Main menu:

Департаментом земельних ресурсів КМДА надана недостовірна інформація про ситуацію з можливим житловим будівництвом всередині мікрорайону

 

13.03.2021

Про дії ОСН “КМ “Русанівка” та отриманий результат

Для остаточного з’ясування цієї ситуації орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (далі – ОСН «КМ «Русанівка») звернувся у січні 2021 року до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В. В. з проханням:

– визначити постійні комісії Київській міській раді – з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу; з питань містобудування, архітектури та земельних відносин; з питань екологічної політики, з питань законності, правопорядку та зв’язків з правоохоронними органами – з розгляду зазначеної ситуації та опрацювання відповідного проекту рішення Київради;

– на підтримку зазначеної вище спільної позиції скасувати рішення Київради від 27 лютого 2003 року № 289/449 та доручити міській виконавчій владі вжити заходи з скасування договору оренди зазначеної земельної ділянки від 10 лютого 2004 року № 66-6-001130 (від 25.01.2021 № 04).

Ми настільки звикли до того, що на постійні комісії запрошуються ініціатори звернень до Київради, що у листі до нього про нашу участь у них не наголошували. Але все сталося інакше – від секретаріату Київради нам взагалі не направили відповідне повідомлення про його доручення постійним комісіям розглядати наше питання і потім вони почали без нашої участі це робити. Голова постійної комісії Київської міської ради з питань дотримання законності, правопорядку та зв’язків із правоохоронними органами Олександр Плужник після надходження до них нашого звернення (вхідний № 08/1757 від 27.01.2021) звернувся до міського голови, голови Київської міської державної адміністрації (КМДА) Кличка В. В. з проханням вжити організаційно-правових заходів щодо підготовки та подання позову про розірвання зазначеного договору оренди земельної ділянки (лист від 17.02.2021 № 08/291-77). У кінці лютого поточного року ми отримали лист від першого заступника директора земельних ресурсів КМДА Віктор Дворнікова вже на виконання доручення Київського міського голови Кличка В. В. від 18.02.2021 № 5766 про опрацювання нашого листа, отриманого від цієї постійної комісії Київради. Тобто розгляд нашого питання міською владою в цілому, підкреслюю без нашої участі, зайняло менше місяця 27 календарних днів.

У останніх двох абзацах листа цього посадовця повідомлено про певне вирішення нашого питання, які наведу повністю.

«З загальнодоступних джерел інформації вбачається, що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань 20.07.2015 (підкреслено мною) внесено запис про державну реєстрацію припинення юридичної особи з кодом ЄДРПОУ 14277768 (приватного акціонерного товариства «ЕКОС») відповідно до судового рішення про припинення юридичної особи у зв’язку з визнанням її банкрутом (судова справа № 910/2708/13).

Таким чином за наявною інформацією Договір оренди наразі є припиненим.» (відповідь від 25.02.2021 №05716-4337).

У листі повідомляється, що відповідно до статей 31, 32 Закону України «Про оренду землі» та пункту 14 цього договору від припиняється, зокрема, у разі ліквідації юридичної особи – орендаря.

Отримана відповідь нас дуже здивувала, оскільки вона насправді не стосується безпосереднього орендаря земельної ділянки за адресою: вул. Русанівська набережна, 10б. Відбулася підміна юридичних осіб з назвами ЕКОП на якесь ПрАТ «ЕКОС» і отримання такого листа ми розглядаємо як надання нам недостовірної інформації, що стало першим таким фактом за увесь період роботи ОСН «КМ «Русанівка» з міською владою. Що могло бути за такою відповіддю – чи технічна помилка працівників цього департаменту КМДА і механічне підписування відповіді його керівником чи якісь приховані плани на використання цієї території незважаючи на їх абсурдність або меркантильній підхід: до кінця оренди отримувати орендну плату всупереч неможливості виконання рішення Київради та договору оренди цієї земельної ділянки – нам не зрозуміло.

Враховуючи зазначену зміну орендаря цієї земельної ділянки справедливо виникає запитання – хто тепер може представляти його за вказаним договором оренди і взагалі чи дійсний він за такої ситуації. Така правова невизначеність триває з 15 вересня 2008 року до цього часу і міську владу чомусь не турбують зазначені зміни організаційно-правового статусу орендаря, що нас зрозуміло не влаштовує.

Про висновки з розгляду отриманої відповіді департаменту земельних ресурсів КМДА

Як бачимо постійна комісія Київської ради обмежилася листуванням з нами замість запрошення нас на її засідання і відповідного обговорення цієї ситуації на ній. Складається таке враження, що й самі новообрані міські депутати не хочуть обговорювати з нами порушене питання і ставлять себе над киянами. Адже так набагато зручніше: нема ініціатора на засіданнях постійних комісій Київради – немає проблем прийняти грамотне рішення в лапках і карантин на проведення цих засідань тут ні до чого. Такий підхід до порушеного нами питання нас вразив і дуже турбує, адже таким чином залишаються чинними до цього часу усі зазначені вище 4 рішення Київради та договір оренди земельної ділянки від 10.02.2004 № 66-6-00130.

Отримана інформація департаменту земельних ресурсів КМДА нас не задовольняє і питання про остаточне вирішення цього питання залишилися актуальними до цього часу.

Внаслідок цього ми вимушені знову повернутися до розгляду цієї ситуації і звернутися з відповідними листами до міської представницької та виконавчої влад. Наша позиція залишається незмінною і ми продовжимо наполягати на прийняття міськими депутатами рішення про:

– скасування базового рішення Київради від 27 лютого 2003 року № 289/449;

– внесення змін про вилучення зазначеного орендаря з додатків 3-х рішень Київради: від 24 листопада 2005 року №418/2879 «Про відміну пункту 12 рішення Київської міської ради від 27.02.2003 №289/449 «Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею», 02 квітня 2009 року № 272/1328 «Про відміну рішень Київської міської ради» та 28 лютого 2013 року № 89/9146 «Про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок у частині приведення розміру річної орендної плати у відповідність до положень статті 288 Податкового кодексу України».

Про стан ситуації з розглядом питання дії зазначених документів ми інформуватимемо на вебсайті ОСН «КМ «Русанівка» та у групі соціальної мережі Фейбука «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»