Про проміжні результати боротьби з незаконною автомийкою
16.11.2017
На листопад 2017 року маємо такі проміжні результати боротьби з незаконною автомийкою.
ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» як представницький орган частини мешканців мікрорайону зразу виступив проти незаконного будівництва автомийки і протягом липня – серпня 2017 року звернувся з 4 листами до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. (від 06.07.2017 № 28), голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації (далі – райдержадміністрація) Онофрійчука П.В. (від 02.08.2017 № 32), заступника голови Національної поліції України – начальнику Головного управління Національної поліції у м. Києві Крищенка А.Є. (від 15.08.2017 №33) та начальника державної екологічної інспекції у місті Києві Павленка В.В. (від 19.08.2017 №34). На цей час нами отримана позитивна відповідь від Дніпровської райдержадміністрації від 11.08.2017 № 6980/23/1/103, яка на підтримку нашого звернення вжила низку дій і вони, на жаль, не мали позитивного результату, та негативна відповідь від міської державної екологічної інспекції від 04.09.2017 № 2182 – 08/20.
Незважаючи на таку реакцію міської виконавчої влади, ми продовжили вживати дії вже проти незаконної побудованої автомийки. Протягом 28 жовтня – 15 листопада 2017 року нами були направлені листи 12 різним адресатам.
Нами були терміново направлені листи до 3-х депутатів Київради: Гуманенка В.Л. (депутатська фракція «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» (від 28.10.2017 № 43), Маляревичу О.В. та Рослякову В.В. (депутатська фракція «Солідарність» (від 30.10.2017 №№ 44 та 45 відповідно).
Другий пакет листів нами було направлено 06.11.2017 – міському голові, голові КМДА Кличка В.В. повторно за №46, в.о. Генеральному директору КП «Плесо» Осипенку О.М. за № 47 і голові Дніпровської райдержадміністрації Онофрійчуку П.В. повторно за № 48. З метою залучення до розгляду цього питання постійних комісій Київради і здійснення ними контрольних функцій відповідно до Регламенту Київської міської ради нами були направлені листи від 08.11.2017 до 3-х таких комісій з питань: екологічної політики (№ 49), містобудування, архітектури та землекористування (№ 50) і дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції (№51).
На цей час депутатом Київради Маляревичем О.В. (мажоритарний виборчий округ № 55 без цієї частини Русанівки) направлено депутатський запит до Київського міського голови Кличка В.В. від 3 листопада 2017 року за № 08/279/8/058 – 1020, але результати його розгляду нам не відомі.
Третій пакет листів з цього питання було підготовлено 14.11.2017 до голів Громадської ради при Київській міській державній адміністрації Назаренку Б.С. (№ 52), депутатських фракцій Київради «Солідарність» Страннікову А.М. (№ 53) та «Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Бондаренку В.Д. (№ 54).
ОСН звертається до всіх адресатів з такими вимогами:
– вжити усі можливі заходи для негайного припинення незаконної діяльності зазначеної автомийки і демонтажу цих місць для миття автомашин;
– відновити на цьому місці автостоянку в раніше визначених межах її території;
– порушити перед правоохоронними органами питання про притягнення до кримінальної відповідальності керівників ТОВ Марті» та Департаменту містобудування та архітектури, Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва (Київмістобудування) та Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА.
Протягом листопаду 2017 року взято участь у 2-х заходах.
1 листопаду поточного року від громадськості взято учать у засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики. За ініціативи активістів для розгляду порушених ними 3-х гарячих проблем – незаконного пришвартування дебаркадеру, будівництва закладу громадського харчування і нашої незаконної автомийки начебто була створена робоча група з 3-х депутатів – членів цієї комісії. Але вивчення розміщеного протоколу засідання цієї постійної комісії Київради виявило дещо інше – незрозуміло врешті-решт про які 3 проблеми голосували депутати і нашої проблеми ніде не зазначено, а натомість записано про самовільне захоплення прибережно-захисної смуги р. Дніпро.
09 листопада поточного року на Дніпровському районному Форумі комунікативних стратегій місцевої влади та громадськості «Велика Столиця-2018» було порушено питання про факт здійснення незаконного будівництва цієї автомийки і привернуто увагу представників Громадської ради при Київській міській державній адміністрації (КМДА) до цієї проблеми. Ми вважаємо, що розгляд нашого питання у Громадській раді при КМДА є важливим кроком з відстоювання інтересів русанівців і дозволить обговорити з керівництвом та представниками відповідних Департаментів КМДА цю болючу проблему і опрацювати їх дії зі здійснення наших пропозицій на користь русанівців.
Будівництво комплексу місць для миття автомашин на місці автостоянки і її масове залишення їх власниками викликало стурбованість і 12 липня 2017 року активні мешканці мікрорайону зібралися на акцію протесту. За результатами виклику поліції заява – повідомлення про кримінальне правопорушення зареєстровано у журналі реєстрації за № 56296. Цей злочин розглядає оперуповноважений Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції України у м. Києві Д.О. Захарченко і на цей час ми не маємо інформації про стан розгляду вказаного злочину.
Друга акція протесту 28 жовтня 2017 року вже на місці щойно незаконно побудованої автомийки була чисельнішою і у ній взяли участь 6 членів ОСН. Спочатку на виклик приїхала патрульна поліція і потім оперативно-слідча група. Їй були надані пояснення і прийнята заява про здійснення злочину. Акція розпочалося о 13 год. і завершився протокольними паперами приблизно о 16 год. Акція протесту висвітлена Інтернет-виданням «Інформатор» наступного дня у статті «Отравились химикатами: киевлян на автомойке спасали пять скорых».
Ситуація з незаконним будівництвом викликала значний резонанс у ЗМІ та соціальних мережах. Інтернет-видання «Обозреватель» вже тричі розмістив на свої шпальтах матеріали на цю тему: 18 серпня 2017 року о 07:45 «Чисто бізнес: родичі депутатів “захоплюють” Київ» і 28 жовтня 2017 року о 10:00 «”Депутатський бізнес”: як безмежно знищують Київ» та 08 листопаду 2017 року о 13:51 «Лед тронулся: власти взялись за “депутатскую” автомойку в Киеве».
Підсумовуючи за період з липня по листопад 2017 року, нами направлено 16 листів до різних адресатів, взято участь у 2 акціях протесту та 2 інших заходах. Ситуація з незаконним будівництвом автомийки висвітлена у 3-х публікаціях Інтернет – видання «Обозреватель».
Безумовно, автомийка увесь цей час розгляду наших листів працюватиме. Ілюзій з цього приводу у нас немає і попереду важка та тривала у часі боротьба проти незаконного комплексу місць для миття і чистки салонів автомобілів. Боротьба ОСНу не завершена і буде тривати до виконання зазначених вище вимог. Про її перебіг ми будемо й далі інформувати на шпальтах нашого веб-сайту.
Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН