Main menu:

КМО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» проводитиме у 2018 році дослідження громадських бюджетів міста як нового інструмента столичної демократії

12.01.2018

Протягом 2016-2017 років у столиці України впроваджено та діє громадський бюджет Києва як новий етап розвитку міської демократії, чого не було ніколи до цього.

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської державної адміністрації) від 15 вересня 2016 року № 865 затверджене Положення про громадський бюджет (бюджет участі) міста Києва на 2016 рік і протягом ІV кварталу того ж року до нього відповідними розпорядженнями були внесені дві зміни – 21 жовтня за № 1022 і 14 грудня за № 1263. А вже 22 грудня 2016 року рішенням Київської міської ради № 787/1791 у м. Киві було затверджене Положення про громадський бюджет міста Києва. Цим рішенням Київради її виконавчому органу доручалося під час формування бюджету міста Києва на 2018 рік та наступні бюджетні періоди щорічно у рамках громадського бюджету у проекті бюджету у межах відповідних бюджетних програм передбачати кошти для реалізації громадських проектів, відібраних відповідно до вказаного Положення.

Зазначеними документами у столиці було запроваджено новий демократичний інструмент розвитку столичної демократії за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій (електронної демократії), який сприяє розвитку міського самоврядування, громадської активності та спрямований на залучення мешканців до безпосередньої участі у бюджетному процесі.

Активність киян у підготовці та лобіюванні громадських проектів у рамках громадського бюджету на 2018 рік виявилася набагато масштабнішою у порівнянні з попереднім бюджетом участі, що перевершила всі очікування міської влади і стала несподіванкою навіть для самих її учасників.

Тому Київська міська організація Всеукраїнської громадської організації «Ассоціація сприяння самоорганізації населення» (КМО ВГО «АССН») вирішила дослідити цей феномен і взяла участь у рамках організованого Програмною ініціативою Міжнародного Фонду «Відродження» (МФВ) «Демократична практика» конкурсі «Розвиток комунікації у об’єднаних територіальних громадах через використання інструментів місцевої демократії» з своїм позаконкурсним проектом «Використання інструментів місцевої демократії для розвитку комунікації у столичній територіальній громаді».

Проект був підтриманий Програмною ініціативою МФВ «Демократична практика» за № 51848 і з 3 січня поточного року протягом 8 місяців буде здійснюватися відповідне дослідження. Отримані в результаті його проведення результати будуть оприлюднені та обговорені на круглому столі «Громадський бюджет міста, як важливий інструмент розвитку місцевої демократії». Робота очікує значна за обсягами і дозволить проаналізувати всебічно цей інструмент міської демократії з опрацюванням відповідних висновків, методичних матеріалів та резолюції зазначеного круглого столу, які по завершенню проекту будуть розповсюджені серед посадових і обраних осіб Київради та громадськості міста.

У рамках виконання проекту правлінням КМО ВГО «АССН» прийняті 2 накази. Наказом № 2 від 03.01.2018 визначена Робоча група з 5 осіб і затверджено її такий персональний склад:

– керівник проекту, голова правління КМО ВГО «АССН» Ювченко А.Г.;
– заступник керівника проекту, заступник голови правління КМО ВГО «АССН» Чунаєв О.Е.;
– член правління КМО ВГО «АССН», керівник органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Березняки – Тельбін», депутат Київської міської ради Гуманенко В.Л.;
член КМО ВГО «АССН», секретар органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Дніпровець» Коваленко О.В.;
– голова КМО ВГО «АССН», керівник органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» Нєстєрков А.Є.

Інформація про проведення дослідження відповідно до зазначеного проекту і його отримані результати буде розміщуватися регулярно на нашому веб-сайті.

Олександр Чунаєв,
заступник голови правління КМО ВГО «АССН»,
координатор проекту № 51848