Main menu:

12 листопада 2018 року проведена друга робоча зустріч з обговорення капітального ремонту будівлі кінотеатру

 

13.11.2018

12 листопада 2018 року у будівлі колишнього кінотеатру «Краків» відбулася чергова робоча нарада за участі представника ТОВ «Інтегралбуд Стандарт» Поповича О.В.,ТОВ «Бівіай груп» Бойка Т.В., в.о. директора КП «Європейський культурний центр «Краків» Абрашекової О.А., депутата Київради Маляревича О.В. та мене як представника ОСН «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ « Русанівка») . На ній обговорювалися питання проведення подальших демонтажних робіт і внесення необхідних корегувань із здійснення цих робіт.

Під час обговорення з’ясувалося, що виконавець робіт отримав від замовника КП «Київкінофільм» проектно – кошторисну документацію (ПКД), яка була розроблена де-факто у першій редакції, і згідно з нею розпочав ці роботи. Після цього була проведена експертиза ПКД і на її врахування проектантом були внесені відповідні пропозиції. І чомусь замовник не передав ТОВ «Інтегралбуд Стандарт» ці корегування. Ось приклад цього – за першою редакцією мали будуватися сходи на балкон другого поверху у 2 прольоти, а за останніми корегуваннями – прямими бічними сходами в 1 проліт, що буде зручно і для відвідувачів, і працівників КП. Зрозуміло, що у виконавця робіт виникли запитання до проектанта з проведення цих робіт і на цій зустрічі ним були отримані необхідні роз’яснення. Цей балкон заплановано побудувати між колонами та скляним фасадом будівлі з виступом у бік стіни з панно.

Цікаву пропозицію сьогодні висловив всесвітньо відомий художник з Русанівки Олександр Животков, який має персональну виставку у Ватикані, щодо збереження нашого панно. Він запропонував на час ремонту зробити накладку на всю площину панно і після його завершення поставити скло з відповідним обрамленням. А якщо зробити підсвічування панно зі склом, то воно гратиме всіма кольорами і зможе навіть стати своєрідною фішкою майбутнього центру. Але це зараз поки що ідея, а подальші роботи покажуть, цього досягти.

На другому поверсі планується поруч з стіною з панно встановлення сцени, яка трансформується для проведення мистецьких заходів. Але скоріш за все вона буде дещо зміщена у бік правого входу до великої зали. Зокрема на ній після капітального ремонту знову зможе постійно виступати улюблений багатьма джаз – клуб. Відбудеться розширення простору для глядачів цих заходів і збільшення таких місць, бо окрім звичного простору навпроти сцени для розміщення столиків та стільців з’явиться можливість їх додаткового встановлення на балконі.

Великий зал планується зробити на 480 глядачів з новими кріслами і кількома місцями для людей з обмеженими фізичними можливостями, який будуть потрапляти до нього знизу з дверей на вулицю. Для потрапляння ними на другий поверх планується побудувати підйомник, який може ці людьми керуватися безпосередньо або через супроводжуючої особи. Цей підйомник буде зроблений як прибудова з вулиці до будівлі.

Великий зал потребує відповідно спеціального обладнання для проведення кіносеансів, концертів, вистав та інших заходів і тому проектантом заплановано проведення відповідної роботи з визначення фірм та субпідрядників для їх встановлення.

На першому поверсі також відбудуться зміни і з’явиться набагато більший простір. У ньому переміститься гардероб у праву сторону (якщо дивитися з входу) орієнтовно на 250 – 300 глядачів, місця для кафе, каси та приміщення для працівників. А новий простір також можна використати для мистецьких заходів знову з використанням все той же збірної – розбірної сцени. А наявність таких сцен дозволятиме збільшити кількість різноманітних заходів малого формату і культурний центр від цього ще більше виграє та буде більш відвідуваним.

Нарешті було встановлено прямий контакт виконавця робіт та проектанта і робота тепер набагато пришвидшиться.

В цілому за результатами цієї наради мені особисто стало набагато зрозумілішим само проведення капітального ремонту цієї будівлі і його функціональне призначення. Хоча демонтажні роботи продовжуються і до побудови реальних приміщень ще далеко, громадський контроль залишається важливим інструментом впливу на проведення капітального ремонту.

 

 

Олександр Чунаєв,
головний редактор та член ОСН «КМ « Русанівка»