Main menu:

Про відповіді постійних комісій Київради щодо незаконного паління кальянів у зелених зонах Русанівки

 

15.07.2021

На наше звернення до заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В.В. від 08.06.2021 за № 29 з цього питання ми отримали у липні поточного року відповіді від 2-х постійних комісій Київради: з питань охорони здоров’я та соціальної політики від 22.06.2021 за підписом її голови Марини Порошенко та з питань дотримання законності, правопорядку та зв’язків із правоохоронними органами від 18.06.2021 за підписом її голови Олександра Плужника.

Про відповідь постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики від 22.06.2021

Ми отримали відповідь цієї постійної комісії від 22.06.2021 за № 08/287-298 вих щодо проблеми незаконного паління кальянів на територіях Русанівської набережної, Русанівської коси та Русанівського каналу обсягом на 1 стор. лише з 2-х абзаців.

Голова цієї постійної комісії Київради Марина Порошенко повідомила нас про направлення нашого звернення Департаменту міського благоустрою та Управлінню екології та природних ресурсів КМДА. У другому абзаці записано, що за результатами розгляду його цими структурними підрозділами КМДА нас буде проінформовано в передбачений законодавством строк.

Вивчення цієї відповіді дещо здивувало, адже ми чомусь думали, що до припинення незаконного паління кальянів у зелених зонах Русанівки мав би бути залучений в першу чергу департамент охорони здоров’я КМДА. Але ми, як виявилося, помилялися і зазначений департамент згідно з цим листом не буде залучений до розгляду нашого звернення. Це дивує ще й тому, що голова комісії є медиком і мала б направити до цього департаменту наше звернення для отримання її офіційної позиції з цього питання.

Чомусь мені здається. що цими структурними підрозділами КМДА навряд чи будуть вжити дієві заходи, але почекаємо від постійної комісії Київради остаточної відповіді і тоді зробимо свої висновки.

Про її отримання ми проінформуємо користувачів нашого вебсайту і всі зможуть побачити реальне відношення міських депутатів до вирішення важливого для життя русанівців питання збереження свого здоров’я під час особистих прогулянок та відпочинку у зелених зонах мікрорайону.

Про відповідь постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку

та зв’язків із правоохоронними органами від 18.06.2021

Ми отримали відповідь цієї постійної комісії від 18.06.2021 за № 08/291-309 обсягом на 2 стор.

У відповіді наведені витяги з 2-х законів України та рішення Київради від 18 вересня 2008 року № 246/246. У витягу з Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» наведено визначення тютюнових виробів, під яке підпадає паління кальянів. Наведено витяг ст. 13 Закону України «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення» щодо заборони куріння тютюнових виробів, електронних сигарет і кальянів у 12 місцях перебування громадян. Також зроблено витяг пунктів 1 та 2 рішення Київради від 18.09.2008 № 246/246 «Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві».

І в кінці відповіді надається … рекомендація щодо здійснення нами відповідних дій, яку я навожу дослівно для ознайомлення з нею:

«У разі, якщо Ви володієте фактами здійснення підприємницької діяльності фізичними особами без державної реєстрації; ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання, які надають послуги з куріння кальяну, рекомендуємо з цього приводу звернутись до відповідного територіального органу Державної податкової служби України або правоохоронних органів.».

Така відповідь вражає з двох підстав. По-перше, навіщо нам надати інформацію про ці акти законодавства, коли саме на них ми посилалися щодо необхідності вжиття владою дій з припинення незаконного паління кальяну у зелених зонах Русанівки. По-друге, постійна комісія замість розгляду нашого звернення по суті звела його до якогось їм непотрібного папірця і запропонувала нам відчепитися від них і самим вирішувати цю проблему. А це я вже особисто розглядаю як їх нахабство і невідверту неповагу до нас як представницького органу частини русанівців, що банально неприпустимо у реагуванні міських депутатів з киянами як носіями міської влади. Пан Плужник перевершив у такий спосіб рівень реагування міських депутатів на нашу звернення до них за всі роки нашої діяльності з 2007 року, що не робить йому честі.

Про неможливість безпосередньо донести позицію русанівців до міських депутатів

Знову не проводяться засідання постійних комісій Київради і розгляд порушеного питання відбувається виключно за бюрократичними процедурами. У нас зараз діє зелена зона застосування протиепідемічних заходів і вона дозволяє запровадити хоча би дещо обмежений доступ громадськості та ініціаторів звернень до розгляду питань на їх засіданнях. У нашому випадку нас взагалі не запрошували на засідання цих 2-х постійних комісій Київради, хоча до обрання цього складу Київради так робилося завжди працівниками секретаріату комісій і ми мали таку можливість. Вкотре ми не можемо поспілкуватися з нашими міськими депутатами та внаслідок цього безпосередньо донести до них питання припинення у нас незаконного паління кальянів, яке у цьому році стало масштабним і обурює русанівців.

Кияни неодмінно зроблять з цього відповідні висновки і скоріш за вкотре невтішні для міських керманичів після таких пасажів депутатів Київської міської ради та працівників секретаріату цієї постійної комісії Київради.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»