Main menu:

Про потужний феєрверк на Русанівці 18 червня 2021 року і відповідні дії ОСН «КМ «Русанівка»

 

11.06.2021

18 червня 2021 року у нічний час на Русанівці пролунав потужний фейерверк, який призвів до погіршення нормального сну, відпочинку, самопочуття та стану здоров’ю русанівців. Його було видно та чутно мешканцям майже всього лівобережної частини міста, які відчули на собі його наслідки. Орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») не міг залишитися осторонь цього і проаналізував чинне законодавство з цього питання та вжив відповідну дію, про що зазначено у цій статті.

Про порушення актів законодавства при його проведенні

При проведенні цього феєрверку було порушено низку відповідних законодавчих актів.

Зазначені наслідки проведення цього феєрверку порушили права русанівців на тишу, належний особистий відпочинок і дотримання свого здоров’я у нічний час. Оскільки закріплені Основним Законом України права і свободи людини і громадянина не є вичерпними, тим самим під час його проведення були порушені відповідні норми Конституції України (статті 21 та 22).

Законом України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» забороняється з 22:00 до 8:00 зокрема проведення салютів, феєрверків, використання піротехнічних засобів (частина третя ст. 24 цього закону України).

Зазначеної норми не було дотримано при його проведенні.

Відповідно до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» державні, громадські або інші органи, підприємства, установи, організації, посадові особи та громадяни зобов’язані не завдавати шкоди здоров’ю населення і окремих осіб (ст. 5 цього закону України). Кожний громадянин України має право на охорону здоров’я, що передбачає зокрема безпечне для життя і здоров’я навколишнє природне середовище та безпечні і здорові умови праці, навчання, побуту та відпочинку (частина 6 пункти б) та г) цього закону України).

Його застосуванням не було дотримано цієї норми.

Відповідно до Правил благоустрою міста Києва проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин і піротехнічних засобів забороняється у нічний час, із двадцять другої до восьмої години, зокрема на території парків, скверів, зон відпочинку, розташованих на території мікрорайонів і груп житлових будинків (на захищених відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» об’єктах) крім визначених цими Правилами випадків (підпункт 11.2.7 пункту 11.2 розділу XI. ДОТРИМАННЯ ТИШІ В ГРОМАДСЬКИХ МІСЦЯХ У М. КИЄВІ).

Проведенням феєрверку було порушено зазначену норму цих Правил.

Враховуючи, що проведення в Києві феєрверків, салютів та інших розважальних заходів і видовищ з використанням піротехнічних виробів одночасно з проведенням антитерористичної операції на сході України суперечило нормам суспільної моралі та викликає соціальну напругу, Київська міська рада прийняла протягом 2014-2018 років відповідні рішення. Рішенням Київради від 04 грудня 2014 року № 55/55 було заборонено проведення феєрверків, салютів та інших розважальних заходів і видовищ з використанням піротехнічних виробів та інших засобів піротехніки на час її проведення (пункт 1 цього рішення). Рішенням Київради від 17 травня 2018 року № 809/4873 внесено зміну до пункту 4 її рішення від 04.12.2014 і дія цього рішення тепер поширюється на час проведення в Україні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (пункт 1 зазначеного рішення).

Проведенням феєрверку були нахабно порушені зазначені рішення Київради.

Про позицію та звернення ОСН «КМ «Русанівка» до міського очільника

ОСН «КМ «Русанівка» поділяє обурення русанівців його проведенням і вважає неприпустимим проведення таких заходів із застосуванням піротехнічних засобів. Тому ОСН «КМ «Русанівка» звернувся до КМДА з листом від 06.07.2021 № 36 для негайного вжиття міською владою відповідних заходів з розгляду цього факту та недопущення у подальшому проведення в порушення зазначених актів законодавства таких феєрверків.

У ньому ми просимо Київську міську державну адміністрацію (КМДА) вжити заходи для недопущення на Русанівці і на лівому березі в цілому у подальшому в порушення законодавства таких видовищних заходів. Безумовно, за змістом звернення є загальним, але його іншу редакцію ми сформулювати не могли.

09 липня поточного року лист було кинуто до скриньки на вході будівлі КМДА і з понеділка 12.07.2021 він пройде реєстрацію для подальшого розгляду її структурними підрозділами. Як на нього відреагує міська влада, побачимо пізніше.

Про реакцію міської влади ми буде інформувати користувачів вебсайту ОСН «КМ «Русанівка» і русанівців у групі соціальної мережі Феусбуку «Громадська платформа Русанівки ОСН «КМ «Русанівка»

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»