Main menu:

На Русанівці у 2018 році може з’явитися ще одне місце незаконного будівництва

 

24.12.2017

На Русанівці назріває нова гаряча точка – будівництво швидкомонтованих будівль – мобільних житлово-побутових модулів на території Київського університету імені Бориса Грінченка за адресою: бул. Ігоря Шамо, 18/2, де знаходяться його три Інститути.

На наш запит на отримання публічної інформації щодо можливого зазначеного будівництва від 29 листопада 2017 року за №58 ми отримали відповідь від 12.12.2017 за №1552 за підписом проректора з організаційних питань та АГР О.П. Турунцева. Отримана відповідь засвідчує про незаконну маніпуляцію цим університетом з використанням земельної ділянки, на якій планується побудувати ці будівлі.

Схема проста – спочатку земельна ділянка офіційно отримується під одне цільове призначення, а потім вона реєструється під розширене цільове призначення. Університет отримув цю земельну ділянку в постійне користування відповідно до рішення Київради від 23 липня 2015 року за № 889/1753 «Про надання Київському університету імені Бориса Грінченка земельної ділянки для експлуатації та обслуговування будівель і споруд університету на бульварі Олексія Давидова (Ігоря Шамо), 18/2 у Дніпровському районі м. Києва». А у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно 04 лютого 2016 року вона реєструється (№ запису про інше речове право 13506530) вже з подвійним цільовим призначенням: для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти і для зазначеної у розпорядженні Київської міської державної адміністрації (КМДА) експлуатації та обслуговування будівель і споруд університету.

Після внесення таких записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 04 лютого 2016 року стало зрозумілим, чому так поспішав його ректор з прийняттям міським головою Кличком В.В. розпорядження КМДА від 21.08.2017 року № 1009 «Про встановлення швидкомонтованих будівель – мобільних житлово-побутових модулів на території Київського університету імені Бориса Грінченка на бульварі Ігоря Шамо, 18/2 у Дніпровському районі». Адже треба було оперативно скористатися цієї маніпуляцією і провести роботи з їх встановлення. Оскільки це розпорядження було прийнято з запізненням для нього, його не вдалося виконати у повному обсязі і тендер з конкурсних закупівель не було проведено.

Згідно з відповіддю станом на 12 грудня 2017 року визначені у цьому розпорядженні заходи щодо проектування та виконання робіт з встановлення цих модулів перебувають в процесі розробки та проектування і не завершені.

У вказаних будівлях мають проживати 250 студентів.

Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки в наявності, що викликає у нас занепокоєння. Її розмір складає 1,5028 га.

Генеральна проектна та підрядна організації будуть визначені після проведення конкурсних закупівель.

Тобто, у наступному році знову буде проводитися цей тендер і потім швидко розпочнуться проектні та будівельні роботи.

2018 рік може цілком реально стати роком чергового незаконного будівництва до тих гарячих точок, які ми вже маємо. І ОСН має терміново втрутитися у цю ситуацію для недопущення незаконного будівництва. За результатами проведеної 23 грудня 2017 року звітно-виборчої конференції жителів за місцем проживання в межах території нашої діяльності обрано ОСН у повному складі – 13 осіб і тепер у нас буде більше його членів для продовження боротьби з незаконними об’єктами будівництва. Тому протидія цього модульному будівництву стане одним з напрямів такої боротьби ОСН у 2018 році.

Про наші дії ми інформуватимемо громадськість на нашому веб-сайті.

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН