Main menu:

Про критичну ситуацію із забезпеченням русанівців опаленням та гарячою водою та дії ОСН «КМ «Русанівка» з її подолання

 

27.09.2020

Протягом останніх 2-х років внаслідок величезного зносу магістрального трубопроводу на мосту імені Є. О. Патона відбуваються численні аварії до початку і під час опалювальних сезонів і мешканці Русанівки потерпають від цього. Ситуація може знову продовжитися в цьому опалювальному сезоні 2020 – 2021 років з непередбачуваними для русанівців наслідками. Оскільки вона стала критичною, орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка) не міг залишитися осторонь і у липні 2020 року звернувся до міського голови, голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Кличка В.В. з пропозицією замінити існуючий магістральний трубопровід на якісно новий у наступному році не пізніше запровадження опалювального сезону 2021 – 2022 років з виділенням для цього необхідних коштів з міського бюджету 2021 року (лист від 15.07.2020 № 19). З такою ініціативою ніхто до нас з інших органів самоорганізації населення міста до влади ще не звертався і ми стали першими у цьому.

Про критичну ситуацію із забезпеченням русанівців опаленням та гарячою водою

На доручення заступника голови КМДА Пантелеєва П.О. 26.07.2020 № 26503 департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА за участі департаменту економіки та інвестицій КМДА та КП КМДА «Київтеплоенерго» направив нам відповідь про розгляд нашого звернення (лист від 18.08.2020 за № 058/5/1 – 4643). У відповіді ще раз засвідчено його критичний стан, відсутність проведення капітального ремонту цього трубопроводу за увесь час його функціонування і не включення ремонту теплових мереж до робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона. Нам була надана відносно розгорнута відповідь про критичну ситуацію і для усвідомлення її серйозності наводимо витяг з неї у максимально повному обсязі.

Згідно з інформацією КП «Київтеплоенерго» «… в межах конструкцій прогонової будови моста імені Є. О. Патона прокладено магістральні трубопроводи Ду 600 мм ТМ -1 ТЕЦ – 5, які забезпечують теплопостачанням споживачів житлових масивів Русанівка та Березняки. Основними причинами пошкоджень теплових мереж є тривалий термін експлуатації (1962 року побудови) без проведення капітального ремонту, а також потрапляння води та соляного розчину на трубопроводи під час опадів та прибирання снігу з проїжджої частини. Протікання поверхневої води через конструкції деформаційних швів і відведення поверхневих вод через водостоки безпосередньо на трубопроводи теплової мережі призводить до зміни зовнішнього вигляду поверхні металу та її мікроструктури, тобто зношеність трубопроводів прискорюється за рахунок корозійних процесів. Після проведення гідравлічних випробувань за допомогою підрядної організації ТОВ «Промтехнік» усунуто 27 пошкоджень зазначених трубопроводів.».

КП «Київтеплоенерго» вважає, що капітальних ремонт цих магістральних трубопроводів «.. можливо здійснити тільки під час проведення повної реконструкції мосту імені Є. О. Патона.».

З метою вирішення цього питання підприємство «… звернулося до ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського, КП «Київавтошляхміст» та КП «Київавтодор» з проханням у процесі підготовки технічних завдань на розроблення проектної документації реконструкції мосту імені Є. О. Патона розглянути можливість внесення до складу проекту реконструкцію всієї теплової мережі.». За результатами розгляду їх листа ТОВ «Український інститут сталевих конструкцій імені В. М. Шимановського та КП «Київавтошляхміст» «… повідомили, що реконструкція зазначеного мосту планується без заміни теплових мереж».

Інвестиційну програму КП «Київтеплоенерго» погоджено розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 23 квітня 2020 року за № 635 та підписом її голови Кличка В.В. і у ній за їх інформацією «… проведення проектно-вишукувальних робіт з реконструкції теплових мереж під мостом імені Є. О. Патона не передбачено.».

Розпорядженням КМДА від 30 серпня .2019 року № 1544 «Про проноз бюджету міста Києва на 2020 – 2022 роки» (в редакції розпорядження КМДА від 17.07.2020 № 1045) затверджено Перелік інвестиційних програм, реалізація яких планується за рахунок бюджету міста Києва за цей період, і у ньому «… асигнування на заміну магістрального трубопроводу тепломережі на мосту імені Патона не передбачені».

Питання ремонту цього моста внаслідок його критичного стану все ж знайшло своє вирішення і воно здійснюватиметься відповідно до розпорядження КМДА «Про реставрацію з пристосуванням мосту імені Є. О. Патона через р. Дніпро» від 15 вересня 2020 року за № 1431 та підписом її голови Кличка В.В. Згідно з цим розпорядженням реставрацію мосту буде здійснено до 31 грудня 2025 року, замовником робіт визначена комунальна корпорація КМДА «Київавтодор» і фінансування цих робіт здійснюватиметься за рахунок міських бюджетних коштів. За інформацією цієї комунальної корпорації нею буде оголошено відкриті торги на виконання робіт з підготовки проектно-кошторисної документації на проведення зазначеної реставрації мосту імені Є. О. Патона. Орієнтовний термін її складання ними передбачається у 2 роки. Орієнтовна вартість запланованих робіт з реставрації цього мосту за їх даними становитиме 5100 млн. грн..

Ми підтримуємо необхідність термінових робіт з ремонту цього мосту для забезпечення подальшого функціонування цієї важливої транспортної магістралі столиці. Разом з цим у ньому зовсім не зазначається вирішення проблеми ремонту магістрального трубопроводу, аварії якого ми відчуваємо на собі безпосередньо як жителі Русанівки.

Про подальші дії ОСН «КМ «Русанівка» з подолання цієї критичної ситуації

Отримана відповідь нас не просто не задовольняє, а обурює. Наближається черговий опалювальний сезон і ми вкотре неубезпечені від чергових аварійних ситуацій на тепломережі під цим мостом, які через її катастрофічний стан можуть призвести вже незабаром взагалі до виходу магістрального трубопроводу з ладу та відповідної неможливості русанівцям отримувати тоді послуги з опалення та вживання гарячої води. Тому єдиним вирішенням цієї ситуації є негайне включення робіт із заміни тепломережі до складу робіт з реставрації найважливішого для руху транспорту мосту імені Є. О. Патона і у цьому ми повністю підтримуємо дії КП «Київтеплоенерго».

Ми не розуміємо, як можна при проведенні робіт з реставрації не включити роботи з проектування та будівництва цих теплових мереж, адже ця ситуація потребує свого вирішення. Виникає навіть запитання як вважати такі дії міської влади – нерозумінням нею зазначеної ситуації чи навмисним її непомічанням, але скоріш за все тут має місце корупція. Після міських виборів 25 жовтня 2020 року її все рівно доведеться вирішувати і виконавча влада тоді мабуть знову спробує неофіційно поторгуватися за фінансування з міського бюджету включення робіт із заміни руйнівного за своїм станом магістрального трубопроводу до складу робіт з реставрації цього мосту. Наскільки воно буде вдалим чи взагалі з цим будуть проблеми у Київраді нового скликання та КМДА, побачимо. Адже у новій Київраді вже не буде більшості і депутатським фракція або групам треба буде по кожному питанні знаходити узгоджені рішення, що може бути не завжди простою справою.

ОСН «КМ «Русанівка» вважає неприпустимим таке безвідповідальне відношення міської виконавчої влади до конституційних прав русанівців на їх отримання.

З метою забезпечення їх належного отримання русанівцями у цьому та наступних опалювальних сезонах на підставі отриманої відповіді нами були підготовлені 23 вересня поточного року звернення до міської влади, депутата Київради VIII скликання по мажоритарному виборчому округу № 55 Маляревича О.В. та народного депутата України від мажоритарного виборчого округу № 214 Швеця С.Ф.

У другому за рахунком зверненні до Київської міської державної адміністрації (лист № 32) ми просили на підтримку русанівців вжити такі дії:

– включити роботи із заміни магістрального трубопроводу до складу робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона і внести у цій частині необхідні зміни до розпорядження КМДА від 15.09.2020 за № 1431;

– внести відповідні зміни до прогнозу бюджету міста Києва на 2020-2022 роки щодо проведення робіт з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому протягом цього періоду з їх наступним розглядом Київською міською радою;

– передбачати у проектах програм економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021 та наступні роки проведення робіт з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому та їх спільне фінансування з бюджетів міста на відповідний рік, які розглядатимуться в установленому порядку Київською міською радою.

У зверненні до Київської міської ради VIII скликання (лист № 31) ми просили Київську міську раду встигнути до кінця своїх повноважень у 2020 році дуже терміново за участі низки її постійних комісій – з питань транспорту, зв’язку та реклами; з питань житлово-комунального господарства та паливо-енергетичного комплексу і з питань бюджету та соціально-економічного розвитку – та нашої участі розглянути зазначену ситуацію і на підтримку позиції русанівців:

– звернутися до Київської міської державної адміністрації з пропозицією про необхідність внесення змін до її розпорядження від 15.09.2020 за № 1431 щодо проведення ремонту зазначеної теплової мережі при здійсненні робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона;

– внести за узгодженням з Київською міською державною адміністрацією відповідні зміни до прогнозу бюджету міста Києва на 2020-2022 роки щодо проведення робіт з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому протягом цього періоду;

– передбачити у програмі економічного і соціального розвитку міста Києва роботи з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому бюджеті міста Києва та у бюджеті міста на 2021 роки їх спільне фінансування;

– при розгляді цього питання у відповідних постійних комісіях Київради залучати ОСН «КМ «Русанівка» як представницький орган частини русанівців, який відповідно до чинного законодавства уповноважений представляти інтереси мешканців мікрорайону у відносинах з Київською міською радою.

У зверненні до депутата Київради VIII скликання по мажоритарному виборчому округу № 55 Маляревича О.В. (лист № 33) ми просили:

– звернутися до Київської міської державної адміністрації з пропозицією включити проведення ремонту зазначеної теплової мережі до складу робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона і внести у цій частині необхідні зміни до її розпорядження від 15.09.2020 за № 1431;

– звернутися до Київської міської ради з пропозицією внести за узгодженням з Київською міською державною адміністрацією відповідні зміни до прогнозу бюджету міста Києва на 2020-2022 роки щодо проведення робіт з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому протягом цього періоду;

– звернутися до Київської міської ради з пропозицією передбачити у програмі економічного і соціального розвитку міста Києва роботи з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому бюджеті міста Києва та у бюджеті міста на 2021 рік їх спільне фінансування;

– при розгляді цього питання у відповідних постійних комісіях Київради разом з ОСН «КМ «Русанівка» як представницьким органом частини русанівців, який відповідно до чинного законодавства уповноважений представляти інтереси мешканців мікрорайону у відносинах з Київською міською радою, брати участь у їх засіданнях.

У зверненні до народного депутата України від мажоритарного виборчого округу № 214 Швеця С.Ф. (лист № 34) на підтримку русанівців ми просили звернутися до Київської міської державної адміністрації та Київської міської ради з такими пропозиціями:

– включити роботи із заміни магістрального трубопроводу до складу робіт з реставрації мосту імені Є. О. Патона і внесення у цій частині необхідних змін до розпорядження КМДА від 15.09.2020 за № 1431;

– внести відповідні зміни до прогнозу бюджету міста Києва на 2020-2022 роки щодо проведення робіт з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому протягом цього періоду;

– передбачити у програмах економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021 та наступні роки роботи з реставрації зазначеного мосту з включенням до них робіт із заміни магістральних трубопроводів на ньому та їх спільне фінансування з бюджетів міста на відповідний рік;

– залучати ОСН «КМ «Русанівка» як представницький орган частини русанівців, який відповідно до чинного законодавства уповноважений представляти інтереси мешканців мікрорайону у відносинах з Київською міською радою та Київською міською державною адміністрацією, до розгляду цього питання у структурних підрозділах КМДА та у відповідних постійних комісіях Київради.

Для здійснення міською владою цих дій ми просили нашого парламентарія здійснювати в межах його повноважень постійний депутатський контроль, у чому ми буде з ним активно співпрацювати.

Ми звернулися до адресатів з ґрунтовними листами обсягом до 3-х аркушів і тепер очікуємо від них відповіді для подальшого інформування нами русанівців.

Крім того, 24 вересня 2020 року відбулося останнє пленарне засідання Київради цього скликання і наступних засідань вже не передбачається, але незалежно від цього розпочався бюджетний процес і цілком можлива участь її міських депутатів у підготовці нового бюджету міста. Зверненням до міської виконавчої влади ми акцентували її увагу на необхідність включення робіт із заміни магістрального трубопроводу під мостом імені Є. О. Патона до робіт з його реставрації і КМДА може реально зробити передбачені нашим листом до неї дії. Безумовно, нам все рівно доведеться звернутися до Київради наступного скликання, бо без цього не вирішуватиметься наша ініціатива, і ми це зробимо обов’язково. Ще ми сподіваємося на учать у вирішенні цієї ситуації нашого парламентарія і здійсненні ним за нашої участі постійного депутатського контролю, бо ми не маємо контрольних функцій. Стаття вийшла розлогою, але без такого професійного викладання інформації про зазначену критичну ситуацію не можна було обійтися.

Про результати розгляді зазначеними адресатами наших листів ми повідомлятимемо на шпальтах нашого вебсайту та у групі соціальної мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»