Main menu:

Про ініціювання подальшого впорядкування Парку відпочинку на Русанівській набережній

 

19.06.2019

Русаніська набережна завжди була місцем масових прогулянок русанівців та гостей міста і зараз ситуація на ній внаслідок всім добре відомих подій з її освоєння в інтересах зацікавлених осіб серйозно погіршилася. Тому на нашу думку виникла потреба у подальшому впорядкуванні нашого Парку для його збереження в інтересах наших мешканців.

Набережна разом з косою виникла на початку будівництва нашого мікрорайону у 1960 – х роках минулого століття. Свою сучасну назву Русанівська набережна отримала за рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 30 грудня 1962 року № 2216 «Про найменування та перейменування вулиць і площ м. Києва».

З 2005 року території набережної та коси увійшли до загальної території Парку відпочинку на Русанівській набережній. З 03 лютого 2010 року Парк відпочинку повністю включений до території пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро». Протягом 2011 та 2017 – 2018 років на парковій частині набережної двічі проводилися роботи з її реконструкції.

В порушення чисельних норм законодавства на території набережної побудовані на місці колишньої громадської вбиральні ресторан «Смородина в парке» (вул. Русанівська набережна, 7) і нещодавно на місці колишньої водонасосної стації загальною площею 1000 кв. м 2-поверховий ресторан «Рівер гріль» (вул. Русанівська набережна, 3), який розрахований до 400 та у разі проведення масштабних заходів до 700 гостей. На Русанівській косі вже багато років незаконно готуються шашлики з розпалюванням вогню на землі і в мангалах. Таким відпочинком знищується унікальний та єдиний на всій лівобережній частині Києва куточок живої природи з відповідними наслідками для його флори та фауни. Міською владою нічого до цього часу не було зроблено для недопущення цих незаконних будівництв та припинення такого масового відпочинку у Парку відпочинку, територія якого є рекреаційною зоною і зеленими легенями не лише Русанівки, а й всього міста. Про ці гарячі без перебільшення проблеми  на нашому вебсайті регулярно розміщуються відповідні статті.

За ініціативи ОСН «КМ «Русанівка» у червні 2013 року з обох місць заїзду – виїзду автомобілів на Русанівську набережну були встановлені дорожні знаки «Пішохідна зона». Інший дорожній знак за твердженням КП «Київдорсервіс» нам пояснили, що не можна ставити відповідно до вимог Правил дорожнього руху. Цим вдалося з часом позитивно вирішити проблему припинення незаконних заїздів автомобілів на територію набережної та коси, але необхідність збереження унікального довкілля нашого мікрорайону залишається актуальною до цього часу.

Важливою проблемою у функціонуванні Парку відпочинку є те, що його статус ніяк не має візуальних ознак на його території. Тобто, кияни його відвідують, але відсутність його назви, входів до нього та відповідних інформаційних щитів не дозволяють їм відчути цю зелену територію саме парком.

Історично це наша друга спроба якимось чином надати нашому Парку його зовнішніх ознак. Під час проведення 16 квітня 2011 року мітингу щодо недопущення подальшого руйнування Русанівської набережної було прийнято рішення надати йому назву «Русанівський» і встановити вхід у формі стели з його назвою. Але ні тодішня міська влада під керівництвом Олександра Попова, ні наступні міські очільники проігнорували цю проблему. Внаслідок цього наш Парк залишається де-факто зеленою територією загального користування і навіть самі русанівці часом не знають про його статус.

Ми вважаємо, що таку ситуацію потрібно врешті – решт змінити. І ось ОСН «КМ «Русанівка» як представницький орган частини русанівців для візуалізації Парку відпочинку виступає з такою пропозицією – встановити на набережній легкі металеві арки при вході із зазначенням його назви та у визначених місцях інформаційні щити про Парк відпочинку, що дозволить впорядкувати цей парк і усім русанівцям та гостям відпочивати вже безпосередньо у ньому. Подібні арки вже встановлені у Парку відпочинку на Дніпровській набережній «Вербовий гай» та у Парку партизанської слави Дарницького району. Також подібний інформаційний щит встановлено на Русанівському каналі біля мосту на Березняки. Тому при вирішенні нашого питання можна скористатися цим досвідом.

Тому на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 16 травня 2019 року проблема подальшого впорядкування нашого улюбленого Парку відпочинку була включена до порядку денного і за результатами її розгляду були підтримані зазначені пропозиції до 3-х адресатів. На їх виконання були підготовлені і направлені листи від 18 червня 2019 року: за результатами розгляду  ситуації з існуючого стану впорядкування Парку відпочинку Київській міській державній адміністрації (КМДА) вжити дії з встановлення зазначених входів до нього та відповідних інформаційних щитів у ньому (лист до міського голови, голови КМДА № 44), Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації (РДА) надати сприяння у реалізації нашої пропозиції (лист до голови Дніпровської РДА № 45) і депутату Київради Маляревичу О.В. на їх підтримку звернутися до Київської міської державної адміністрації з пропозиціями про встановлення входів до Парку відпочинку з відповідним зазначенням його назви та відповідних інформаційних щитів у ньому (лист до нього № 46).

Про результати розгляду ними наших листів ми проінформуємо пізніше на нашому вебсайті та у групі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки ОСН «КМ «Русанівка».

 

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»
та адміністратор групи Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки ОСН «КМ «Русанівка»