Main menu:

Про проведення 11-12 червня 2021 року музичного фестивалю «Ostrov Festival 2021» на території Гідропарку року із застосуванням понад гучної музики: дії ОСН «КМ «Русанівка» з припинення таких масових розважальних заходів

26.06.2021

Про проведення 11-12 червня 2021 року музичного фестивалю «Ostrov Festival 2021» на території Гідропарку року із застосуванням понад гучної музики

Зазначений фестиваль проводився фактично на цьому острові поруч з Русанівською протокою на її відкритій території без наявності звукозахисних бар’єрів. На цьому фестивалі в порушення чинного законодавства лунала понад гучна музика, яка внаслідок цього поширювалася на розташовані навпроти місця його проведення лівобережні мікрорайони міста, зокрема Микільську Слобідку, Лівобережний масив, Русанівку, Березняки. Потужна звукова хвиля досягала квартир киян у цих мікрорайонах та призводила до погіршення у нічний час їх нормального сну, відпочинку, самопочуття та нанесенню їм шкоди здоров’ю. Дзвінки киян до міської поліції щодо припинення цього шуму не призвели до належного результату і протягом дводенного заходу кияни мали ці проблеми у нічний та денний час його проведення.

Про порушення законодавства при проведенні цього музичного фестивалю

При проведенні цього галасливого заходу було порушено низку відповідних законодавчих актів.

Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» забороняється з 22:00 до 8:00 користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму (частина третя ст. 24 цього закону України). Зазначеної норми не було дотримано організатором цього фестивалю.

Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» державні, громадські або інші органи, підприємства, установи, організації, посадові особи та громадяни зобов’язані не завдавати шкоди здоров’ю населення і окремих осіб (ст. 5 цього закону України). Кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає зокрема безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище та безпечні і здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку (частина 6 пункти б) та г) цього закону України). Застосуванням понад гучної музики організатором заходу не було дотримано цієї норми.

Одним з завдань Національної поліції України (поліції) є надання поліцейських послуг у сфері охорони прав і свобод людини (ст. 2 частина 1 пункт 2 Закону України «Про Національну поліцію України»). Під час виконання своїх завдань поліція забезпечує дотримання прав і свобод людини, гарантованих Конституцією та законами України (ст. 7 частина 1 цього закону України). Невжиттям міською поліцією дієвих дій з припинення понад гучної музики були порушені зазначені норми Закону України «Про Національну поліцію України».

Зазначені наслідки проведення цього фестивалю порушили права киян на тишу, належний особистий відпочинок і дотримання свого здоров’я у нічний час. Оскільки закріплені Основним Законом України права і свободи людини і громадянина не є вичерпними, тим самим під час його проведення були порушені відповідні норми Конституції України (статті 21 та 22).

Про позицію і дії ОСН «КМ «Русанівка» з розслідування проведення цього музичного фестивалю та припинення таких масових розважальних заходів у Парку культури й відпочинку «Гідропарк» із застосуванням понад гучної музики

Орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») поділяє обурення русанівців і вважає неприпустимим проведення таких масових розважальних заходів із застосуванням понад гучної музики. Для недопущення у подальшому порушень цих конституційних прав киян ОСН «КМ «Русанівка» звертається до міської виконавчої влади з вимогою всебічно з’ясувати дії посадових осіб КМДА з надання відповідних дозволів/узгоджень та організатора фестивалю з його організації та проведення, зробити щодо них відповідні висновки і посилити свою відповідальність за проведення масових заходів із застосуванням звуковідтворювальної апаратури. Разом з тим має бути вдосконалена система надання владою дозволів / погоджень на проведення подібних заходів для уникнення у подальшому таких порушень прав киян. Не можна залишити без реагування факт бездіяльності міської поліції і вважаємо за доцільно Київській міській державній адміністрації (КМДА) звернутися до неї з відповідним зверненням про розслідування невжиття нею дій для недопущення порушення цих прав киян у подальшому.

Ця проблема знову виникла, бо до цього поширення понад гучної музики з Гідропарку на лівобережні житлові масиви фактично було припинено, і ось тепер його потрібно вирішувати остаточно в інтересах усіх киян.

ОСН «КМ «Русанівка» на захист інтересів русанівців підготував 4-и звернення від 22 червня 2021 року до міського очільника Кличка В.В. № 31, депутата Київради Федоренка Я.Ю. № 32, депутата Київради Маляревича О.В. № 33 та очільника міської поліції Крищенка А.Є. № 34.

У листі до міського очільника Кличка В.В. просимо Київську міську державну адміністрацію розглянути зазначену ситуацію і вжити дії з:

– припинення проведення масових заходів у Парку культури й відпочинку «Гідропарк» із застосуванням понад гучної музики, від чого страждають мешканці лівобережних житлових масивів міста;
– з’ясування дій посадових осіб КМДА з надання відповідних дозволів/узгоджень та організатора фестивалю щодо його організації та проведення, які призвели до порушень зазначених конституційних прав киян, з притягненням винних осіб до передбаченої законодавством відповідальності;
– запровадження чіткої регламентації дій посадових осіб КМДА з надання відповідних дозволів/узгоджень на проведення у місті масових заходів із застосуванням звуковідтворювальної апаратури;
– ініціювання перед Головним управлінням Національної поліції в місті Києві проведення розслідування щодо її бездіяльності із захисту прав киян на дотримання тиші, їх особистий відпочинок та дотримання власного здоров’я під час проведення цього фестивалю з притягненням винних осіб до передбаченої законодавством відповідальності.

У листах до цих депутатів Київради ми просимо підтримати позицію русанівців і посприяти:

– недопущенню проведення масових заходів у Парку культури й відпочинку «Гідропарк» із застосуванням понад гучної музика, від чого страждають мешканці лівобережних житлових масивів міста;
– з’ясуванню обставин проведення зазначеного фестивалю та дій посадових осіб КМДА з надання відповідних дозволів/узгоджень та організатора фестивалю щодо його організації та проведення, які призвели до порушень зазначених конституційних прав киян, для подальшого притягнення винних осіб до передбаченої законодавством відповідальності;
– з’ясуванню невжиття міської поліцією дієвих дій з припинення понад гучної музики на зазначеному фестивалі для захисту прав киян на дотримання тиші, їх особистий відпочинок та дотримання власного здоров’я під час його проведення;
– здійсненню депутатського та запровадженню громадського контролю за проведенням у місті масових заходів із застосуванням звуковідтворювальної апаратури.

У листі до очільника міської поліції ми просимо Головне управління Національної поліції у м. Києві розглянути зазначену ситуацію і вжити дії з проведення зазначеного розслідування бездіяльності посадових осіб поліції під час проведення цього фестивалю із здійсненням належних висновків для оперативного реагування на подібні порушення конституційних прав киян.

Листи до міського очільника Кличка В.В. та депутата Київради ІХ скликання Фелоренка Я.Ю. я вкинув 23 червня поточного року у відповідні скриньки у вході до будинку Київської міської державної адміністрації, лист до депутата Київради ІХ скликання Маляревича О.В. було вручено особисто 24 червня поточного року на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» і лист до очільника міської поліції було направлено 25 червня поточного року по пошті. Таким чином листи потраплять до цих адресатів і вони будуть запущені у роботу для розгляду та відповідного реагування. Тепер чекаємо реакцію зазначених адресатів і будемо їх аналізувати з точки зору вирішення ними цього питання в інтересах як самих русанівців, так і жителів лівобережних масивів міста.

Про результати розгляду ними наших звернень ми будемо інформувати користувачів у вебсайті ОСН «КМ «Русанівка» та членів групи соціальної мережі Фейсбука «Громадська платформа Русанівки ОСН «КМ «Русанівка» у ній.

Чекайте інформацію, аналізуйте її та робіть свої висновки, шановні кияни.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»