Main menu:

Про зустріч щодо будівництва нового медичного закладу на Русанівці 03 серпня 2021 року

 

4.08.2021

03 серпня 2021 року за ініціативи депутата Київради Федоренка Я.Ю. відбулася анонсована ним зустріч – спілкування мешканців з важливого для русанівців питання – будівництва нового медичного закладу. На зустрічі від міської влади були присутні представник Департаменту економіки та інвестицій КМДА Григорчук Сергій Анатолійович та директор комунального некомерційного підприємства (КНП) «Центр первинної медико-санітарної допомоги «Русанівка» Шупік Людмила Василівна. На жаль, сам інвестор будівництва – ТОВ «ФАРМАСКО» проігнорував зібрання мешканців. Від цього, на мою думку, було багато втрачено в інформаційному аспекті і русанівці так і не змогли кваліфіковано обговорити таку важливу для них тему свого життя. Здивувало також те, що у присутніх не було жодних запитань до директора нашого КНП, хоча воно є однією із сторін інвестиційного договору.

За даними організатора зустрічі, у ній взяли участь орієнтовно до 50 осіб. Я був на цій зустрічі і можу підтвердити, що на ній було набагато більше русаніців у порівнянні з зустріччю напередодні 02 серпня поточного року: у певні моменти часу її проведення до 2-3 разів.

Представник Департаменту економіки та інвестицій КМДА повідомив присутнім про виплату до міського бюджету інвестором у рамках майбутнього будівництва суми у розмірі 2.5 млн. грн. і потім після знесення цієї будівлі своїми силами його заплатять ще 2 млн. грн. Тобто пішов процес виконання у фінансовому плані зазначеного інвестиційного договору і таку ситуацію маємо на час проведення зустрічі.

Присутніми порушувалося питання проведення громадських слухань, на яких русанівців мають висловити свої бачення вирішення питання з подальшим майбутнім цієї будівлі. Але присутні на зустрічі представники влади та нашого КНП не уповноважені на їх проведення і тому вони нічого не змогли на це сказати. Ніхто з самих учасників зустрічі так і не запропонував конкретних пропозицій до їх можливого ініціювання та проведення.

Присутніми наголошувалося на тому, що немає проекту цієї побудови, але за процедурою проведення інвестиційних конкурсів із залученням інвесторів спочатку проводиться сам конкурс і його переможець вже потім розробляє цей проект з його наступним затвердженням міською владою. Згідно з цим конкурсом, нагадаю, переможцю надається строк у 18 місяців, хоча насправді він буде розроблений набагато швидше.

Мешканці прилеглих житлових будинків жалілися на проблеми з відвідування цієї будівлі наркоманами та молоді з вжиттям алкогольних напоїв, на що не реагує належним чином міська влада.

Під час свого особистого спілкування з директрисою нашого НКП був взагалі здивованим з участі підприємства у цьому інвестиційному договорі. На цей час будівля колишньої дитячої поліклініки знаходиться на її балансі і через свій стан не використовується за медичним призначенням взагалі. Але за його утримання підприємство сплачує земельний податок і регулярно своїми силами прибирає цю будівлю. Періодично підприємство вимушено оплачувати за рахунок власних коштів вивезення сміття як із середини будівлі, так і того сміття, що заносять на цю територію мешканці житлових будинків. Так у квітні поточного року ним було вивезено орієнтовно 20 кубів сміття і це досить значний обсяг його вивезення. Будівля зазнала значних пошкоджень через пожежі, яких тричі виникали протягом 2020-2021 років і самою значною з них була нещодавня пожежа у липні цього року. Для недопущення потрапляння до будівлі підприємство було вимушено за допомогою ЖЕД № 410 нашої керуючої компанії двічі заварювати входи до нього, але це так і не зупинило бажаючих туди потрапляти. Тобто ця будівля стала для підприємства тяжким тягарем і створює для них лише невластиві для них проблеми.

За її словами у 2007 році дитячий садочок був виведений з сфери освіти і переданий до сфери охорони здоров’я, до якого і були переведені дитячі педіатри у будівлю на вул. Ентузіастів. 13а. Ця будівля їх зараз цілком влаштовує та є для них комфортною і тому потреби для підприємства у цій будівлі у них немає. Тому підприємство зацікавлено у довгоочікуваному вирішенні цього питання, але саме визначення КНП замовником будівництва виглядає у дійсності незрозумілим. Адже після фізичного знесення занедбаної будівлі вона зникне з їх балансу і підприємство тільки зітхне з полегшенням після цього.

Протягом проведення цієї зустрічі депутат Київради Ярослав Федоренко наголошував на тому, що мешканці мають бути почуті і він захищатиме їх право на вирішення подальшого майбутнього цієї будівлі і використання цієї території. Він заявив, що як депутат Київради буде відстоювати інтереси мешканців прилеглих будинків та проведе громадські слухання для врахування пропозиції та думки жителів.

Інформація про зазначену зустріч з фотознімками викладена у групі «NEW Русанівка».

Олександр Чунаєв, учасник зустрічі,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»