Main menu:

Відбулася нарада з обговорення ремонту даху будівлі колишнього кінотеатру «Краків»

 

15.10.2019

10 жовтня 2019 року відбулася робоча нарада з вирішення гострої на цей час проблеми ремонту даху на будівлі колишнього кінотеатру «Краків». Чергове відвідування цієї будівлі дозволило побачити руйнівні наслідки проведеного демонтажу у жовтні – листопаді 2017 року її даху і нового укладання. Питання усунення цієї проблеми стало надзвичайно актуальним і відкладати й далі просто вже неможливо напередодні осінньо-зимового періоду.

На нараді взяли участь заступник директора – начальник управління економіки та фінансів департаменту культури Київської міської державної адміністрації (КМДА) Шуляк М.В., представники КП «Київкінофільм» (директор Хомич Д.В., заступник директора з фінансово-економічної роботи Малишко О.М., начальник відділу з організації роботи з кінотеатрами Коропа Л.М.) виконавця робіт, який має гарантійні зобов’язання з утримання у належному стані цього даху – ТОВ «Інтеграл Буд – Стандарт» (Русинов Т.В., Попович О.В.), технічного надзору – ФОП Кудряшов Є.М. (Багно М.І., Шпірна О.С.), КП «Європейський культурний центр (ЄКЦ) «Краків» (в. о. директора Абрашекова О.А., головний адміністратор Дубчак С.Ю.), проектної організації – ТОВ «БІВІАЙ ГРУП» (Александров О.О.), депутат Київради Маляревич О.В. і я як представник ОСН «КМ «Русанівка».

Всі учасники наради провели візуальний огляд стану даху і відмітили наявні мокрі міста та залишки води на частині території його поверхні. Представник виконавця робіт Русинов Т.В. показав можливе місце розкриття частини даху біля виходу на дах і стверджував, що цього буде достатньо. Це викликало критику заступника директора департаменту культури КМДА Шуляка М.В. та заперечення в. о. директора КП ЄКЦ «Краків» Абрашекової О.А. щодо недостатності такої території розкриття. За результатами обговорення Шуляк М.В. запропонував здійснювати розкриття даху вже у 4-х місцях його поверхні, де виникають виявлені замокання. При здійсненні цих робіт ТОВ «Інтеграл Буд – Стандарт» має провести заміну виявленої вологої мінеральної вати та інших матеріалів до меж її поверхні, коли виконавець робіт вийде на суху мінеральну вату, з чим врешті-решт останній і погодився. Це означає збільшення території цього розкриття, плюсом якого стане демонтаж старих і встановлення нових плит цієї мінеральної вати та можливе вирішення питання недопущення у подальшому затікання даху будівлі. Виникло питання проведення цих робіт у часі і за результатами обговорення було вирішено провести негайні ремонтні роботи на даху за час, поки ми матимемо теплу погоду на наступному тижні. За пропозицією виконавця робіт Русинова Т.В. вирішили розпочати ці роботи з 15 жовтня і за вимогою Шуляка М.В. завершити 22 жовтня поточного року. Крім того було вирішено вирівняти нахил даху на середині його території для забезпечення належного витікання води у розташовану на ній відповідну трубу її зливу (пункти 1 та 3 протоколу доручень наради з проведення капітального ремонту). Виконавець робіт відмітив, що для цього буде приварюватися новий руберойд у місцях виправлення нахилу даху і завдяки цьому унеможливлюватимуся виникнення калюж води на ньому та його відповідне затікання.

Шуляк М.В. запропонував проводити ці роботи за присутності представників технічного нагляду для здійснення контролю за діями ТОВ «Інтеграл Буд – Стандарт» з розкриття даху та заміни мінеральної вати. Абрашекова О.А. запропонувала залучити ще інших осіб як третіх сторін для здійснення незалежного контролю за вказаними діями виконавця робіт, що було підтримано і увійшло до рішень цієї наради. Виконавцями доручення з цього питання наради визначені замовник та виконавець робіт, технагляд і КП ЄКЦ «Краків» (пункт 2 протоколу доручень наради).

Абрашекова О.А. привернула увагу учасників наради на стан гідроізоляції парапетів, які зараз просто прикручені і внаслідок несприятливих погодних умовах можуть допускають відповідні затікання. Обговорювалися такі пропозиції як припаяти металеві конструкції до цих парапетів та зробити металеві відливи для припинення затікання через потрапляння косого дощу до ущелини парапетів. В протоколі доручень зафіксовано доручення виконавцю робіт за цей час усунути наявні нерівності парапетів даху будівлі, виправити їх примикання, кріплення та гідроізоляцію (пункт 4).

На нараді обговорювалося питання стану водопровідної мережі будівлі через її зношеність та ненадійність засову в колодязі на вході до будівлі, адже механічна заміна цих засовів не убезпечує її від можливих аварійних ситуацій, і під час ремонтних робіт треба вирішити це питання. Тому було вирішено доручити КП «Київкінофільм» направити повторний лист до ПрАТ «Київводоканал» про заміну або можливе перекриття водопроводу для забезпечення його стабільної роботи та недопущення таких ситуацій (пункт 5).

На нараді було відмічено необхідність не допускати затікання у місцях примикання руберойду до стін виходу на дах будівлі і для цього виконавцю робіт було доручено встановити крапельники на стиках цих примикань (пункт 6).

Встановлено стислий термін для виконання цих робіт і усім його учасникам треба виконати роботи з усунення виявлених недоліків. Виникає запитання, чому виконавець робіт допустив розкриття не передбачене проектною документацією даху будівлі у осінньо-зимовий період і відповідне колосальне без перебільшення затікання води аж до самого підвалу, а тепер треба у пожежному порядку усувати його наслідки ? З 23 вересня поточного року припинилося витикання води, але головне неподобство зроблено – на даху потрібно проводити масову заміну вологої мінеральної вати, що ну дуже не хочеться робити ТОВ «Інтеграл Буд – Стандарт» із зрозумілих причин. Необхідність проведення саме цих робіт відмічено у результатах технічного обстеження конструкцій покриття, яке було проведено 11 січня 2019 року ТОВ «ДЕКАРТ ГРУП» на підставі договору № 19-12-2018 від 19 грудня 2018р. з ТОВ «БІВІАЙ ГРУП» як його замовником і отримані результати не помічаються ні департаментом культури КМДА, ні замовником робіт, ні природно самим їх виконавцем, тобто маємо кругове мовчання з цього питання. Також треба відремонтувати балки даху у місці затікання для припинення їх подальшого руйнування, що було продемонстровано членам наради. Не вирішення принципово цього питання створює міну уповільненої дії, яка може вибухнути після проведення цих робіт, а саме продовження руйнації даху вже зсередини з непередбачуваними наслідками. Тому тепер питання стоїть жорстко – чи готовий департамент культури КМДА вжити усі можливі заходи до балансоутримувача та замовника ремонтних робіт для кардинального виправлення ситуації з дахом.

Чекати цього формально недовго – про результати усунення вказаних недоліків при проведенні передбачених протоколом доручень ремонтних робіт буде проведена підсумкову нараду в цій будівлі у тому ж складі учасників 23 жовтня 2019 року об 11 год. (пункт 7 протоколу). Наскільки відповідальними виявиться виконавча влада і виконавець робіт, побачимо на наступній нараді.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та член ОСН «КМ «Русанівка»