій вже більшого масштабу з захоплення та перепрофілювання існуючої до того на цьому місці автостоянки.

2 червня 2016 року департамент міського благоустрою та збереження природного середовища Київської міської державної адміністрації (КМДА) на лист – звернення до нього зазначеного підприємства № 1387-по від 25 травня надав контрольну картку № 16040049 – ДН на тимчасове порушення благоустрою та його відновлення у зв’язку з встановленням тимчасової огорожі на період реконструкції якихось приміщень нежитлової будівлі. І дійсно влітку минулого року русанівці з подивом побачили цю огорожу, призначення якої спочатку було для багатьох не зрозуміло і потім через рік ми побачили її призначення. Замовником робіт виступило колективне підприємство «Марті», а їх виконавцем – ТОВ «КРЕОГЕН ГРУП». Пройшов певний час з її встановлення і русанівці начебто спокійно віднеслися до цього. А потім протягом липня – жовтня 2017 року відбулося незаконне будівництво цих місць. З 23 жовтня поточного року розпочала свою діяльність відкрита автомийка обслуговування, коли водії власноруч миють свої машини і оплата за отримання цих послуг здійснюється за жетони.

Таким чином, адміністрація ТОВ «Марті» здійсненням на території зазначеної автостоянки будівництва і відкриттям вказаного комплексу місць брутально порушила останнє рішення Київради в частині дотримання цільового призначення використання земельної ділянки під цю автостоянку. Побудована автомийка відповідно немає жодних документів на підтвердження своєї законності. Фактично автостоянка припинила свою діяльність у визначених раніше межах і неофіційно перемістилася поруч з нею, де автомашини розміщуються у 2 ряди.

Адміністрацією ТОВ «Марті» у 2016 році неправомірно було підготовлено проект реконструкції цієї будівлі в лапках, який чомусь мав різні назви. До Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА на погодження був направлений проект з назвою: «Реконструкція нежитлової будівлі (літера Б) для надання послуг автовласникам з благоустроєм прилеглої території», а до Департаменту містобудування та архітектури КМДА проект з дещо іншою назвою: «Реконструкція нежитлової будівлі (літера Б) (в межах існуючих фундаментів) для надання послуг автовласникам з благоустроєм прилеглої території». Маленьке уточнення до останнього проекту – насправді ніякої нежитлової будівлі з фундаментом на території автостоянки ніколи не було.

Тобто, адміністрація товариства направила на погодження до Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА недостовірні документи і свідомо ввела в оману їх керівників. У свою чергу з незрозумілих нам підстав зазначені департаменти КМДА не перевірили достовірність наданих ним документів і незаконно видали цьому товариству необхідні йому для будівництва документи.

Ми вважаємо, що такі дії відбулися лише на корупційній основі і вони підлягають негайному розслідуванню правоохоронними органами в межах їх компетенції.

Генеральним підрядником з будівництва незаконної автомийки стало ТОВ «Креоген Груп» (вул. Підлісна. 1. Київ, код 39089044), а виконавцем робіт з прокладання до неї водопроводу (довжина 27 п. м., діаметр 40), каналізації (загальна довжина 96,4 п. м., діаметри 160 та 63) та зливної каналізації (довжина 19,4 п.м., діаметр 315) – ТОВ «АВІТОН БудПроект» (вул. Гната Юри, 9, к. 414, Київ, 03148, тел.: (044) 250-56-66, тел./факс (044) 392-72-86, директор Ковальонок І.П.). Замовником зазначених робіт було колективне підприємство «Марті» (директор Дяченко Олексій Іванович).

Автомийка, а тепер колишня автостоянка, знаходиться над Русанівським каналом поруч з мостом ім. Патона. Разом з тим вона розміщується в межах визначених Водним кодексом України прибережної захисної смуги р. Дніпро і є також частиною мікрорайонної рекреаційної зони, до якої входять прилеглі до неї зелені насадження схил самого каналу, вул. Ентузіастів та Парку відпочинку на Русанівській набережній.

Відповідно до ст. 88 Водного кодексу України (із змінами) та ст. 60 Земельного кодексу України (із змінами) прибережна захисна смуга (ПЗС) становить для великих річок, водосховищ на них та озер 100 метрів. У цих ПЗС забороняється миття та обслуговування транспортних засобів і техніки (пункт 5 частини третьої ст. 89 Водного кодексу України та пункт г частини 2 ст. 61 Земельного кодексу України). Тобто здійснення зазначеної діяльності є прямим порушенням Водного та Земельного кодексів України.

Враховуючи побудову за інформацією комунального підприємства «Плесо» ще з часів будівництва мікрорайону систему водовипусків зливової каналізації з вул. Ентузіастів на Русанівський канал, ми занепокоєні можливим виведенням зливу стічних вод та забруднених речовин з місць для миття автомашин до цієї каналізації. Це призведе не лише до його забруднення, а й до забруднення Русанівської протоки і самого Дніпра. Канал постійно заростає осокою і злив хімічних речовин та брудної води в зливову каналізацію ще більш сприятиме його заростанню. Крім того, забруднення наших водних об’єктів відбувається ще через попадання зверху у воду аерозолів хімічних речовин від миття автомобілів на цій незаконній автомийці. Тобто. відбувається їх подвійне забруднення, а також забруднення зелених схил каналу у цьому місці.

Внаслідок встановлення місць для миття автомобілів на цій автостоянці в межах досить вузький території пожвавився рух автомобілів і підвищується відповідно рівень загазованості цієї частини території Русанівки. Надання послуг з миття автомобілів створює постійний шум, який заважає проживанню та відпочинку мешканців прилеглих до автостоянки житлових будинків. Під час миття машин відбувається отруєння повітря аерозолями хімічних речовин, які розпилюються у різні сторони в залежності напряму вітру. Внаслідок непомітного вдихання людьми цих аерозолів у них можуть виникати різні, навіть хронічні, захворювання. Нас непокоїть можливе погіршення здоров’я, проживання та відпочинку мешканців Русанівки, що вважаємо порушенням їх конституційних прав на гідне місце проживання в цій частині території мікрорайону.

Внаслідок незаконного будівництва і надання зазначених послуг територія для розвороту автобусу № 48 на кінцеву зупинку значно звузилася, оскільки частина автомашин відтепер паркується біля автомийки в порушення Правил дорожнього руху. Це суттєво ускладнило здійснення зазначеного автобусного руху і створює ситуацію для можливих дорожньо-транспортних пригод. Таку ситуацію з погіршенням транспортного обслуговування русанівців та порушенням цих Правил вважаємо неприпустимим.

Незаконне будівництво такого комплексу призвело до загострення ситуації з паркуванням автомашин у мікрорайоні в цілому через територіальну обмеженість вкрай необхідних для їх зберігання паркомісць і фактичне їх виселення … у двори наших житлових будинків і на територію поруч з щойно збудованою автомийкою.

Поруч з цим місцем відбувається реконструкція будівлі колишнього готелю «Славутич» і за її результатами буде потрібна територія для паркування його відвідувачами та гостями своїх автомашин. Ліквідація автостоянки створюватиме незручності для розміщення їх автомашин і це стало ще одним фактором загострення ситуації з їх паркуванням в цілому.

Русанівка є чудовим містобудівним комплексом з унікальним довкіллям і готель «Славутич» з часу її побудови є всім відомим символом мікрорайону. Навіть більше, в’їзд на Русанівку з Дніпровської набережної Березняків можна вважати парадним в’їздом мікрорайону. До їх числа у цьому році додалося встановлення фонтанного комплексу з 12 світломузичних водограїв. Встановлення та функціонування комплексу місць для миття автомашин на їх фоні дисонує вигляду Русанівки і спотворює загалом унікальність нашого мікрорайону.

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» як представницький орган частини мешканців мікрорайону не залишився осторонь чисельних порушень чинного законодавства і протягом липня – серпня поточного року звернувся з 4 листами до міського голови, голови КМДА Кличка В.В., голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – райдержадміністрація) Онофрійчука П.В., заступника голови Національної поліції України – начальнику Головного управління Національної поліції у м. Києві Крищенка А.Є. та начальника державної екологічної інспекції у місті Києві Павленка В.В. На цей нами отримана позитивна відповідь від Дніпровської райдержадміністрації, яка на підтримку нашого звернення вжила низку дій, та негативна відповідь від міської державної екологічної інспекції. Позиції міської виконавчої влади та поліції залишаються нам невідомими.

Активні мешканці вже двічі збиралися на місці будівництва цієї автомийки 12 липня 2017 року, коли на території автостоянки розпочалися будівельні роботи, і 28 жовтня поточного року вже на місці щойно незаконно побудованої автомийки.

Спочатку на виклик учасників протесту приїхала патрульна поліція і потім оперативно-слідча група. Їй були надані пояснення і прийнята від них заява про здійснення злочину. Мітинг розпочався о 13 год. і завершився протокольними паперами приблизно о 16 год. Ми всі були вражені роботою цієї автомийки. коли хімічні пари у вигляді аерозолів розпилювалися і в сторону колишнього готелю і в сторону каналу в залежності від напряму вітру. Тому і не дивно, що до десятка людей отримали різну ступень хімічного отруєння в залежності від стану свого здоров’я і після цього почувалися недобре. Лікарями швидкої допомоги ми була надана термінова медична допомога одній з учасниць протесту і роздані маски бажаючим для забезпечення нормального дихання, яка наприклад мені допомогла достояти до кінця заходу.

Під час мітингу керівник ОСНу Андрій Нєсєтєрков вручив наш лист депутату Київради від виборчого округу, до якого входить ця територія Русанівки, Валерію Гуманенку. Депутат Київради заявив, що ним будуть вжиті відповідні депутатські дії на виконання отриманого звернення.

Ситуація з незаконним будівництвом викликала значний резонанс у ЗМІ та соціальних мережах. Інтернет-видання «Обозреватель» вже двічі розмістив на свої шпальтах матеріали на цю тему: 18 серпня 2017 року о 07:45 «Чисто бізнес: родичі депутатів “захоплюють” Київ» і 28 жовтня 2017 року о 10:00 «”Депутатський бізнес”: як безмежно знищують Київ».

Мітинг відкриває другий етап боротьби і ми будемо йти до кінця. Першими діями в продовження цієї нелегкої боротьби стали наші листи до 3-х депутатів Київради: цього виборчого округу Валерія Гуманенка (фракція ВО «Батьківщина») і Віталія Рослякова (фракція «Солідарність») та вже іншого виборчого округу Олеся Маляревича (також фракція «Солідарність»). Сподіваємося, що останні 2 депутати підтримають позицію більшості русанівців і наші викладені у цих листах вимоги.

Ми звернулися до усіх них з такими вимогами:

– вжити усі можливі заходи для негайного припинення незаконної діяльності зазначеної автомийки і демонтажу цих місць для миття автомашин;

– відновити на цьому місці автостоянку;

– порушити перед правоохоронними органами питання про притягнення до кримінальної відповідальності керівників ТОВ «Марті» та Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА.

На прохання активних русанівців 1 листопаду поточного року взяв учать у засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики. За ініціативи громадськості для розгляду порушених ними 3-х гарячих проблем була створена робоча група з 3-х депутатів – членів цієї комісії і наша проблема увійшла до цього розгляду. Ми збираємо активно попрацювати у цій робочій групі зазначеної постійної депутатської комісії.

На цьому ми зупинятися не будемо і продовжим діяти відповідно до своїх повноважень в інтересах русанівців. Для нас не матимуть значення політичні чинники, адже Русанівка наш спільний дім і всі у ньому мають відчувати себе комфортно. Русанівка після багаторічного занедбання має знову відновитися і цій автомийці не місце у її розвитку.

Наші подальшій дії і реагування на них міської влади будуть й далі висвітлюватися на веб-сайті ОСНу.

Олександр Чунаєв,
заступник керівника та головний редактор веб-сайту ОСН