Main menu:

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ РУСАНІВЦІВ ДО ГРОМАДСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ, ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ, ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ СПІЛЬНОТИ ЗАСОБІВ МАСОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ, БЛОГЕРІВ СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖ

 

21.10.2018

Шановні організації громадянського суспільства !

Ми, мешканці мікрорайону Русанівка Дніпровського району м. Києва, обурені здійсненням незаконного будівництва мобільного модульного гуртожитку для студентів Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – Університет Грінченка) за адресою: бул. Ігоря Шамо, № 18/2 і звертаємося до Вас за допомогою у його зупиненню.

Надаємо загальну інформацію про Університет Грінченка.

Університет Грінченка заснований на комунальній формі власності і підпорядкований виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації). Університет Грінченка є юридичною особою публічного права, що утворена у формі комунальної установи.

За цією адресою на Русанівці знаходиться навчальний корпус Університету Грінченка № 2, у якому розташовані 3 його навчальні заклади – Педагогічний інститут, Інститут мистецтв та Інститут людини. Слід зазначити, що Університет Грінченка має ще такі споруди: навчальний корпус № 1 на вул. Маршала Тимошенко, 13-Б, навчальний корпус № 3 на просп. П. Тичини, 17, корпус університетського коледжу на просп. Юрія Гагаріна, 16 та адміністративний корпус вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2.

Університет Грінченка має 4 гуртожитки за адресами: № 1 для студентів та співробітників (бульвар Гавела Вацлава, 46); № 2 (вул. Старосільська, 2); №3 (вул. Бульварно-Кудрявська, 18/2) та № 4 (вул. Михайла Бойчука, 35). У цих гуртожитках та інших приміщеннях за словами ректора Університету Грінченка проживають до 2500 студентів.

В Університеті Грінченка навчаються 9 тис. студентів. Половина з них поступили до нього з інших міст країни. У навчальному корпусі № 2 Університету Грінченка навчається третина усіх його студентів.

Ми звертаємо Вашу увагу на те, що мікрорайон Русанівка з 1974 року є завершеним архітектурно-містобудівним житловим комплексом і не передбачає будь-якого нового будівництва. Поява гуртожитку Університету Грінченка створить додаткові проблеми для життя мешканців мікрорайону на інфраструктурному, житлово-комунальному, соціальному та побутовому рівнях.

Існуюча інфраструктура мікрорайону була розрахована свого часу на обслуговування побудованих раніше 84 житлових будинків з відповідними об’єктами мікрорайону і банально не розрахована на новий об’єкт будівництва. З появою гуртожитку всередині мікрорайону збільшиться автомобільний рух до цього навчального корпусу, що не передбачено забудовою мікрорайону. Оскільки під’їзних шляхів до нього не передбачено, то цей рух створюватиме незручності для русанівців та можливі аварійні ситуації. Підключення гуртожитку відбудеться до старих комунальних мереж мікрорайону, що вже значно зношені, подекуди в аварійному стані та працюють на межі своїх можливостей. Вже зараз мешканці Руцсанівки мають проблеми зокрема з споживанням електричної енергії у своїх квартирах. Коли Університетом Грінченка опалення гуртожитку буде здійснюватися за рахунок електроприладів, відповідно значно зросте навантаження на існуючу електромережу і ситуація з цим у квартирах стане критичною. Побудова гуртожитку призведе до появи у мікрорайоні нових мешканців, для яких проживання на ньому буде тимчасовим періодом у їх житті, і завдяки цьому буде порушено звичне для багатьох русанівців життя у гірший бік. Наш мікрорайон в частині прилеглої до нього території був затишною територією, але спокій русанівців буде порушено через підвищення рівня галасу від проживання студентів та інших особливостей студентського життя. Внаслідок побудови цього гуртожитку і постійного проживання у ньому студентів погіршиться відпочинок мешканців прилеглих до нього житлових будинків.

Ми цінуємо своє проживання на цій території і хочемо і далі жити у ньому в нормальних умовах. Можлива побудова цього гуртожитку руйнує наше життя у ньому і це для нас є неприйнятним. Ми виступаємо не проти студентства Університету Грінченка і набуття ними вищої освіти, а проти погіршення свого проживання внаслідок незаконного модульного будівництва. Ми захищаємо свої конституційні права на гідне поживання та відпочинок, які чомусь ігнорує наша влада. і готові їх відстоювати до кінця.

Нами було проведено вивчення законності прийняття міською владою та керівництвом Університету Грінченка відповідних рішень. За результатами проведеної роботи ми нарахували в цілому порушення цим модульним будівництвом 7 актів законодавства з питань прав і свобод людини та громадянина, земельних відносин, міського самоврядування, містобудівної діяльності, статутного права киян та регламентних норм підготовки розпоряджень Київської міської державної адміністрації (КМДА).

Незаконні роботи з модульного будівництва цього гуртожитку розпочалися з кінця липня поточного року і викликали обурення русанівців. За цей час було проведено кілька громадських заходів проти цього будівництва.

Русанівці підтримали ініціативу 3-х членів органу самоорганізації населення «Комітет мікрораонй «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») як мешканців мікрорайону і 09 серпня 2018 року взяли участь у заході з громадського обговорення цієї ситуації, який відбувся у приміщенні великого залу КП «Європейський культурний центр «Краків». На заході здійснювалася реєстрація його учасників і згідно з списком участь у ньому взяли 123 мешканця Русанівки. Серед них були мешканці прилеглих до місця зазначеного модульного будівництва житлових будинків, 11 голів правлінь ЖБК та ОСББ та 6 членів ОСН «КМ «Русанівка». Представники Київського університету імені Бориса Грінченка на чолі з його ректором Огнев’юком В.О. взяли участь у заході без відповідної реєстрації. На заході виступили ректор Університету Грінченко Огнев’юк В.О., депутат Київради Маляревич О.В., 2 модератори заходу і з тих, хто був записаний на виступ або включений до нього, – 2 представника цього Університету та 15 інших учасників заходу. За результатами заходу були прийняті рішення з 6 пунктів і ОСН «КМ «Русанівка» було доручено довести позицію русанівців до керівництва міста. На виконання цього рішення заходу було підготовлено та направлено листа ОСН «КМ «Русанівка» до Київського міського голови, голови КМДА Кличка В.В. від 17.08.2018 № 28. Відповідь наразі не надана.

Другим публічним заходом проти цього незаконного будівництва стали збори мешканців Русанівки 26 серпня 2018 року. Збори пройшли за активної участі небайдужих русанівців і за його результатами учасниками зібрання була схвалена Резолюція з 10 пунктів, яку підписали 507 жителів. ОСН «КМ «Русанівка» підготував і направив відповідного листа до Київського міського голови, голови КМДА Кличка В.В. від 27.08.2018 № 31. Відповідь наразі не надана.

Активні мешканці Русанівки протягом серпня – вересня поточного року збирали підписи мешканців житлових будинків проти цього незаконного будівництва під зверненнями до голови КМДА Кличка В.В. і було зібрано 1593 підписи мешканців з 21 житлового будинку Русанівки та Березняків за такими адресами: вул. Русанівська набережна, №.№. 14/1, 10/1, 16, 18, 20; Русанівський бульвар, №.№ 12, 9; вул. Ентузіастів, №.№ 21, 21/1, 23, 7/2, 25/2, 31/1, 25/1, 11/1, 39, 19/1, 9/1; бул. Ігоря Шамо, №№. 14, 10 та просп. Соборності, № 30. Відповідні звернення були зареєстровані у канцелярії КМДА і на них почали приходити відповіді, які є по суті відпискою і не свідчать про врахування позиції наших мешканців. Отримані підписи мешканців мікрорайону вважаємо достатніми для відображення громадської думки русанівців у цій ситуації і тому нами було припинено подальший збір таких підписів.

04 вересня поточного року мешканці Русанівки зібралися біля місця незаконного будівництва для обговорення ситуації і після цього здійснили протестну акцію – пішу ходу по Русанівці з прогулянкою на пішохідному переході проїзної частини Русанівської набережної. Керівництво міста не звернуло увагу на нашу акцію протесту.

27 вересня поточного року під стінами КМДА (вул. Хрещатик, 36) з 9 до 11 год. відбувся мітинг русанівців проти незаконного будівництва цього гуртожитку. Метою акції було привертання уваги керівництва міста, його посадовців та депутатів Київради до порушення цим будівництвом конституційних прав русанівцівна гідне проживання і відпочинок в мікрорайоні та виявлені нами порушення чинного законодавства. На наш протест вийшли депутат Київради Маляревич О.В. та заступник голови КМДА Мондриївський В.М., спілкування з яким не мало для нас позитивного результату.

Одночасно активними мешканцями було прийнято рішення про застосування такого механізму прямої демократії як місцева ініціатива. 07 вересня поточного року була утворена ініціативна група мешканців Русанівки у складі 5 осіб з підготовки місцевої ініціативи, затверджено проект рішення Київради та зразок підписного листа з її проведення Повідомлення ініціативної групи про початок збору підписів на підтримку місцевої ініціативи було зареєстровано у канцелярії Київської міської ради 17 вересня 2018 року. За результатами проведення цієї роботи було зібрано 1262 підписи на 180 аркушах і заява ініціативної групи до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради з додатками про внесення на розгляд Київради нашої місцевої ініціативи була зареєстрована у канцелярії Київської міської ради 10 жовтня 2018 року.

На розгляді Громадської ради при КМДА знаходиться звернення 5 мешканців Русанівки до її голови з проханням посприяти зупиненню цього незаконного будівництва, яке зареєстровано у КМДА 17 вересня поточного року.

Орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») ще з грудня 2017 року зайняв активну позицію на підтримку мешканців Русанівки і послідовно її відстоював у цьому питання з відносинах з міською владою та народним депутатом України у одномандатному виборчому округу № 214, до якого входить зокрема територія мікрорайону. ОСН «КМ «Русанівка» направила 2 запита на отримання публічної інформації ректору Університету Грінченка та міському голові (29.11.2017 та 12.032018 відповідно), голові КМДА Кличку В.В., 4 листа депутату Київради Маляревичу О.В. (18 квітня, 10, 20 та 28 серпня), на жодний з яких не було отримано відповіді, 2 листи міському голові, голові КМДА Кличку В.В. (зазначені вище), 2 листа народному депутату України Чумаку В.В., керівнику Київської місцевої прокуратури № 4 та прокурору міста Києва (18 березня та 17 серпня відповідно). На цей час ОСН «КМ «Русанівка» отримав відповіді Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю міста Києва КМДА на лист Прокуратури міста Києва від 03.09.2018 та Державної архітектурно-будівельної інспекції України. ОСН «КМ «Русанівка» тричі у поточному році розглядав на своїх засіданнях питання зазначеного незаконного будівництва і приймав відповідні рішення (01 березня, 29 березня та 06 вересня). Тобто, з листопада 2017 року по серпень 2018 року ОСН «КМ «Русанівка» направив до посадових осіб та владних інституцій 12 різних звернень і отримав аж 3 відповіді. Керівник Нєстєрков А.Є. та 2 члени ОСН Пономарьова О.А. та Чунаєв О.Е. увійшли до складу зазначеної ініціативної групи мешканців Русанівки.

Ситуація з його проведенням регулярно висвітлюється на шпальтах нашого веб-сайту і на цей час на ньому розміщено 6 публікацій – 24.12.2017, 12.08.2018, 17.08.2018, 31.08.2018, 07.09.2018 та 29.09.2018.

Шановні журналісти ЗМІ та блогери соціальних мереж!

Ми звертаємося до Вас з проханням посприяти об’єктивному та масовому висвітленню на шпальтах ЗМІ та соціальних мереж нашої боротьби проти нього.

Незважаючи на таку проведену активними русанівцями роботу, ця ситуація знайшла висвітлення лише двічі на телебаченні та радіо.

Журналістами каналу «Інтер» були зняті збори мешканців Русанівки 26 серпня і потім показані в їх новинах 28 серпня поточного року. Відповідний телесюжет розміщено у матеріалах телеканалу «Подробності – TV.

3 вересня поточного року взяв участь у програмі «Громадська хвиля» – спільного проекту Українського та Громадського радіо на запрошення журналістів останнього радіо. Програма тривала 15 хвилин з 22.10 до 22.25 і була присвячена участі громадських активістів у захисті інтересів киян при здійсненні незаконних забудов.

Ще один телесюжет був знятий у вересні поточного року журналістами 4 телеканалу, але через тиск керівництва на них він так і не вийшов в ефір.

Нас турбує відсутність належного висвітлення у ЗМІ та поширення в соціальних мережах цієї ситуації. Тому ми звертаємося до Вас, журналісти та блогери, з проханням відгукнутися і донести до громадянського суспільства та міської влади нашу боротьбу.

Відкрите звернення ініційовано активними мешканцями Русанівки і ми вітатимемо його поширення у ЗМІ та у соціальних мережах.

Будемо щиро усім Вам вдячні за підтримку нашої боротьби проти незаконного будівництва мобільного модульного гуртожитку для студентів Університету Грінченка.

Від імені активних русанівців

Олександр Чунаєв,
головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»