Main menu:

Про звіт ОСН «КМ «Русанівка» про свою діяльність за 2018 рік та план своєї роботи на 2019 рік

17.01.2019

15 січня 2019 року на засіданні органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка» або ОСН) на виконання власних повноважень були розглянуті основні результати своєї діяльності за 2018 рік та план нашої роботи на 2019 рік.

Для розгляду на ньому питання діяльності ОСН «КМ «Русанівка» був підготовлений проект звіту про його роботу обсягом до 4,5 сторінок з 11 пунктів, до якого увійшли найбільш значущі результати за минулий рік (додається).

У звіті нами надаються загальні кількісні показники, які представлені у його перших 3-х пунктах. Протягом минулого року було проведено 13 засідань ОСН «КМ  «Русанівка»: 16 січня, 01 березня, 16 березня, 29 березня, 26 квітня, 24 травня, 21 червня, 19 липня, 06 вересня, 11 жовтня, 18 жовтня, 22 листопада та 20 грудня і складено стільки ж протоколів цих засідань.

ОСН «КМ «Русанівка» протягом року вів листування з органами влади та комунальними підприємствами щодо вирішення актуальних проблем мешканців та розвитку мікрорайону. Комітетом було направлено 59 листів та отримано 70 листів – відповідей.

Питання діяльності ОСН «КМ «Русанівка» та реалізації власних повноважень регулярно висвітлюється на його веб-сайті (http://rusanivka.org.ua/), який нами відкритий та ведеться з 2009 року. Протягом року були підготовлені і розміщені на веб-сайті у рубриці «Новини» 20 статей з цих питань.

В іншій частині звіту була надана докладна інформація про діяльність ОСН «КМ «Русанівка» з таких питань – здійснення капітального ремонту будівлі колишнього кінотеатру «Краків» (п. 5 звіту), проведення будівельних робіт у будівлі колишньої водонасосної станції за адресою: Русанівська набережна, 3 (п. 6 звіту), діяльність незаконної автомийки навпроти будівлі колишнього готелю «Славутич» за адресою: вул. Ентузіастів, 1 (п. 7 звіту), дії з отримання приміщення для своєї подальшої роботи та проведення у ньому прийому русанівців (п.8 звіту), проблемні питання реалізації проекту відеоспостереження ГБ – 1 та 2-х проектів ГБ – 2 № 346 та № 450 (п. 9 звіту) і найбільш резонансна подія минулого року – будівництво 2-поверхового модульного гуртожитку для студентів Київського університету імені Бориса Грінченка (далі – Університет Грінченко) на бул. Шамо, 18/2, яке викликало обурення частини русанівців і матиме своє продовження в поточному році (п.10 звіту). Висвітлення цієї події займає у звіті великий обсяг, адже це питання розглядалося 4 рази на засіданнях ОСН «КМ «Русанівка», було проведено 6 значних публічних заходів, створено ініціативну групу з місцевої ініціативи і підготовлений нею проект рішення Київради з цього питання був розглянутий її 3-ма постійними комісіями.

З цього питання у нас на Русанівці відбулася чи не вперше за багато років не менш значуща подія – виявилися дійсні активісти із захисту наших порушених цим будівництвом прав на гідне проживання. Протягом минулого року була проведена колосальна роз’яснювальна, агітаційна та організаційна робота з русанівцями щодо неприпустимості на острові такого будівництва та його негативних наслідків для його мешканців. Можна сказати, що ці події стали поштовхом до ще однієї самоорганізації русанівців у цьому питанні. ОСН виступив у цій ситуації відповідно до свого представницького статусу на підтримку такої позиції і буде діяти послідовно на його виконання, як би це не подобалося ні владі, ні Університету Грінченка, ні окремим русанівцям. Висловлюю вдячність членам ініціативної групи з місцевої ініціативи та небайдужим русанівцям, які провели цю роботу і активно відгукнулися на проведення 2-х підписних компаній та брали участь у засіданнях 3-х постійних комісуй Київради. Разом ми сила і маємо боротися до кінця, бо ніхто інший за нас це не буде робити.

План роботи ОСН «КМ «Русанівка» на 2019 рік затверджений у розширеному варіанті і складається з 20 пунктів (додається). 11 пунктів з них стосуються  питань так би мовити здійснення дещо традиційної діяльності та передбачених рішенням Київради від 13.11.2014 № 372/372 у сфері ремонтних робіт (пункти 1 – 7 та 17 – 20 Плану). У проекті виписані пункти з продовження нашої діяльності, про яку йшла мова у звіті за минулий рік (пункти 8 – 15 Плану). У проекти нами передбачено проведення у цьому році звітної конференції жителів за місцем проживання  у межах території діяльності ОСН «КМ «Русанівка» за 2018 рік (п. 16 Плану). Таке проведення у часі має пояснення – погодні умови, запровадження з 26 листопада по 26 грудня 2018 року в країні надзвичайного стану і проведення протягом січня – березня 2019 року виборів Президента України. Безумовно, ми будемо вживати ще й інші дії на вирішення питань, які виникатимуть протягом поточного року. План в цілому спрямований на виконання передбачених чинним законодавством основних завдань, власних повноважень та напрямків нашої діяльності.

Результатом першого засідання ОСН у цьому році стало зокрема прийняття зазначених документів і тепер ми розміщаємо їх на нашому веб-сайті для ознайомлення з ними.

Олекесандр Чунаєв,
член ОСН з організаційно-інформаційних питань та головний редактор веб-сайту ОСН «КМ «Русанівка»