Main menu:

Про влаштування у 2020 році поливо-зрошувальної мережі на Русанівській набережній

 

19.09.2020

31 серпня 2020 року комунальне об’єднання (КО) «Київзеленбуд» надав інформацію в Інтернет-просторі про фактичне завершення проекту побудови цієї мережі на Русанівській набережній, про що повідомляється на офіційному порталі КМДА. У повідомленні інформується про завершення будівництва підземної водонасосної станції з водозабором із р. Дніпро, яка побудована впритул до будівлі вже колишньої станції на набережній і має потужністю 35 куб. м. за годину. Для функціонування нової станції використано частину будівлі старої станції, яка довгий час мав неприглядний вигляд і поки у незаконний спосіб став частиною кафе у парку «Рівер Гріль». Протяжність водопроводу становить понад 12 км. Свого часу у русанівців було нарікань до розриття газонів при проведенні спеціальних кабелів на газонах набережної і, як виявилося, саме через них за допомогою встановлених 937 форсунок відбувається їх полив. Кабелі зроблені з товстої резини і забезпечуватимуть безаварійну роботу поливо-зрошувальної мережі. Цієї мережею полив охоплює 5.26 га газонів набережної, тобто орієнтовно до половини її загальної території.

А ще русанівці несподівано для себе отримали за результатом її побудови чудовий нижній оглядовий майданчик прямо на воді, де можна дихати повітрям води і дивитися на дніпровські острови та схили правого берега. На жаль, єдиний на самій набережній оглядовий майданчик став умовно верхнім і повз якого можна тепер лише прогулюватися, оскільки він став частиною цього незаконного суб’єкту господарювання.

У вересні поточного року побудовано пункт заправки технічною водою поливо-миючих автомобілів, які обслуговують мікрорайони Березняки та Русанівка. За проектом передбачалося побудувати його на самій набережній навпроти мосту з набережної на лівобережний житловий масив і це викликало додаткові запитання про доцільність такого його встановлення. Але проектанти знайшли для його будівництва місце трохи нижче цього мосту на косі і нове розташування органічно вписалося у її територію. Тепер поливальні машини можуть заїжджати на його територію і заправлятися водою для здійснення цього поливу. Спуск до нього і сам майданчик викладений тротуарною плиткою і сподіваємося, що вони витримає їх їзду по них завантажених водою цих машин.

Згідно з укладеним з ТОВ «КНЯЖНА ЛИБІДЬ» договором підряду № 191/10 «Влаштування поливо-зрошувальної мережі в парку на Русанівській набережній» завершення цих передбачалося 30 червня 2020 року. І як бачимо, роботи виконані із запізненням на 3 місяця і у вересні можна сказати був реалізований зазначений проект у передбаченому обсязі. Доводиться шкодувати, що цього не було зроблено вчасно відповідно до умов договору і зелені насадження страждали від спеки у цьому році. Але звертаю увагу русанівців на те, що такі роботи вперше зроблені на набережній і вони забезпечили такий вкрай потрібний регулярний полив на ній наших зелених насаджень, що дозволить набережній й далі залишатися живою зеленою зоною.

Головний результат вже отримано – у 2020 році побудована, не побоюсь цього слова, унікальна підземна водонасосна станція з водозабором та поливо-зрошувальною мережею з відповідними форсунками. А в цілому із здійсненням цього поливу зелені насадження на набережній радуватимуть нас своєю зеленню незалежно від спеки, а ми з насолодою гулятимемо в оточенні квітучої зелені і дихатимемо ще кращим повітрям на ній.

Цією статтею ми фактично завершуємо порушену на нашому вебсайті 9 січня поточного року цю тему і вона так би мовити є фінальною за своїм змістом публікацією.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»