Main menu:

Про дії ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва та його членів щодо протидії незаконному модульному будівництву

 

7.09.2018

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») провів з листопада 2017 року по цей час значну роботу незаконного модульного будівництва.

Робота розпочалася на першому етапі з з’ясування правових підстав можливого на той час модульного будівництва. Протягом листопада 2017 року – березня 2018 року були направлені 2 запити на отримання публічної інформації до ректора Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – Університет Грінченка) Огнев’юка В.О. (лист від 29.11.2017 № 58) і до Київського міського голови, голови Київської міської державної адміністрації Кличка В.В. (лист від 12.03.2018 № 9).

На другому етапі порушене питання розглядалося на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 29 березня 2018 року (протокол № 4) і на його виконання був підготовлений та направлений лист до депутата Київради Маляревичу О.В. про сприяння недопущенню фінансування з міського бюджету модульного будівництва гуртожитку від 18.04.2018 № 11. За період з 18 квітня по 28 серпня 2018 року ОСН «КМ «Русанівка» підготував та направив йому окрім зазначеного першого листи про проведення громадського обговорення 09 серпня 2018 року ситуації з модульним будівництвом від 10.08.2018 № 25/1, про незаконність здійснення цього будівництва від 16.08.2018 № 26 та про збори мешканців Русанівки26 серпня 2018 року та прийняття на них Резолюції від 27.08.2018 № 30, а в цілому 4 листи. Останній лист був вручений особисто Маляревичу О.В. 29 серпня поточного року на нараді з цього питання у КМДА. На жоден з цих листів від депутата Київради Маляревичу О.В. не отримано відповіді.

ОСН «КМ «Русанівка» окрім інформаційного запиту підготував та направив до Київського міського голови, голови Київської міської державної адміністрації Кличка В.В. ще 2 листа – про порушення конституційних прав русанівців внаслідок проведення незаконного будівництва 17.08.2018 № 28 і останній про збори мешканців Русанівки 26 серпня 2018 року та прийняття на них Резолюції від 27.08.2018 № 31. Останній був зареєстрований у канцелярії КМДА 29 серпня поточного року.

ОСН «КМ «Русанівка» двічі звертався до органів прокуратури – до керівника місцевої прокуратури № 4 Тимошенка М.П. 12.03.2018 № 8, від якої не отримано до цього часу, і до Прокурора міста Києва, державного радника юстиції Говди Р.М. від 17.08.2018 № 27. Сподіваємося на те, що хоча б у міській прокуратурі відреагують на наш лист і не відмахнуться від нього.

ОСН «КМ «Русанівка» підготував та направив листа до народного депутата України по одномандатному виборчому округу № 214, заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції Чумака В.В. від 20.08.2018 № 29.

Три члени ОСН «КМ «Русанівка» за власною ініціативою виступили організаторами заходу з громадського обговорення ситуації з незаконним модульним будівництвом 09 серпня 2018 року у будівлі КП «Європейський культурний центр «Краків». 3 члени ОСН взяли участь у зборах громадян мешканців Русанівки 26 серпня поточного року та 2 його члени – у мирній акції протесту 31 серпня поточного року: ході по Русанівці з пересуванням з 19.50 по 20.35 на пішохідному переході Русанівської набережної навпроти ресторану «Смородина». Тобто, членами ОСН «КМ «Русанівка» у серпні 2018 року взято участь у 3-х акціях: 2-х громадських заходах та мирній акції протесту. 04 вересня поточного року його члени взяли участь у ще одній мирній акції: 4 у мітингу з 18 до 20 год. і після його завершення 3 з них у ході по Русанівці та бул. Шамо з 20 по 20.45 год., під час якої її учасниками виголошувалися різні гасла проти незаконного модульного будівництва.

На засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 06 вересня поточного року розглядалося питання відношення його членів до цих подій і був отриманий позитивний результат. 7 голосами з 8 його присутніх членів були прийняті зокрема такі рішення – підтримати активну позицію русанівців проти незаконного модульного будівництва гуртожитку для студентів Університету Грінченка і відстоювати право русанівців на гідне проживання у відносинах з владою у цьому актуальному для них питанні. Тобто, ОСН «КМ «Русанівка» виступив послідовно на захист конституційних прав русанівців і прийняв рішення на здійснення свого представницького статусу відповідно до базового закону України у цій сфері місцевого самоврядування та власного Положення в новій редакції.

На цей час маємо такий підсумок роботи ОСН «КМ «Русанівка»: 2 запити, 4 листа до депутата Київради Маляревича О.В., 2 листи до Київського міського голови, голови Київської міської державної адміністрації Кличка В.В., 2 листа до керівників органів прокуратури та лист до народного депутата України Чумака В.В. Підсумок наших дій не останній і боротьба проти незаконного будівництва триватиме. Попереду ще нові акції і інформація про них буде докладно викладатися в Інтернеті і у Фейсбуку.

ОСН «КМ «Русанівка» представляє інтереси не менше половини жителів Русанівки і тому має природне право розглядати будь-які актуальні для них питання. Тому тут не має значення, чи це відбувається в межах території діяльності нашого представницького органу чи за її межами, як дехто на це посилається. Русанівка – наш спільний дім і ми маємо гуртом вирішувати спільні проблеми. Русанівка у нас одна і ми маємо бути і сусідами і патріотами нашого острову. Не дамо здійснити на ній незаконне модульне будівництво і збережемо нашу унікальність як для себе, так і для наших нащадків.

Олександр Чунаєв,
головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»