Main menu:

Про заміну робочої запірної арматури на теплових мережах Русанівки: дії ОСН «КМ «Русанівка» та відповідь міської влади

 

16.04.2021

Вже багато років русанівці не отримують у належному обсязі гарячу воду внаслідок численних аварій на теплових мережах мікрорайону і проведення на них ремонтних робіт з відповідним зазначеним відключенням, від чого масово страждають мешканці розташованих в межах територій розташованих на цих мережах житлових будинків. Такими відключеннями порушуються конституційні права русанівців на збалансований розвиток нашого мікрорайону гідне проживання у ньому та регулярне і належне отримання відповідних комунальних послуг.

Орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») вирішив не залишатися осторонь розгляду цієї ситуації.

Першими нашими кроками стали включення цього питання окремим пунктом 14 до головних проблем мікрорайону Русанівка Дніпровського району м. Києва, які були затверджені на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 08 жовтня 2020 року. Тоді ж ці проблеми були включені як окремий додаток до Угоди про співпрацю та публічну відповідальність з 3-ма кандидатами на посаду депутата Київської міської ради ІХ скликання на міських виборах 25 жовтня 2020 року по виборчому округу № 6 Дніпровського району м. Києва. За результатами цих виборів було обраного втретє чинного депутата Київради Маляревича О.В., але на цей час ним не зроблено нічого з вирішення зазначених у зазначеному додатку головних проблем мікрорайону.

Про лист ОСН «КМ «Русанівка» до міського очільника та відповідь департаменту Київської міської державної адміністрації (КМДА) протягом лютого – березня 2021 року

ОСН «КМ «Русанівка» продовжив свою роботу з цього питання у 2021 році і звернувся до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. вперше у своїй діяльності з пропозицією технічного змісту – при здійсненні капітального ремонту теплових мереж Русанівки пропонуємо встановити на них таку робочу запірну арматуру, а саме: ТК № 629/15: 2 (дві) засувки Ø 150; ТК № 629/19 – 1: 2 (дві) засувки Ø 150; ТК № 629/29 : 1 (одна) засувка Ø 250; ТК №629/11 : 1 (одна) засувка Ø 250; ТК №629/8 – 1: 2 (дві) засувки Ø 150 та ТК №624/22 – 2: 2 (дві) засувки Ø 150 (лист від 17.02.2021 № 11).

Зазначена заміна дозволить обмежуватися лише територіями окремих житлових будинків під час усунення численних аварій цих мереж мікрорайону, провести якісніший ремонт місця такої аварії і не допускати відключень інших будинків житлового масиву в межах розташування теплових мереж.

У цьому листі ОСН «КМ «Русанівка» звернувся з проханням до Київської міської державної адміністрації розглянути зазначену проблему і доручити комунальному підприємству «Київтеплоенерго» встановити зазначену робочу запірну апаратуру на теплових мережах Русанівки.

У відповіді на наш лист департамент житлово-комунальної інфраструктури КМДА від 16 березня 2021 року № 058/5/1-1663 проінформував нас про те, що понад 80 відсотків обладнання теплових пунктів та теплових мереж перебувають у зношеному стані та потребують заміни. За такого стану їх зношеності аварійні ситуації виникатимуть й далі і встановлення такої запірної арматури є актуальним при проведенні відповідних ремонтних робіт з їх подолання.

У відповіді надана інформація про розташовані на Русанівці зазначені мережі та відповідне обладнання. Надаю витяг з відповіді стосовно цього.

«КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» поінформувало, що запірна арматура … утримується на балансі Підприємства та знаходиться в робочому технічному стані.

Також КП «КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО» зауважило, що з 01.05 2018 котельні, теплові мережі, теплові пункти, засоби обліку та інше допоміжне обладнання було передано до Підприємства в наявному технічному стані.».

Надана інформація про такий стан теплових мереж мікрорайону викликає у нас сумнів. Адже під час численних аварій вони не використовуються працівниками цього підприємства можливо через їх неробочий або незадовільний технічний стан і русанівці вимушені регулярно терпіти незручності з неотриманням у цей час гарячої води. Разом з тим нам повідомили, що можливість заміни запірної арматури буде розглянуто КП «Київтеплоенерго» при формуванні ним своєї інвестиційної програми та Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на наступні роки, тобто визнано справедливість наших зауважень і необхідність проведення таких робіт.

Відповідь є загальною та не конкретною і нас задовольнити не може, бо у такій спосіб вирішення нашої пропозиції відкладається на невизначений період.

Незважаючи на це нам було надано принципову згоду на здійснення цих робіт і це є першим результатом наших дій.

Про наші дії у квітні 2021 року

Зрозуміло, що ми вирішили на підставі отриманої інформації уточнити свою пропозицію, яка базується вже на таких засадах:

– включення заміни цієї арматури до інвестиційної програми КП «Київтеплоенерго» на 2021 або 2022 рік;
– включення робіт із цієї заміни до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки;
– внесення змін до бюджету міста Києва на 2021 рік або включення у разі необхідності виділення цих асигнувань у міському бюджеті на 2022 рік.

Саме вжиття цих конкретних заходів дозволить врешті-решт вирішити цю багаторічну проблему та мінімізувати нашим мешканцям негативні наслідки з отримання зазначеної комунальної послуги у разі виникнення аварій на теплових мережах і проведення відповідних ремонтних робіт. Більш того, у разі реалізації на Русанівці не пізніше 2022 року цих пропозицій такий підхід можна буде поширити і на весь Київ у цілому. Ми вважаємо термін здійснення цих робіт протягом зазначеним років цілком достатнім для цього з фінансових та технічних підстав і тому вважаємо недоцільним їх відкладання на більш тривалий період.

Для вирішення цього питання ми листом від 15 квітня 2021 року № 23 повторно звернулися до міського голови, голови КМДА Кличка В.В. з проханням до Київської міської державної адміністрації розглянути зазначену проблему і доручити:

– департаменту житлово-комунальної інфраструктури передбачити у інвестиційній програмі КП «Київтеплоенерго» на 2021 або 2022 рік заміну на теплових мережах мікрорайону зазначеної робочої арматури;
– департаменту економіки та інвестицій передбачити у Програмі економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки не пізніше 2022 року здійснення зазначеної заміни, опрацювати відповідні пропозиції до Київської міської ради і надати їх на розгляд міських депутатів для прийняття ними рішення протягом 2021 – 2022 років;
– департаменту фінансів внести зміни до бюджету міста Києва на 2021 рік та у разі необхідності передбачити виділення необхідних асигнувань на їх заміну у бюджеті міста Києва на 2022 рік;
– департаменту фінансів опрацювати відповідні пропозиції до Київської міської ради і надати їх на розгляд міських депутатів для прийняття ними рішення протягом 2021 – 2022 років.

Крім того, на виконання рішення ОСН «КМ «Русанівка» та Угоди про співпрацю та публічну відповідальність з депутатом Київради ІХ скликання Маляревичем О.В. від 08.10.2020 ми листом від 15 квітня 2021 року № 24 звернулися до нього з проханням розглянути зазначену ситуацію і посприяти в межах його можливостей:

– внесенню до інвестиційній програмі КП «Київтеплоенерго» на 2021 або 2022 рік заміни на теплових мережах мікрорайону зазначеної робочої арматури;
– внесенню до Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки не пізніше 2022 року робіт із здійснення зазначеної заміни, опрацюванню відповідних пропозицій до Київської міської ради і їх розгляду міськими депутатами для прийняття ними рішення протягом 2021 – 2022 років;
– внесенню до змін до бюджету міста Києва на 2021 рік та у разі необхідності включенню необхідних асигнувань на їх заміну у бюджеті міста Києва на 2022 рік, опрацюванню відповідних пропозицій до Київської міської ради і їх розгляду міськими депутатами для прийняття ними рішення протягом 2021 – 2022 років.

У цих листах нами надані міській владі вже конкретні пропозиції і тепер ми сподіваємося на вжиття нею зазначених заходів з вирішення питання мінімізації негативних наслідків для мешканців мікрорайону під час виникнення аварій на теплових мережах Русанівки.

Про вжиті заходи з боку міської влади та депутата Київради інформуватимемо на нашому вебсайті та у групі соціальної мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівка».

Олександ Чунаєв,
секретар та головний редактор ОСН «КМ «Русанівка»