Main menu:

Про останню ситуацію з діями міських органів влади на наші звернення

 

21.12.2017

17 листопада 2017 року на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції розглядався лист ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва до голови цієї комісії Бондарчука О.В. від 08.11.2017 № 51, у якому я разом з активістом Русанівки Олексієм Гореловим взяли участь від ОСН та громадськості мікрорайону. Протокол її засідання № 20 розміщено на сторінці цієї постійної комісії сайту Київради.

На засіданні цієї комісії були прийняті такі рішення:

«1. Звернутися до Департаменту міського благоустрою та збереження навколишнього природного середовища та до Департаменту містобудування та архітектури з проханням провести перевірку щодо законності об’єкту самочинного будівництва автомийки по вул. Ентузіастів, 1-Б на підставі зазначеного звернення ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» та надати до постійної комісії результати зазначеної перевірки.

2. Звернутися до ГУ НП у м. Києві з проханням розглянути звернення ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» щодо незаконного будівництва на Русанівці місць для мийки та чистки салонів автомобілів за адресою: вул. Ентузіастів, 1-Б від 08.11.2017 № 51 та вжити заходів в межах компетенції, про результати вжитих заходів повідомити постійну комісію. ».

Про результативність виконання пункту 1 рішення зазначеної постійної комісії маю великий сумнів, бо доручати корупціонерам перевіряти законність прийнятих ними рішень повний нонсенс. І тут мені не зрозуміло, вжито бюрократичний підхід і гра в демократію чи свідомо ними було прийняте рішення для можливої відмазки корупціонерами своїх дій. У будь-якому плані будемо відстежувати виконання цього пункту вказаного рішення.

Прийняття депутатами Київради пункту 2 цього рішення можна вважати прийнятним, хоча і тут маю сумніви щодо отримання позитивних результатів. ОСН раніше направив заступнику голови Національної поліції України – начальнику Головного управління Національної поліції України у місті Києві, полковнику поліції Крищенку А.Є. лист від 15.08.2017 № 33 про порушення законодавства адміністрацією ТОВ «Марті» при будівництві місць для миття автомашин. Будівництво було незаконно здійснено, а реакції міської поліції ми так і не дочекалися до цього часу.

Також нами нещодавно 12 грудня поточного року був направлений запит за № 62 на отримання публічної інформації начальнику Дніпровського районного управління ГУ НП України у місті Києві Кузьміну О.П. щодо бездіяльності слідчих районної поліції з розгляду заяв русанівців та інших громадян про скоєний злочин, які їм були надані під час акцій протесту 12 липня та 28 жовтня 2017 року.

Тепер подивимося на реакцію міської та районної поліції на ці звернення від депутатів Київради та ОСН.

24 листопада 2017 року разом з активісткою мікрорайону Журавльовою Наталією взяв учать у засіданні Комітету житлово-комунальної інфраструктури, благоустрою, екології та охорони навколишнього середовища Громадської ради при КМДА (вул. Хрещатик, 36, к. 514) з розгляду листа ОСН про незаконну автомийку. Наше питання було заплановано розглянути у кінці засідання і відповідно до його детальнішого розгляду не дійшло. Мені надали слово лише у рамках 3-х хвилин. 

Голова Комітету Попенко Олег Іванович повідомив, що наше питання разом з конфліктною ситуацією з житловим будинком по вул. Ревуцького, 8 буде розглядатися на наступному засіданні Комітету орієнтовно через 7-10 днів і нас попередньо проінформують про такий розгляд. Але цього так і не відбулося і через зимові свята це відкладається на невизначений час.

Чесно кажучи, наше питання мало б розглядатися ще у 2-х Комітетах:
– з питань регламенту, запобіганню та протидії корупції, законності та правопорядку, мобілізаційної роботи, волонтерського руху, учасників АТО, ВПО;
– земельних ресурсів, містобудування та архітектури, будівництва та житлового забезпечення.

Адже у наданні незаконних погоджень були задіяні 3 департаменти КМДА: міського благоустрою та збереження природного середовища; містобудування та архітектури і з питань державного архітектурно-будівельного контролю і це б було логічно. Але головою громадської ради при КМДА цього не було зроблено, що дуже жаль.

13 грудня 2017 року на засіданні постійної комісії Київради з питань екологічної політики розглядався лист ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва щодо припинення незаконної діяльності автомийки за адресою: вул. Ентузіастів, 1-Б, її демонтажу і відновлення на цьому місці автостоянки (від 08.11.2017 № 49 за вх. №08/19337 від 10.11.2017). Участь у ньому взяли від ОСН його керівник Андрій Нєстєрков і я як заступник керівника ОСН.

Порядком денним передбачався розгляд 52 питань і наше питання було 5-м у цьому переліку питань. Засідання розпочалося о 14.20 при наявності кворуму присутності його членів – 5-и депутатів Київради. Черга до розгляду нашого питання дійшла орієнтовно о 15.12. Виступ директора колективного підприємства «Марті» та представника управління екології та охорони природних ресурсів департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА вразив широкомасштабним цинізмом, адже ми вперше несподівано почули про бурхливу діяльність керівництва цього підприємства з так званої легалізації діяльності автомийки. Виявилося, що керівництвом цього фактично після її запуску таємно від русанівців були підготовлені цілі папки документів, які вони на наших очах передали голові постійної комісії КМР Яловому К.В. Зрозуміло, що ми їх природно не бачили. Але вразило те, що їх також до цього дня не бачили самі депутати і вони голосували на підставі цитування ним витягів з вказаних документів.

Згідно з наданими документами наша автомийка начебто не знаходиться у прибережній захисній смузі – відстань до Дніпра більше 100 м., до каналу – більше 25 м. і більше санітарної зони до житлових будинків – понад 50 м. Також за словами директора підприємства тут немає ніякої рекреаційної зони, а лише земля промисловості, що дозволяє будувати автомийку.

Директор підприємства показав присутнім оцінки впливу діяльності автомийки на екологічне середовище Русанівки, за яким усе в ажурі. Ви не повірите: на ній впроваджено замкнутий цикл обороту води і … навіть споруджені очисні споруди. Хімія не несе начебто загроз для русанівців і підприємство отримало на їх застосування сертифікати, які оформлені відповідно до вимог законодавства.

Підприємство на здійснення вказаних послуг уклало договори з ПАТ «АК «Київенерго» та ПАТ «Київгаз».

Не менше надання цих документів нас вразило проведене його керівництвом анкетування понад 800 киян про підтримку встановлення на нашому острові відкритої для усіх вітрів автомийки.

Директор підприємства завершив свій виступ словами «А ОСН прошу не збуджувати мешканців Русанівки» і його погляд у нашу сторону навпаки засвідчив інше – занепокоєність нашою можливою реакцією. І тут ми можемо сказати, що йому слід нервувати й далі.

Пропозиція керівника ОСН Андрія Нєстєркова про створення робочої групи з розгляду нашого питання виявилася непочутою і присутні на той момент 7 депутатів одноголосно підтримали пропозицію голови цієї комісії – інформацію підприємства та управління екології та охорони природних ресурсів зазначеного департаменту КМДА без вивчення наданих документів нами і самим депутатами взяти до відома, а заявникові … звернутися до суду щодо перевірки достовірності наведеної у документах інформації. Ми удвох були шоковані почутим і побаченим. Зразу напрошується висновок – ми маємо впливову корупцію, у якій зійшлася і влада і опозиція в особі депутата Київради Ігоря Мірошниченка (депутатська фракція «ВО «Свобода»). А безпосереднім учасником корупції тут ми маємо багаторічного депутата Київради Тетяну Мелехову (депутатська фракція «ВО «Батьківщина»). 

Складається гірке враження, що наші депутати керуються вибірковим принципом у своїх стосунках з киянами, а між собою діють за політичними домовленостями та бізнес-інтересами.

Протокол засідання постійної комісії Київради з питань екологічної політики на її сторінці сайту Київради поки що відсутній. Останній – № 22 від 30.11.2017.

Постійна комісія Київської міської ради з питань містобудування, архітектури і землекористування ще взагалі не розглядала нашого листа до її голови Міщенка від 08.11.2017 № 50.

Так само немає реакції від депутатських фракцій «Солідарність» та «ВО «Батьківщина» на наші звернення до них.

Ми не припинимо свою боротьбу проти автомийки і опрацьовуватимемо свої подальші дії. Про дії ОСН і реакцію влади на них будемо й далі інформувати нашу громадськість.

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН