Main menu:

Про 7 актуальних проблем розвитку мікрорайону, що потребують свого вирішення

 

5.07.2020

Орган самоорганізації населення Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») відповідно до своїх основних завдань вживає дії із задоволення соціальних, культурних, побутових та інших потреб русанівців. Одні проблеми мають тривалий час наших дій, а інші проблеми виникають у ході нашої діяльності із представлення інтересів мешканців мікрорайону у відносинах з міською владою.

Ми узагальнили 7 таких проблем і з відповідними листами звернулися у червні 2020 року до голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Щербака І.М. (від 10.06.2020 № 16) та до народного депутата України від мажоритарного виборчого округу № 214 Швеця С.Ф. (від 19.06.2020 № 17) з проханням їх розглянути, підтримати і в межах своїх повноважень посприяти їх вирішенню в інтересах русанівців. У листах до них ми визначили такі проблеми як:

– функціонування до цього часу незаконної автомийки за адресою: вул. Ентузіастів, 1;
– побудова та функціонування незаконного кафе у парку «Рівер Гріль» за адресою: вул. Русанівська набережна, 3;
– незаконне включення єдиного на Русанівській набережній оглядового майданчика до складу майна цього ресторану/кафе;
– проведення ремонту і благоустрою нижньої території Русанівської набережної, а також вирішення питання зміни правового статусу цієї території на користь територіальної громади міста Києва;
– збереження на Русанівці Парку відпочинку на Русанівській набережній в існуючому вигляді і залишення його у запропонованому комунальною організацією «Інститут генерального плану Києва» проекті нового генерального плану Києва;
відновлення на Русанівському на каналі спеціалізованих спортивних тренажерів з функціями тренування, лікування та профілактики;
– перейменування існуючого Парку відпочинку у Парк відпочинку імені архітектора Вадима Ладного та встановлення йому пам’ятнику або барельєфу на території нашого Парку відпочинку (орієнтовно у кінці набережної навпроти масиву Березняки).

26 червня поточного року інформація про ці листи розміщена на сторінці соціальної мережі «Громадська платформа Русанівки».

Надаю інформацію про стисло викладені у цих листах зазначені актуальні проблеми розвитку мікрорайону, які потребують свого вирішення нашою владою.

1. Протягом червня 2016 року – листопада 2017 року на місті колишньої автостоянки за адресою: вул. Ентузіастів, 1 була незаконно побудована автомийка і з 2017 року вона здійснює незаконну господарську діяльність та отримує незаконні прибутки від такої діяльності. ОСН «КМ «Русанівка» послідовно виступив проти зазначеної незаконної перебудови і протягом 2017 – 2019 років направив 28 звернень до органів влади та відповідальних осіб, але наші зусилля виявилися марними. У своїх зверненнях ми наполягали на вжитті ними в межах їх повноважень відповідних дій з припинення незаконної діяльності на Русанівці зазначеної автомийки, здійснення її демонтажу, відновлення на цьому місці автостоянки, а також притягнення до відповідальності відповідних посадових осіб колективного підприємства «Марті» та КМДА за вжиті ними корупційні дії і продовжуємо відстоювати цю позицію до цього часу. Зокрема з цього питання у листопаді 2019 року ми вже зверталися до нашого народного депутата України Швеця С.Ф. листом від 28.11.2019 за № 75 і сподіваємося отримати від нього належну реакцію в інтересах русанівців.

ОСН «КМ «Русанівка» виступає за відновлення на цьому місці автостоянки відповідно до рішення Київради від 23.07.2015 № 901/1765 та договору оренди зазначеної земельної ділянки від 17.03.2016, що дозволить покращити екологічну ситуацію у мікрорайоні, припинити скид стічних вод автомийки у дощову каналізацію і відповідне забруднення Русанівської протоки, забезпечити належну паркову автомашин русанівців в межах її колишньої території і покращити розворот автобусу № 48 на його кінцевій зупинці навпроти будівлі колишнього готелю «Славутич».

2. На Русанівській набережній незаконно збудований протягом серпня 2018 року – травня 2019 року і з 12 травня минулого року здійснює незаконну господарську діяльність кафе у парку «Ривер Гріль» за адресою: вул. Русанівська набережна, 3. Зазначений ресторан перебудований з будівлі колишньої водонасосоної станції в порушення численних норм законодавства – Водного Кодексу України (статті 89, 90), Земельного Кодексу України (статті 50 – 52, 60, 61), Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища» (стаття 11), «Про регулювання містобудівної діяльності», «Про основи містобудування» (статті 7, 8, 13 та 14), «Про охорону культурної спадщини» (статті 3, 6), 2 наказів Міністерства культури і туризму України з функціонування пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір і долини р. Дніпра» на території Русанівської набережної та затверджена рішенням Київради Програма розвитку зелених зон м. Києва, тобто 2 кодексів України, 4 законів України, 2 зазначених наказів Міністерства та рішення Київради.

ОСН «КМ «Русанівка» на підтримку мешканців мікрорайону виступив проти незаконного будівництва зазначеного ресторану і протягом 2018 – 2019 років вжив відповідні дії – направив представникам органів влади та посадовим особам владних інституцій 11 листів та заяву про вчинення кримінального правопорушення до територіального управління Державного бюро розслідування у місті Києві. З цього питання ми також зверталися раніше до нашого народного депутата України Швеця С.Ф. листом від 28.11.2019 № 76 і сподіваємося отримати від нього належну реакцію в інтересах русанівців.

ОСН «КМ «Русанівка» виступає за припинення його діяльності, здійснення демонтажу цього суб’єкта господарювання або перебудови зазначеної будівлі під потреби культурно-громадського центру та приведенню цієї території як складової Парку відпочинку у належний стан.

3. Побудова оглядового майданчика на Русанівській набережній стала його архітектурною окрасою і вона з 1962 року до початку 2000-х років слугувала русанівцям для огляду з неї краєвидів дніпровських островів та схил правого берегу міста під час своїх прогулянок на набережній. На початку 2000-х років мешканець Русанівки Валерій Аш побудував навпроти майданчику одноповерхову капітальну споруду з цегли в порушення законодавства без наявності дозвільних документів і він увійшов до статутного капіталу у сумі 74740 грн. створеного раніше ТОВ «Супермаркет «Славутич» (вул. Русанівська набережна, 4). Пізніше цей будиночок через Київське міське бюро технічної інвентаризації був легалізований. Власник цієї будівлі на початку 2010 років здавав його в оренду суб’єктам підприємництва і вони на цій підставі розміщали сезонні (літні) майданчики біля входу в орендоване ним приміщення, а пізніше орієнтовно з 2016 року відкрив вже безпосередньо на майданчику ресторан «Рівер Гріль» вже як свій сезонний майданчик. А потім він став одним з засновників ТОВ «Грейндж» і включив майданчик як свій внесок до складу майна кафе у парку з такою ж назвою.

ОСН «КМ «Русанівка» у квітні 2019 року звернувся до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. щодо подальшого використання оглядового майданчика на Русанівській набережній в інтересах русанівців, киян та гостей столиці для забезпечення їхніх прав на вільне користування ним (лист від 15.04.2019 за № 32). У ньому ми попросили КМДА зробити наступне: забезпечити подальше використання цього оглядового майданчика в інтересах русанівців і гостей міста для прогулянок та оглядання ними з його території цих краєвидів, не допустити включення його території до складу незаконного тоді ще ресторану та зберегти цей майданчик у існуючому первісному вигляді. Натомість міська влада проігнорувала наш лист і територія оглядового майданчика стала частиною незаконного тоді ще ресторану «Рівер Гріль», де харчуються його відвідувачі. Тепер територія оглядового майданчика використовується останнім товариством вже в інтересах бізнесу, а русанівці внаслідок цих оборудок втратили можливість спостерігати з нього чудові краєвиди.

ОСН «КМ «Русанівка» виступає за повернення оглядового майданчику до комунальної власності територіальної громади міста Києва і його подальше вільное використання як невід’ємної частини набережної для прогулянок та огляду краєвидів дніпровських островів та правого берегу міста з його схилами в інтересах русанівців і гостей міста.

4. Паркова частина території Русанівської набережної вже двічі ремонтувалася: у квітні – травні 2011 року та протягом 2017-2018 років. Натомість нижня територія набережної зараз находиться у незадовільному стані – зламані лави і їх майже повна відсутність, місцями пошкоджений асфальт на ній, немає належної кількості урн для сміття. На частині її території зараз відбуваються роботи з реалізацією проект КО «Київзеленбуд» щодо влаштування поливо-зрошувальної мережі – навпроти будівлі колишньої водонасосної стації, а зараз будівлі незаконного ресторану, будується нова підземна водонасосна станція і вона потребує після їх завершення відповідного ремонту та благоустрою. Внаслідок того, що нижня територія набережної знаходиться на балансі ДП «Адміністрація річкових портів» Міністерства інфраструктури України, на ній не було проведено до цього часу необхідних ремонтних робіт. Наш лист у грудні минулого року (від 17.12.2019 за № 78) до керівництва цього підприємства з такою пропозицією залишився без відповіді.

ОСН «КМ «Русанівка» на підтримку мешканців мікрорайону виступає за проведення ремонту і благоустрою нижньої території Русанівської набережної, здійснення громадського контролю за їх проведенням, а також вирішення питання зміни правового статусу цієї території на користь територіальної громади міста Києва.

5. Проектом нового генерального плану Києва передбачається формування чотирьох рекреаційних зон і ним пропонується розмістити на території Парку відпочинку на Русанівській набережній незрозумілий сквер.

Набережна разом з косою виникла на початку будівництва нашого мікрорайону у 1960 – х роках минулого століття. Свою сучасну назву Русанівська набережна отримала за рішенням виконавчого комітету Київської міської Ради депутатів трудящих від 30 грудня 1962 року № 2216 «Про найменування та перейменування вулиць і площ м. Києва».

З 2005 року території набережної та коси увійшли до Парку відпочинку на Русанівській набережній загальною площею 28,89 га., який знаходиться на балансі КП з утримання зелених насаджень Дніпровського району м. Києва КО «Київзеленбуд». Русанівська коса також визнана зоною відпочинку і відноситься до компетенції КП «Плесо». З 03 лютого 2010 року Парк відпочинку повністю включений до території пам’ятки ландшафту та історії місцевого значення «Історичний ландшафт Київських гір та долини р. Дніпро» і відноситься до компетенції центрального органу виконавчої влади з питань культури.

На цей час частина території нашого Парку відпочинку зайнята під території незаконно побудованих та функціонуючих закладів громадського харчування: ресторану у парку «Смородина» і кафе у парку «Рівер Гріль». Незважаючи на це, Парк є місцем масових прогулянок русанівців на ньому, здійснення на його території активних занять із зміцнення свого здоров’я та літнього відпочинку на його пляжних місцях.

ОСН «КМ «Русанівка» не підтримує таку ініціативу комунальної організації «Київгенплан», адже на практиці це призведе до завдання нашому Парку значної шкоди, зокрема косі як унікальній на всьому лівому березі Києва території живої природи.

ОСН «КМ «Русанівка» виступає за збереження на Русанівці Парку відпочинку на Русанівській набережній в існуючому вигляді і залишення його у запропонованому проекті нового генерального плану Києва саме як Парк.

6. Мешканці мікрорайону – прихильники активних занять фізичними вправами стурбовані 3-річною відсутністю до цього часу спортивних тренажерів на тропі здоров’я Русанівського каналу, які були раніше демонтовані під час встановлення та початку роботи з 07 липня 2017 року фонтанного комплексу з 12 водограїв і після його встановлення не поверненні до місць свого розташування. ОСН «КМ «Русанівка» поділяє стурбованість наших мешканців щодо неможливості займатися фізичними вправами на каналі у звичному для себе режимі і виступає за облаштування тропи здоров’я тренажерами з функціями тренування, лікування та профілактики. З цією метою ми пропонуємо розглянути можливість встановлення на ній тренажерів для здійснення громадянами різного віку активних фізичних справ з групами м’язів – поперекової частини хребта і внутрішніх органів; органів тазу, тазостегнового, колінного та гомілковостопного суглобів; грудного та шийного відділів хребта; кардіозони.

ОСН «КМ «Русанівка» звернувся до міського голови, голови КМДА з проханням дати доручення Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації спільно з Дніпровською районною в місті державною адміністрації облаштувати тропу здоров’я на вказаних місцях Русанівського каналу спортивними тренажерами зазначених груп фізичних навантажень з функціями тренування, лікування та профілактики з відповідним фінансуванням з міського бюджету, але реакції міської влади не було отримано взагалі (лист від 02.08.2017 за № 31). Нас турбує те, що зазначені тренажери були демонтовані і передані на зберігання до Гідропарку, де вони фактично звалені до купи і їх використання під питанням.

ОСН «КМ «Русанівка» виступає за встановленню на каналі зазначених спортивних тренажерів із вказаними фізичними навантаженнями для подальшого покрашення русанівцями свого здоров’я і розвитку в цілому фізичної культури у мікрорайоні.

7. 23 травня 2021 року виповниться 20 років перебування мікрорайону у складі Дніпровського району міста і 19 серпня наступного року 10 років з дня смерті одного з її зодчого та автора проектування нашого мікрорайону архітектора Вадима Ладного (27.12.1918, Харків – 19.08.2011, Київ), що ще раз дає підстави для вшанування його історичної пам’яті. Ця ініціатива була розглянута на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 16 травня 2019 року і усіма його членами одноголосно підтримана. На виконання цього рішення нами були підготовлені листи ОСН «КМ «Русанівка» від 11 червня 2019 року до 4-х адресатів з відповідними пропозиціями щодо вшанування його пам’яті на Русанівці, зокрема до колишнього голови Дніпровської райдержадміністрації за № 41. У відповіді заступника голови Дніпровської райдержадміністрації Загородньої А.В. від 08.07.2019 за № 103/5651/25/3 нам було надано перелік необхідних актів законодавства і пропозиція на їх підставі звернутися до міського голови Кличка В.В. з відповідними пропозиціями. Проблема з реалізацією цих ініціатив полягає у тому, що ОСН «КМ «Русанівка» не має можливості самостійно їх опрацювати.

З метою увічнення імені відомого київського архітектора Вадима Ладного і з врахуванням зазначених історичних дат ОСН «КМ «Русанівка» виступає за перейменування існуючого Парку відпочинку у Парк відпочинку імені архітектора Вадима Ладного та встановлення йому пам’ятнику або барельєфу на території нашого Парку відпочинку (орієнтовно у кінці набережної навпроти масиву Березняки). Для організації цієї роботи ми запропонували у червні цього року Дніпровській райдержадміністрації створити робочу групу у складі представників відділу культури, управління будівництва, відділу з юридичних питань, архівного відділу і відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю із залученням керівників ОСН «КМ «Русанівка» і міської організації Національної спілки архітекторів України, що дозволить у такий спосіб ґрунтовно підготувати усі необхідні звернення для вирішення органами влади цього питання, і очікуємо реакцію районної влади.

Ми сподіваємося отримати належне реагування на наші звернення до голови Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Щербака І.М. та до народного депутата України від мажоритарного виборчого округу № 214 Швеця С.Ф. Про результати їх розгляду ними ми проінформуємо русанівців на нашому вебсайті та у групі соціальної мережі Фейсбука “Громадська прлатформа Русанівки” і усі зможуть оцінити як реакцію посадовця та парламентарія, так і вжиття районною владою відповідних дій.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»