Main menu:

Про деякі моменти реалізації проекту системи поливу та капітального ремонту нежитлової будівлі за адресою: Русанівська набережна, 3

 

7.10.2018

На Русанівській набережній зараз розпочалося будівництво, встановлено зелений металевий паркан, на ньому розвішані оголошення і стенд з будівництва нової водонасосної станці, водозабору та поливо-зрушувальної мережі у рамках відповідного проекту КО «Київзеленбуд», що викликало багато запитань щодо проведення відповідних будівельних робіт. На засіданні ОСН 06 вересня 2018 року це питання було розглянуто і було прийнято рішення про отримання необхідної інформації шляхом направлення запитів на отримання публічної інформації. Я вкотре переконався, наскільки це важливий інструмент її отримання в оперативному плані.

Аналіз отриманих відповідей, зокрема Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва від 03 жовтня 2018 року, та пошуків в Інтернеті дозволив побачити цілісну картину цього будівництва.

КО «Київзеленбуд» підтвердило, що воно є замовником цього будівництва. Генеральним підрядником виступило ТОВ «Ріальто» (Святошинський район, вул. Академіка Туполєва, 17, м. Київ, 04128, директор Яровий Микола Миколайович), а виконавцем робіт – ТОВ «КНЯЖА ЛИБІДЬ».

Ось остання інформація про ТОВ «Ріальто», яка займається проектною діяльністю. Так, його директор уклав договір з КП «Плесо» № 790 від 29 вересня 2017 року на проведення протягом 2017 – 2018 років проектно-вишукувальних робіт по об’єкту «Реконструкція гідротехнічних споруд з відновленням екологічного та санітарно – гігієнічного стану р. Либідь в м. Києві» на загальну суму понад 2 991 493 грн.

А інформація про виконавця робіт у нашій ситуації турбує. Надаю витяг з статті «Ливневую канализацию на столичном озере за 13,5 млн гривен расчистит компания, которую подозревают в хищении бюджетных средств» на сайті «КиевVласть» від 13 вересня 2018 року мовою оригіналу. Ця компания «была создана в сентябре 2016 года. Учредителями ООО числятся Вячеслав Божок (Киев), Оксана  Мезенцева (Чергниговская область) и Василий Пампуха (Черкасская область). Руководит компанией Вячеслав Божок. Уставной капитал – 50 тыс. гривен. За два года своего существования ООО “Княжна Лыбидь” уже освоила 72,2 млн гривен по 9 договорам. Заказчиками “Княжна Лыбидь”, по данным сайта Zакупівлі, были коммунальные предприятия Киева: КП “Киевзеленстрой”, КП “Плесо”, КП “Киевский центр развития  городской среды”». І зараз зазначена компанія «уже  фигурирует в уголовном производстве Генпрокуратуры. Предприятие подозревают в схемах уклонения от уплаты налогов в особо крупных размерах вместе с КП “Киевзеленстрой” и  КП “Киевский центр развития городской среды”».

У рамках реалізації проекту поливу несподіванно з’явився ще один об’єкт будівництва і щодо нього маємо не менш цікаву інформацію.

ПАТ «Київенерго» надало технічні умови на це будівництво 03.09.2013 і потім двічі змінювало їх – 29.10.2018 та 09.02.2018. Технічний звіт підготувало ТОВ «Будпроектекспертиза». Погодження були зроблені з ДП «Українська геологічна компанія», Державною службою геології та надр України, Державним агентством водних ресурсів України і Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА (до його реорганізації).

Вид будівництва – реконструкція. А одну таку реконструкцію автостоянки у автомийки ми вже маємо. Код об’єкту – 1211.5 згідно з державним класифікатором будiвель та споруд, ДК 0l8-2000.

Замовником реконструкції є Товариство з обмеженою відповiдальнiстю «ГРЕЙНДЖ» (вул. Лариси Руденко 6-А, оф. 203, м. Київ, 02140, код ЄДРПОУ 42272207, директор Федотова Наталія Олексіївна).

Проектна документація розроблена фізичною особою – підприємцем Котвицьким Валентином Леонтійовичем, яки виступає головним інженером цього проекту. Він же є відповідальною особою проектувальника щодо здійснення авторського нагляду.

Генеральним підрядником виступає Товариство з обмеженою вiдповiдальнiстю «БК ШАТРО» (код ЄДРПОУ 35744217, вул. Велика Житомирська, 34. літ. А, м. Київ, 01601, директор Йовенко Олег Михайлович, надає повний комплекс будівельних послуг).

Зазначений об’єкт будівництва згідно з отриманою інформацією не потребує містобудівних умов та обмежень на проектування згідно з п.25 IIерелiку об’єктів будівництва, для проектування яких мiстобудiвнi умови та обмеження не надаються, затвердженого наказом Мiнрегiону України № 289 від 0б.11.2017. Картка зазначеного департаменту КМДА на порушення благоустрою не отримувалась у зв’язку з проведенням цього будівництва на балансових територіях КО “Київзеленбуд”, а в нашому випадку на території КП УЗН Дніпровського району м. Києва. Тоді не зрозуміло, чому на оголошеннях написано … про отримання такої картки. Експертиза об’єктів не проводилася відповідно до ч. 3 ст. 31 Закону України «Про рефулювання містобудівної діяльності».

Кошторисна вартість будівництва згідно з проектною документацією становить 497420 грн.

Будівля за цією адресою всім відома – колишня водонасосна станція, яка зараз має неприглядний вигляд. Її балансова вартість згідно з судовими документами на листопад 2008 року складала 1939572 грн. загальна площа – 467 кв. м. За повідомленням про початок виконання будівельних робіт від 27.07.2018 № КВ 061182081754 капітальним ремонтом відповідно до проектної документації буде охоплено понад … 643 кв. м, тобто більше зазначеної загальної площі на 38%. Як це розуміти ?

А ось коли почав розбиратися з ТОВ «ГРЕЙНДЖ», то був вражений отриманим результатом. Це товариство має 2-х засновників – ТОВ «Лінден Девелопмент» (код ЄДРПОУ 36405168, Русанівська набережна, 3, керівник Богінська Марія Василівна, вид діяльності – 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування). Стовідсотковим засновником першого ТОВ є інше ТОВ «Джамм» (код ЄДРПОУ 41936752, вул. Січових стрільців, 52-А, офіс 154, керівник з 03.04.2018 Бондаренко Андрій Володимирович, види діяльності – 56.10. 68.20 Надання в оренду й експлуатація власного чи орендованого нерухомого майна). Його власником є Качан Лідія Михайлівна (Київська обл.., м. Біла Церква, вул. Лугова, її внесок 3500 грн.).

Саме цікавим виявилося вивчення другого засновника ТОВ «ГРЕЙНДЖ» – ТОВ «Славутич 7» (код ЄДРПОУ 13689747, Русанівська набережна, 4. к. 5, директор Аш Валерій Петрович, внесок 74740 грн.). Чомусь поруч знаходиться ТОВ «Рівер Гріль» з рестораном з такою ж назвою і цією адресою (код ЄДРПОУ 34292150, вид діяльності – 56.10), але у нього вже 2 засновника – сам АШ В.П. з внеском 34790 грн. і Аш Світлана Володимирівна з внеском 210 грн. Також удвох вони є засновниками ще одного ТОВ – Ресто клуб. Валерій Аш є засновком також четвертого за рахунком ТОВ «Єва – Тур» за цією ж адресою з внеском 52500 грн. і його директором (вид діяльності – 56.10).

Якщо все поєднати у купу, то ми побачимо як пан Валерій Аш створює структури і потихесеньку опинився у центрі нового будівництва у прилеглому до нього будиночку. Тому його можна вважати зацікавленою особою у так званому капітальному ремонті або як за проектом реконструкції цієї будівлі. А після його завершення територія біля зазначеної будівлі непомітно перейде до її прилеглої, пробачте, прибудинкової території і вона буде ним використовуватися яз сезонна торгівля з літніми столиками та стільцями. Ось так під виглядом реконструкції будівлі колишньої водонасосної станції відбудеться розширення території діяльності Валерія Аша і вона може бути у межах оглядового майданчика до зеленої зони за вказаною будівлею. А яка може бути охоплена такими можливими планами територія нашого парку, можна побачити безпосередньо на місці – в межах встановленого металевого паркану, який зараз потрібен для проведення цієї реконструкції. За цим невтішним прогнозом буде втрачено частину зеленої зони улюбленого місця відпочинку та дозвілля русанівців, а бізнесмен Валерій Аш зможе отримувати додаткові прибутки від такої господарської діяльності у свою кишеню.

ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») уважно стежитиме за ходом здійснення дій з реалізації проекту поливу та капітального ремонту будівлі за цією адресою і інформуватиме про подальший розвиток подій.

Олександр Чунаєв,
головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»