Main menu:

Про зустріч – спілкування з ініціатором та забудовником будівництва нового медичного центру на місці колишньої дитячої поліклініки 02 серпня 2021 року

 

3.08.2021

02 серпня 2021 року за ініціативи депутата Київради Маляревича О.В. відбулася анонсована ним зустріч – спілкування мешканців з інвестором – забудовником нового медичного закладу, директором ТОВ «Фармаско» Миколою Скопиченком і представниками департаменту економіки та інвестицій Київської міської державної адміністрації (КМДА). В цілому на зустрічі було присутніми трохи більше десятка осіб і серед них зокрема помічниця депутата Київради Анастасія Красносельська та керівниця його громадської приймальні Мурінська О.М.

Зустріч зайняла в цілому більше 2 годин. Микола Скопиченко відповів на численні запитання до нього щодо майбутнього будівництва і мені вдалося у ході її проведення отримати певне уявлення про майбутнє будівництво, на підставі чого і написана ця стаття.

На цей час дійсно проекту будівництва майбутнього закладу не існує і він має бути підготовлений через 18 місяців. Після чого можна буде знести цей будинок і розпочати це будівництво, яке має тривати 5 років. За словами представника департаменту економіки та інвестицій КМДА буде побудована будівля загальною площею понад 1500 кв. м.

Будинок не має підвальних приміщень і стоїть безпосередньо на землі. Тому при його знесенні не буде великих проблем при демонтажних роботах і буде можливість без проблем поставати сучасніший будинок медичного профілю. На місці будівництва не буде великого будівельного крану і буде потрібний лише невеличкий кран для подання наверх відповідних будівельних матеріалів.

Будинок складатиметься з 4 поверхів та цоколя, які будуть побудовані над ґрунтом. І ось в ньому і головне – після зносу будівлі буде виритий котлован під розширене місце будівництва, який буде укріплений відповідною арматурою. Цей цоколь і буде використовуватися під автомобілі співробітників та клієнтів приватної клініки і будуватиметься під висоту медичних автомобілів. Тобто хоча територія під котлован збільшиться у порівнянні з існуючою площею будівлі, його глибина має бути відносно не глибокою і не зачіпати ґрунтових вод.

Але проблема тут полягає в іншому – фактично має відбутися активний автомобільний рух до новітнього медзакладу і тим самим будуть створюватися незручності (підвищення загазованості, зменшення території для пересувань, можливість аварій та наїздів на русанівців) для мешканців найбільш прилеглого до місця будівництва житлового будинку за адресою: бул. Шамо, 13а. Орієнтовно має вміщуватися 20-30 автомашин, але наскільки це виправдається ми зможемо побачити через 6-7 років.

При цьому явно не враховується вузька проїзна частина бул. Шамо для в’їзду до клініки – виїзду з неї і плани міста встановити з обох сторін бульвару парковочні місця на платній основі. При цьому інвестором планується трішки розширити сам в’їзд до будівлі з бульвару – виїзд від будівлі орієнтовно на 10 см. і укласти вздовж нього тротуарну плитку. Але тут дуже щільно біля будівлі вздовж проїзду стоять дерева і вони зараз йому не заважають. А коли плитка укладатиметься поруч з ними, вони можуть постраждати. На це побоювання Микола Скопиченко запевнив присутніх про те, що поверх них буде укладатися ця плитка і у такий спосіб буде збережено їх корні для збереження їх життя. Наскільки це реально, зараз сказати важко. Тобто вже виникає проблема непристосованості бульваром імені Шамо під такі проїзди і у майбутньому з’явиться вузьке місце для проїзду безпосередньо з бул. імені Шамо до будівлі та у зворотному напрямі і поки що рішення з його вирішення ще не має.

Територія будівлі буде розширюватися у бік житлового будинку за №15 до відповідної лінії дерев і цим будівництвом будуть порушені відповідні інженерні комутації. За словами Миколи Скопиченка існуючі інженерні мережі будуть не лише збережені, а навіть внаслідок їх можливого зношення належним чином відремонтовані. Все це добро, але на мою пропозицію звернутися з цих питань до 2-х голів правління ЖБК, які знаходяться поруч з будівництвом, він чомусь визнав недоцільною, оскільки ним буде отримано технічні умови і майстер працюватиме саме з ними.

А стосовно можливого видалення цих дерев при розширенні території клініки він заявив, що владнає з КО «Київзеленбуд» в установленому законодавством порядку зазначене питання.

Він підтвердив, що після зруйнування пошкодженої будівлі ним буде побудована нова будівля клініки на праві приватної власності, а земельна ділянка під нею залишиться у міській комунальній власності. Тобто маємо парадоксальну ситуацію – документи про будівництво нового медичного закладу … стають документами на знищення існуючого, хоча суттєво пошкодженого і непрацюючого об’єкта комунальної власності. А саме КНП «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги «Русанівка» втратить його як свою окрему частину. Таким чином після нещодавньої побудови у мікрорайоні модульного гуртожитку для студентів Університету імені Грінченка матимемо протягом щонайменше 2021 – 2027 років довготривале цього разу нежитлове будівництво.

Поруч знаходиться дитячий садок із своєю специфічним режимом роботи і їм наприклад треба вдень спати для зміцнення свого здоров’я. На це запитання він повідомив, що згоден внести до режиму роботи будівельників удень паузу у форми перерви на обід з 13 по 15 год. Як це буде здійснено, ми зможемо лише побачити під час проведення будівельних робіт. А взагалі на його думку будівництво не повинно бути галасливим саме через будівництво 4-поверхового медичного закладу, бо зокрема буде відсутній такий елемент будівництва як забиття залізних паль.

Микола Скопиченко висловив думку, що йому було б краще знести цей будинок до затвердження проектної документації і на початок будівельних робіт мати вже чисту територію для їх проведення. Крім того, тим самим буде припинено доступ до цієї будівлі різних невстановлених осіб, які там влаштовують бешкети з розпиванням алкогольних напоїв і систематично підпалюють його. Цю пропозицію підтримали зокрема і деякі присутні, зокрема Ірина Тимошенко, а інший учасник зустрічі навіть пропонував влаштувати огородження для припинення спроб такого потрапляння до неї. За словами Миколи Скопиченко у цьому має сенсу, бо вкладати гроші у таке огородження і потім зносити цей будинок для нього недоцільно.

Я поцікавився функціональною частиною використання будівлі під дитячу педіатрію і був дещо здивований його відповіддю. Клініка буде надавати за гроші її клієнтам послуги з дитячої педіатрії, але для цього треба буде пацієнту укласти з його педіатром відповідну декларацію і тоді він зможе заплатити за це меншу суму у порівняння з пацієнтами без такої декларації. Комунальні дитячі педіатри будуть й далі знаходиться в існуючих приміщеннях і таким чином буде сформовано ринок отримання цих послуг – на вибір безкоштовно або за гроші.

Клініка працюватиме на платних засадах і стане вперше на Русанівці приватним медичним закладам з надання відповідних послуг з діагностики хвороб. Вона стане третім за рахунком закладом після існуючого на території КНП «Центр надання первинної медико-санітарної допомоги «Русанівка» центру лазерної терапії (вул. Ентузіастів, 49) та медичного центру  Святої Параскеви на першому поверсі житлового будинку на вул. Ентузіастів за № 47. А в цілому ми матимемо у мікрорайоні поступову комерціалізацію надання киянам медичних послуг, до якої можна відноситися по-різному. Як можлива конкуренція цих закладів у відповідних сферах своєї діяльності відіб’ється на цінах, побачимо з часом.

Враження у мене склалися неоднозначні, але мною безпосередньо, як кажуть з перших рук, була отримана зазначена інформація. Тепер кожен може зробити свої висновки після ознайомлення з цієї статтею, а життя покаже, чи правильними вони були чи ні.

Олександр Чунаєв, учасник зустрічі,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»