Main menu:

Про першу звітно-виборчу конференцію жителів за місцем проживання

 

31.12.2017

23 грудня 2017 року відбулася перша звітно-виборча конференція жителів за місцем проживання в межах території діяльності органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва «далі – ОСН «КМ «Русанівка» або ОСН). Виникає запитання – чому перша така конференція? Вона відбулася за такою нумерацією відповідно до пункту 1.13 розділу І «Загальні положення» нашого Положення, згідно з яким ОСН «КМ «Русанівка» обирається терміном на 10 років. Разом з тим це не означає, що персональний склад був незмінним і протягом часу своєї діяльності відбувалися персональні зміни у його складі.

Протягом підготовчої роботи протягом останніх 4 місяців до дати проведення цієї конференції нам вдалося оновити склад її делегатів і тепер ми маємо 56 осіб. Після створення та обрання ОСН «КМ «Русанівка» його делегатами у 2007 році згідно з Положенням про нього у нас діє норма більшості будинків з делегатами у загальної кількості житлових будинків, які розташовані в межах території нашої діяльності. У 32 з 47 житлових будинках ми маємо відповідних делегатів, тобто понад 68 відсотків від їх загальної кількості. Тобто, за результатами підготовчої діяльності з уточнення складу делегатів наш ОСН підтвердив на дату проведення зазначеної конференції свою легітимність. Але ми на цьому зупинятися не будемо і тепер спокійно продовжимо цю роботу далі з метою збільшення кількості делегатів конференції .

По-друге, всі ці роки ОСН діяв з різних причин у неповному складі і перед конференцією включав тільки 11 осіб. І ось на цій конференції вперше був обраний ОСН у повному складі з 13 осіб. З чинного складу пройшли до нового складу 9 з 10 осіб. До нового складу були обрані свіжі сили – 4 нові жителі мікрорайону. Наталія Мартинова, Інна Берейбейн, Наталія Журавльова та Олексій Горелов були включені до бюлетеня таємного голосування з обрання персонального складу ОСН і були обрані його членами.

Конференцією був обраний такий персональний склад ОСН «КМ «Русанівка»:

– керівник Нєстєрков Андрій Євгенович;
– секретар Поплавська Алла Миколаївна;
– Берейбейн Інеса Самійлівна;
– Вересюк Леонід Олексійович;
– Горелов Олексій Анатолійович;
– Журавльова Наталія Василівна;
Корецька Галина Миколаївна;
– Мартинова Наталія Павлівна;
Міхальченко Ольга Сергіївна;
Обухов Сергій Борисович;
Пономарьова Олена Анатоліївна;
Трушечкіна Серафіма Юхимівна;
Чунаєв Олександр Едуардович.

Отримано такий показник гендерної рівності – з 13 осіб обрано 8 жінок.

Протокол цієї конференції та стаття з фотогалереєю розміщені на Інтернет-порталі Дніпровської райдержадміністрації.

Протягом 10 років. що так швидко минули, нами багато було зроблено для захисту та належного представлення їх інтересів перед представницьким та виконавчим органами влади міста. Нагадаю основні досягнення нашої діяльності, хоча їх повний та докладний перелік займе набагато більше сторінок, ніж у цій статті.

ОСН багато зроблено щодо довкілля та середовища проживання мікрорайону.

Першою акцією ОСН стало врятування галявини коси біля мосту з Русанівської набережної на вул. Раїси Окіпної. 14 лютого 2008 року секцією містобудування та архітектури архітектурно-містобудівельної ради при Головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської державної адміністрації було схвалено містобудівне обґрунтування на будівництво храму святої Анастасії Узорішительниці за адресою: вул. Русанівська набережна навпроти будинку за №22. Завдяки оперативному зверненню до Прокуратури міста Києва це рішення секції не було реалізовано взагалі і відповідно не було допущено зруйнування частини Русанівської коси.

10 листопада 2009 року нашими спільними зусиллями вдалося зупинити масову вирубку тополь бульвару Давидова з боку мосту на Лівобережний масив, що спробувало зробити Комунальне підприємство по утриманню зелених насаджень Дніпровського району м. Києва під приводом проведення його реконструкції. КП УЗН Дніпровського району було вимушено припинити так звану реконструкцію бульвару Давидова. За нашим зверненням на засіданні постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування та архітектури 2 грудня 2009 року було прийнято низку відповідних рішень на нашу користь.

Два роки місце вирубки мало зруйнований вигляд. 22 жовтня 2011 року у рамках осіннього місячнику з благоустрою на території бульвару Давидова відбувся, на перший погляд, звичайний захід – черговий суботник з посадки дерев, при проведенні якого замість 3-х раніше знесених дерев його учасниками було посаджено вже 30.

Нам було боляче дивитися на занепад тоді Русанівської набережної. 16 квітня 2011 року нами був організований та проведений масовий мітинг русанівців проти подальшого руйнування Русанівської набережної. Учасниками мітингу була підтримана Резолюція «Зупинити руйнування Русанівської набережної», яку протягом проведення заходу підписало 1025 русанівців.

За його результатами на виконання волі русанівців головою Київської міської державної адміністрації 26 квітня було видано розпорядження № 621 «Про благоустрій прибережної та відновлення паркової територій непарного боку Русанівської набережної у Дніпровському районі».

Протягом квітня – липня 2011 року з певними перервами відбулися масштабні роботи з реконструкції Русанівської набережної та Русанівського бульвару. Такі роботи відбулися вперше з часу основної побудови нашого масиву у 1974 році. Окрасою центральної частин Русанівської набережної стала ротонда з м. Одеси та дитячий майданчик, яких не було у нас до цього.

Завдяки цій масовій акції русанівців вдалося позбутися більшості пришвартованих до Русанівської набережної плавзасобів, що дозволило відкрити краєвиди на Дніпро та київські острови і дихати чудовим чистим повітрям. Все розпочалося з пришвартування з 2000 року приватним підприємством «Фірма «Адмірал» перших 7 плавзасобів – 2 понтонів (причальним та пасажирським), теплоходів (т/х) – «Гранд», «Ірина», «Норд», «Демпург», «БТ-422». Крім цих плавзасобів до грудня 2010 року були незаконно пришвартовані до набережної 4 дебаркадери – «Венеція», ресторан «Рукола» мережі ресторанів «Козирна карта», та ж «Гуцульщина» і «Д-71». Довгий час на набережній розміщувався теплохід «Азербайджан», який потім несподівано затонув і певний створював загрозу судноплавству на Русанівській протоці та життю громадян. Також певний час на набережній незаконно швартувався корабель «Молодь з місією», на якому проходили місіонерські християнські заходи. Тобто, чисельність цих плавзасобів протягом цього часу досягало до 13 одиниць. Протягом 2002 – 2011 років активістами та нашим ОСН була проведена величезна робота, яка врешті-решт завершилася успіхом.

Протягом квітня – травня 2012 року за ініціативою Дніпровської райдержадміністрації столиці була проведена реконструкція бульвару Давидова, зараз бульвару Ігоря Шамо вперше з часу введення його в експлуатацію ще в 1970 році. За інформацією Київської міської державної адміністрації, у ході реконструкції бульвару вимощено доріжки з ФЕМ площею майже 4960 кв. м., встановлено 92 паркові лави та стільки ж урн для сміття. Крім того, було влаштовано систему зовнішнього освітлення із 43-х опор. Фахівці облаштували газон, який займає понад 12 402 кв. м, висадили квіти та чагарники. Загалом же площа під зеленими насадженнями складає 17408 кв. м, у тому числі під газонами – 15656 кв. м. ОСН підтримав пропозицію адміністрації щодо встановлення майданчиків для паркування автотранспорту на 55 місць з обох сторін бульвару і під час відповідної зустрічі районної влади з мешканцями Русанівки переконував їх у необхідності встановлення таких паркомісць. Встановлення таких майданчиків дозволило значно вирішити питання паркування власниками своїх машин і розвантажити автомобільний рух по бульвару.

Русанівку не оминула така проблема як спроби незаконної забудови та рейдерсьскі атаки. Ми спільно з русанівцями досягли певних позитивних результатів у протидії такій забудові.

26 липня 2007 року Київрада прийняла рішення № 73/1907 «Про передачу товариству з обмеженою відповідальністю «Сіті – Інвестгруп» земельної ділянки для будівництва, експлуатації та обслуговування торговельно-офісного центру з закладами культурно-розважального призначення та паркінгами загального користування на вул. Ентузіастів, 49 у Дніпровському районі м. Києва». Згідно з цим рішенням зазначене будівництво мало бути здійснено на місці автостоянки, розташованої напроти колишньої поліклініки сімейного лікаря, а зараз Центру ПМСД «Русанівка».

Комітет зайняв активну позицію у цьому питання і за власною ініціативою з’ясував незаконність його прийняття. З 2009 року вирішення питання перейшло на багато років у площину судових баталій, завершальним акордом стало якого стала позитивна для нас ухвала Вищого господарського суду України від 21 серпня 2014 року. Завдяки активної співпраці з Прокуратурою міста Києва ОСН з 2010 року був учасником судових процесу на її боці як третя сторона. Ми звернулися свого часу за відповідною допомогою до народного депутата України Віктора Чумака і активну участь у судовому марафоні брав участь його помічник-консультант на громадських засадах Андрій Ювченко. Ми висловлюємо йому свою вдячність за надану допомогу.

Протягом 2007-2014 років Комітетом було направлено 77 листів до органів влади та судових інстанцій з цього питання.

Результат спільної діяльності ОСН. громадськості та представника народного депутата України всі побачили – зазначено рішення Київради було скасовано і не було здійснено незаконне будівництво зазначеної будівлі.

Спільними зусиллями русанівців та ОСН 12 червня 2010 року вдалося відбити рейдерську спробу захоплення спортивного огородженого майданчика, розташованого між домами за адресами вул. Ентузіастів 41, 41/1 і бул. Шамо (тоді Давидова), 19/1 напроти середньої школи № 182, під паркінг автомашин з боку КП «Дніпро-парксервіс».

Ми не допустили знищення частини на зеленій зоні біля будівлі колишнього кінотеатру «Краків», коли там несподівано з’явився досить великий зелений намет армійського зразку щонайменш з п’ятниці 20 березня 2015 року. Через кілька днів під час чергування загону з охорони громадського порядку та державного кордону «Русанівка» він був демонтований і таким чином було вирішено це питання на користь русаніців.

Територія Русанівської коси притягує різних підприємців для її використання у своїх сумнівних господарських цілях і ОСН довелося спільно з громадськістю активно виступати проти цього.

На засіданні ОСН 21 травня 2015 року відбулося обговорення ініціативи фірми «Бумеранг» з пропозицією встановлення та функціонування підвісної канатної дороги між Русанівкою та Гідропарком. На цьому засіданні всі присутні члени ОСН одноголосно виступили проти цієї ініціативи і таким чином вдалося не допустити її реалізації.

Пізніше нам довелося стикнутися з ініціативою розмістити на території коси вже парк мотузкових конструкцій. 22 лютого 2017 року відбулося розширене засідання ОСН за участі представника ТОВ «Сімейний парк», директора КП УЗН Дніпровського району Ковшуна Є.М., депутата Київради Маляревича О.В. та активних русанівців. В цілому у засіданні взяли участь понад 30 осіб. Позиції русанівців і членів ОСНу були єдиними – всі дружно сказали ні проекту розміщення на Русанівській косі мотузкового парку.

Ініціатор їх встановлення вирішив проігнорувати зазначене рішення ОСН, але далі події розгорнулися не на їх користь. 26 березня 2017 року русанівці вийшли на мітинг проти незаконного встановлення частини елементів цього парку на частині території коси і власноруч здійснили їх демонтаж. У мітингу взяли участь члени ОСН – керівник Нєстєрков А.Є., заступник керівника Чунаєв О.Е. і член ОСН Пономарьова О.А. Завдяки цьому було збережено від подальшої руйнації частину території нашої коси.

ОСН доклав своїх зусиль у сферах фізичного та спортивного розвитку русанівців. Розпорядженням Київської міської державної адміністрації № 2089 від 18.11.2004 було заплановано здійснити проектування та реконструкцію стадіону «Русанівець» за адресою: бульвар Давидова, 12. Але ці роботи затягнулися у часі і Київською міською радою було прийнято рішення Київської міської ради від 18 грудня 2008 року № 921/921 «Про передачу закритому акціонерному товариству «Молодіжний житловий комплекс «Оболонь» та Головному управлінню по фізичній культурі та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) земельної ділянки для реконструкції та експлуатації стадіону і будівництва житлового будинку із спортивно-оздоровчим комплексом та підземним паркінгом на бульв. Олексія Давидова, 10 – 12 у Дніпровському районі м. Києва».

Оскільки стадіон не ремонтувався і прийшов у незадовільний стан, ОСН розпочав діяльність з ініціювання відповідної місцевої ініціативи. Наказом ОСН № 1/13 від 25 лютого 2013 року було утворено тимчасову робочу групу у складі 5 осіб. Наказом Комітету мікрорайону «Русанівка» № 2 від 04 березня 2013 року було затверджено форму відповідного підписного листа, визначено ініціативну групу з питань місцевої ініціативи, доручено їм підготувати проект рішення Київради, узгодити його з членами робочої групи і організувати роботу щодо внесення на розгляд Київради в порядку місцевої ініціативи зазначеного рішення.

Членами ініціативної групи було підготовлено та узгоджено з членами робочої групи у передбачений цим наказом строк проект рішення Київради «Про скасування рішення Київської міської ради від 18 грудня 2008 року № 921/921 та зміну балансоутримувача стадіону «Русанівець».

Протягом березня – квітня 2013 року ними було зібрано 1088 підписів киян за ініціювання внесення на розгляд Київради вказаного питання.

У квітні 2013 року ми звернулися до заступника міського голови – секретаря Київради Гереги Г.Ф. з проханням розглянути в установленому порядку зазначену ініціативу членів міської територіальної громади для прийняття відповідного рішення та до голови депутатської фракції Київради «Спортивний Київ», на той час Президента Федерації легкої атлетики міста Києва Гринюка В.Р. з проханням посприяти реалізації зазначеної місцевої ініціативи. Наші зусилля були реалізовані у оперативному прийнятті Київрадою за сприяння цього депутата рішення від 18 квітня 2013 року № 296/9353 про визнання таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 18.12.2008 № 921/921. Витяг з стенограми засідання Київради додається. Згідно з п.3 цього рішення Київради Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) було доручено передати цей стадіон та спортивні споруди на ньому за цією адресою на баланс Дитячої юнацької спортивної школи «Старт».

ОСН активно підтримує розвиток культурного середовища на Русанівці. Ми підтримали діяльність муніципального театру «Київ» у будівлі колишнього кінотеатру «Краків» після періоду її руйнації. У критичний момент ми виступили за створення Європейського культурного центру «Краків» і всі русанівці бачать їх діяльність разом. Завдяки приходу творчих людей у цю будівлю на Русанівці відбулося культурне відродження і у стінах цієї будівлі зараз відбуваються різноманітні культурно-мистецькі заходи. Так, за 2017 рік творчими колективами було проведено понад 100 вистав та 3 фестивалі, вже не кажучи про проведені концерти.

Хочу додати ще показники діяльності щодо роботи ОСН та здійснення ним інформаційної політики.

Відповідно до законодавства основною формою роботи ОСН визначено засідання. За період діяльності ОСН маємо такі показники: у 2007 році було проведено 15 засідань, у 2008 році – 36, у 2009 році – 13, у 2010 році – 10, у 2011 році – 9, у 2012 році стільки ж засідань, у 2013 році – 7, у 2014 році – 5 засідань, у 2015 році – 6 засідань, у 2016 році – 6 засідань та 2 наради і у 2017 році 8 засідань та 2 наради.

За період 2011 – 2017 років на веб-сайті ОСН розміщено 333 підготовлені мною публікації. По роках це складає: у 2011 році – 60, у 2012 році – 61, 2013 – 72, 2014 – 48, 2015 – 44, 2016 – 21 і за 2017 рік – 27. Як його головний редактор намагаюсь у ньому висвітлювати життєві для мешканців мікрорайону проблеми і дії ОСН з їх вирішення, незважаючи на отримані часом негативні результати. Розміщені публікації дозволяють тим не менш отримати належну картину розвитку Русанівки і кожен бажаючий має можливість отримати достовірну інформацію про життя нашого острову.

За результатами цієї конференції відбулося певне оновлення ОСН і тепер самоорганізація русанівців отримала імпульс для свого подальшого розвитку. Новий склад ОСН «КМ «Русанівка» вживатиме необхідні для цього дії і сподівається на їх активну підтримку русанівцями. Про роботу ОСН в інтересах русанівців на нашому веб-сайті розміщуватиметься й далі відповідна інформація.

Олександр Чунаєв,
головний редактор
ОСН «КМ «Русанівка»