Main menu:

Про нараду 22 травня 2019 року з проведення капітального ремонту у будівлі колишнього кінотеатру «Краків»

 

25.05.2019

22 травня 2019 року був для мене особисто насиченим днем. На запрошення в.о. директора КП «Європейський культурний центр «Краків» Оксани Абрашекової як представник ОСН «КМ «Русанівка» у другій половині дня взяв участь у робочій нараді з проведення капітального ремонту будівлі колишнього кінотеатру. Нарада була корисною для мене, бо була отримана додаткова уточнююча за змістом інформація і побачив на власні очі перші позитивні результати будівельних робіт.

Усіх хвилює питання – чи є проект перетворення цієї будівлі у будівлю культурного центру нового зразку. Дійсно до цього часу цим вимогам у певній мірі відповідали лише зміна колишнього кінозалу на 800 місць у велику залу на 450 місць для здійснення вже нових культурних потреб майбутнього центру – для демонстрації фільмів, проведення театральних вистав та концертів. Проектантом були надані підрядній організації відповідні креслення і вони були взяті останнім в роботу як основа для відповідних будівельних робіт. А ось з іншими планами побудови центру були проблеми і непорозуміння з замовником цього ремонту. Існуючий проект капітальних робіт під центр зараз формується шляхом як внесення необхідних функціональних уточнень до наявних креслень, так і додаванням нових креслень. Тому процес корегувань здійснюється вже під інтереси нового центру і це дуже радує.

Але з квітня місця поточного року ситуація докорінно змінилася і про це скажу кілька слів. На цей час майже завершуються демонтажні роботи і, що головне для нас, проводяться монтажні роботи вже під нові функції майбутнього центру. Повністю демонтований підвал будівлі і його масштаби мене вразили – він просто величезний. Демонтажні роботи були проведені з зняттям полу і я вперше побачив той самий знаменитий сірий піщаний ґрунт Русанівки, який був утворений при будівництва нашого острову. Зараз він буде вирівнюватися, проводитиметься його стяжка і викладатимуться нові плитки. На першому поверсі проведені цегляні роботи з побудови гримерної, нових туалетів та сховища під сходами для зберігання стільців.

Перший поверх буде перетворено у малу сцену з пересувними трансформерами і простір її буде більшим у порівнянні з тим простором, що використовувався до цього для театральних вистав. Водночас він буде компактним, що дуже важливо для такого простору. На другому поверсі завершені газоблочні перегородки і буде побудована сучасна вентиляційна система. Відповідні роботи проведені на 3-му поверсі.

Велика зала зараз демонтована і буде обладнана сучасним обладнанням під здійснення нових культурних функцій. Зокрема буде потрібно провести роботи з поточного ремонту стелі із її конструктивним збереженням і при проведенні монтажних робіт зберегти існуючу акустику, яка стане у нагоді при демонстрації зокрема фестивальних фільмів. Буде забезпечено доступ осіб з інвалідністю як до великої зали, так і за допомогою спеціально побудованого ліфту до другого поверху будівлі і такий підхід сприятиме до включення цих осіб до нового культурного життя.

5 січня цього року був завершений ремонт даху будівлі і вже проблема недопущення затікання повністю вирішена. Побудована система стоків і з метою недопущення попадання великого сміття поставлена решітка, яка не дозволяє йому попасти до них і вивести їх з ладу. Необхідне обладнання та сонячні батареї знаходяться на складах замовника – КП «Київкинофільм» і вони мають бути влітку встановлені на даху будівлі. Додатковим плюсом від їх встановлення є те, що при випадінні снігу він танутиме і на ньому не збиратиметься.

Під час огляду деяких приміщень будівлі стало зрозумілим – почалася реалізація того, що ми чекали увесь цей час. Роботи здійснюються крок за кроком і відбувається поступова зміна будівлі від функції кінотеатру до нових широких за змістом культурних функцій. Не все йде гладко, але роботи тривають і рано чи пізно ми отримаємо нову будівлю з новим культурним простором.

Тепер можу сказати, що ОСН «КМ «Русанівка» свого часу прийняв правильне рішення про підтримку не просто подальшого існування закладу культури, а саме побудови принципово нового культурного центру на базі будівлі колишнього кінотеатру «Краків». Ми й далі здійснюватимемо моніторинг за здійсненням капітального ремонту цієї будівлі і підтримуватимемо такі роботи у цьому напрямі. Русанівці потребують нового розвитку  культури і ми сподіваємося, що ми отримаємо за результатами ремонтних робіт сучасну і нову за своїм функціональним призначенням будівлю.

 

Олександр Чунаєв,
головний редактор веб-сайту ОСН «КМ «Русанівка»