Main menu:

Про виїзну нараду 17 червня 2021 року з проведення внутрішніх ремонтних робіт у будівлі колишнього кінотеатру «Краків»

 

23.06.2021

03 червня 2021 року на засіданні орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») на обговоренні питання про укладання з депутатом Київради ІХ скликання Ярославом Федоренком проекту Угоди про співпрацю та публічну відповідальність виступила запрошена нами в. о. директора КП «Європейський культурний центр «Краків» Оксана Абрашекова про злободенні проблеми завершення внутрішнього ремонту цієї будівлі, які викликали жвавий розгляд. Депутат Київради Ярослав Федоренко висловив ініціативу про організацію ним виїзної наради з обговорення вирішення цих проблем на завершальному етапі його проведення, яка знайшла свою підтримку у присутніх членів нашого ОСН.

І ось ця ініціатива знайшла свою реалізацію – 17 червня поточного року відбулася виїзна нарада за участі представників департаменту культури КМДА, відділів благоустрою та культури Дніпровської РДА, КП «Київкінофільм» на чолі з його директором Денісом Хомичем, підрядної організації ТОВ «Ж.О.К.», КП «Європейський культурний центр «Краків» та секретаря і 2-х членів нашого ОСН. Від нас були присутні я, Ковальчук С.М. та Корецька Г.М.

Спочатку на території поруч будівлею присутніми було обговорено питання використання та обліку земельної ділянки. На цей час вона продовжує обліковуватися за ТОВ «Муніципальний театр «Київ» і остаточно це питання буде вирішено після передачі замовником будівництва, балансоутримувачем будівлі КП «Київкінофільм» після завершення ремонтних робіт цієї будівлі на баланс КП «ЄКЦ «Краків» з наступним оформленням останнім обліку зазначеної земельної ділянки.

При обговоренні питання благоустрою території після завершення цих робіт представник відділу благоустрою нашої РДА наполягав на проведенні робіт з її прибирання відповідально до вимог Правил благоустрою міста Києва, а директор КП «Київкінофільм» наголошував на відсутності у проекті можливості їх фінансування. Врешті-решт учасники наради за результатом його обговорення погодилися на направлення бюджетного запиту на фінансування цих робіт з міського бюджету.

Потім всі піднялися на третій поверх будівлі, де Оксана Абрашекова усі показала наслідки нового затікання даху. Без принципового вирішення цього питання не можна відкривати нову будівлю, бо через систематичне затікання відбувається корозія металевих конструкцій і може відбуватися руйнація частини будівлі. Денис Хомич знову наголошував про відсутність у проекті коштів на проведення будівельної експертизи і після обговорення домовилися про направлення чергового бюджетного запиту на її здійснення.

Після цього ми спустилися на другий поверх будівлі і тут ми дізналися про перший результат врахування пропозиції Оксани Абрашекової про розміщення бару на ньому. Він тепер переміститься до протилежної стінки будівлі поруч з майбутнім літнім кафе на других відкритих сходах і джаз-сцена зможе бути задіяна повноцінно для виступів джаз-клубу.

Оксана Абрашекова показала нам стан ремонту великої зали і розповіла про проблему можливого встановлення занадто високих крісел, внаслідок цього не буде видно саму головну сцену будівлі. Тому необхідно встановити крісла меншої висоти до рівня пліч, що дозволить бачити заходи на цій сцені за принципом зверху вниз.

Ще однією проблемою стало планування встановлення екрану перед завіси, що є банально абсурдом. Тому було запропоновано Ярославом Федоренком замовнику будівництву та підрядній організації поки що його не встановлювати і натомість застосувати радіальний механізм її встановлення вздовж цієї сцени. Тобто до проведення заходу вона буде закритою перед глядачами і відкриватиметься з його початком, а сам екран буде знаходитися за сценою.

І завершальним у нараді стало переміщення на перший поверх до приміщення малої сцени на 74 місця, якої відповідно ніколи не було до початку ремонту будівлі. При обговоренні питання обладнання малої сцени для театральні потреб вкотре з’ясувався прикрий факт – відсутність у проекті начебто для цього необхідних коштів. Замовник будівництва Денис Хомич ще раз підтвердив, що це приміщення не буде надаватися під бар або ресторан і буде виключно за цільовим призначенням культурного центру. Для виходу із ситуації було запропоновано використати механізм бюджетного запиту згідно з пропозицією Оксани Абрашекової.

На цій нараді вдалося вирішити більшість злободенних проблем завершення ремонтних робіт і це є важливим її досягненням. Це раз засвідчує, що при бажанні можна домовитися і для цього потрібне лише одне – бажання враховувати пропозиції майбутньої експлуатуючої організації – КП «ЄКЦ «Краків». Адже від цього залежатиме його діяльність на засадах прибутковості і про це треба пам’ятати усім.

Зараз підходить до фінішу ремонтні роботи і дуже важливо забезпечити їх проведення за цільовим призначенням. Саме врахування цих пропозицій команди КП «ЄКЦ «Краків» і дозволить перебудувати будівлю під потреби багатофункціонального культурного центру і зробити його, не побоюсь цього слова, новим закладом культури європейського рівня.

ОСН «КМ «Русанівка» продовжує відслідковувати хід проведення ремонту і підтримує пропозиції команди КП «ЄКЦ «Краків» із зазначеної перебудови цієї будівлі. Ми з нетерпінням чекаємо його завершення і відновлення розвитку культури у нашому мікрорайоні, що може стати гордістю русанівців

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»