Main menu:

Про припинення можливості розміщення на набережній сезонного майданчика поруч з рестораном «Смородина»

 

7.11.2021

Наша боротьби проти спроб захоплення частини території Парку відпочинку на Русанівській набережній господарюючими суб’єктами продовжується.

Про відповіді департаменту міського благоустрою КМДА у серпні та жовтні 2021 року на наші листи до міської влади

Орган самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва (ОСН «КМ «Русанівка») втретє на початку листопада поточного року звернувся до міської виконавчої влади щодо проблеми незаконного укладання Департаментом містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації (ДМА КМДА) з ТОВ «ПОТІР ГРУП» договору № ВМ-5867321-21 щодо пайової участі в утриманні об’єкту благоустрою на функціонування відкритого (літнього) майданчика з терміном дії від 15 червня по 31 жовтня 2021 року і оформлення відповідного інформаційного талону з 29 червня поточного року на цей же термін для його встановлення (листи від 09.08.2021 № 37 та від 24.09.2021 № 45).

На виконання доручення першого заступника голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень О. Кулеби від 13.08.2021 № 29453 департамент міського благоустрою (ДМБ) КМДА розглянув на перший лист і надав відповідь від 18.08.2021 № 064-5017 за підписом першого заступника директора Михайла Буділова. У ньому наведено посилання на зазначені незаконні дії ДМА КМДА і тим самим засвідчено небажання розібратися у цій ситуації. До відповіді додано копії так званих документів: листа погодження КО «Київзеленбуд» від 02.06.2021 за №077/226-2250 та наданого департаменту містобудування та архітектури КМДА гарантійного листа ТОВ «ПОТІР ГРУП» від 08.06.2021 за № 8/06/2031.

На виконання доручення Київського міського голови Кличка В.В. від 29.09.2021 № 35817 ДМБ КМДА опрацювало наш другий лист і надала нам відповідь від 08.10.2021 № 064-6348 за його підписом. У ній знову безпідставно викладені такі посилання, що є неприйнятним для русанівців і для нас як представницького органу частини мешканців Русанівки. Департамент повідомляє нас, що відповідно до рішення Київради від 17.03.2016 № 237/237 він не проводить демонтаж тимчасових споруд, власники яких сплачують пайову участь до міського бюджету. А справа ще й в тому, що нам так і не надали інформацію про дату та суму його сплати. За наведеною у листі інформацією інспектор КП КМДА «Київблагоустрій» провів виїзну перевірку за зазначеною у нашому листі адресою і встановив, це ж треба таке, що там не проводяться будівельні роботи. Також департамент повідомив, що не видавав товариству «ПОТІР ГРУП» контрольну картку на порушення благоустрою та його відновлення, що, безумовно, добре. До листа додана проведена ним фотофіксація зазначеного газону набережної з 3-х світлин.

Фактично цим другим листом проігноровано як позицію русанівців, так і викладені у нашому другому листі до міського очільника Кличка В.В. пропозиції до Київської міської державної адміністрації щодо припинення його розташування на набережній.

Доводиться також фіксувати, що законодавство порушує ДМА, а відповіді нам за дорученням міського керівництва надає … ДМБ з посиланням на зроблені в порушення законодавства офіційні дії першого департаменту.

Звертає увагу на те, що цей департамент у своїх відповідях не згадує наведені нами у наших листах до міського очільника Кличка В.В. чисельні порушення чинного законодавства з цього питання і зайняв свідому позицію спостерігача цієї ситуації. Тому вкотре засвідчуємо, що Київмістобудуванням КМДА та ТОВ «ПОТІР ГРУП» порушено такі акти національного та міського законодавства:

Конституцію України (ст. 19, частина друга; ст. 144, частина перша);
Земельний Кодекс України (глава 9, статті 50-52);
Закони України «Про охорону навколишнього природного середовища» (ст. 63, частини а та б), «Про благоустрій населених пунктів» (ст. 13, частина 1, пункт 1 абзаци а та б; ст. 21, частина 1, пункт 2), «Про охорону культурної спадщини» (ст. 6, частина 1, абзаци 6, 9 та 14; ст. 32, частина 4), «Про основи містобудування» (статті 7, 8, 13 та 14);
2 накази Міністерства культури та туризму України (від 03.02.2010 та від 16.06.2011 за № 58/0/0/16-10);
– чинний Генеральний план міста Києва;
Програму комплексного розвитку зеленої зони м. Києва до 2010 року та концепцію формування зелених насаджень в центральній частині міста (рішення Київради № 806/3381 від 19.07.2005 із змінами, додаток до рішення, пункт 2, підпункт 2.1 «Території загального користування», таблиця 2, Дніпровський район, Парк відпочинку, рядок № 14);
Правила благоустрою міста Києва (рішення Київської міської ради від 25.12.2008 № 1051,1051 із змінами, розділ ХІІІ, пункт 13.2, підпункт 13.2.4 цих Правил в редакції, прийнятої рішенням Київської міської ради від 0910.2014№ 279/279);
Порядок розміщення майданчиків для харчування стаціонарних закладів ресторанного господарства в місті Києві (розпорядження КМДА від 07.112013 № 2027, розділ ІІ. Загальні вимоги до розміщення майданчиків, пункт 2.11, абзаци перший та четвертий цього Порядку);
Порядок визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності, засобів пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі, власників (користувачів) майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва (рішення Київської міської ради від 24.02.2013 №51/5443 із змінами, пункт 2.6, абзац перший та четвертий; пункт 2.9, абзаци перший, третій та шостий, тринадцятий – сімнадцятий; пункт 2.10, абзаци перший – другий; пункт 2.11, абзаци перший, четвертий – сьомий та чотирнадцятий).

Тим самим ними порушені норми чинного законодавства у його 7 сферах – земельного, природоохоронного, пам’яткоохоронного, містобудівного, благоустрою, розміщення літніх (сезонних) майданчиків та визначення обсягів пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд.

Також ним порушуватимуться конституційні права русанівців на збереження довкілля, гідне середовище свого проживання та здійснення належного користування Парком відпочинку.

Саме невідповідність їх дій цим нормам законодавства робить незаконним укладені документи на розміщення цього майданчику у Парку відпочинку і замість вжиття дій на дотримання зазначених актів законодавства ми вимушені згідно з отриманими відповідями констатувати бездіяльність міської влади. Повне ігнорування нею інтересів русанівців на збереження цієї частини Парку відпочинку на Русанівській набережній є неприпустимим.

Про наші вимоги із збереження частини території Парку відпочинку для припинення можливості розміщення цього майданчика

Після завершення дії цих документів у газону залишаються раніше вмонтовані металеві шурупи і вони можуть бути незаконно використаними зазначеним товариством у подальшому для здійснення своєї господарської діяльності.

ОСН «КМ «Русанівка» вважає неприйнятним їх подальше збереження і на підтримку русанівців порушує перед Київською міською державною адміністрацією вжиття термінових дій з скасування незаконного погодження КО «Київзеленбуд» (від 02.06.2021 № 077/226-2250), не укладання департаментом містобудування та архітектури КМДА нових документів на розміщення будь-яких відкритих (літніх) майданчиків на набережній, негайного демонтажу цих незаконно встановлених шурупів, благоустрою та відновлення цього газону.

Наші вимоги залишаються незмінними і ми у листі до міського голови. голови КМДА Кличка В.В. від 05 листопада 2021 року № 58 на підтримку русанівців вдруге вимагаємо від міської виконавчої влади вжити такі заходи:

КО «Київзеленбуд» скасувати надане ТОВ «ПОТІР ГРУП» погодження на розміщення поруч з рестораном літнього майданчика на газоні Парку відпочинку;
– департаменту містобудування та архітектури КМДА після 31.10.2021 не укладати документів на розміщення будь-якого літнього майданчика у нашому Парку;
– департаменту міського благоустрою КМДА здійснити демонтаж незаконно встановлених у газоні металевих шурупів і після демонтажних робіт провести благоустрій цієї території Парку відпочинку;
– КО «Київзеленбуд» та КП УЗН Дніпровського району після демонтажних робіт провести відновлення газону Парку відпочинку у природний стан.

Виконання цих вимог русанівців покаже нам, чи готова міська виконавча влада зберегти для мешканців мікрорайону наш Парк для продовження повноцінного користування ними унікальною парковою територією. Саме вжиття зазначених заходів дозволить остаточно припинити розміщення зазначеного майданчику на газоні набережної поруч з рестораном «Смородина», що мабуть дуже не подобається міській владі та зазначеному товариству. Інтереси будь-якого бізнесу не можуть здійснювати за рахунок інтересів русанівців, про що нам вкотре доводиться наголошувати, і ми будемо наполегливо їх відстоювати у відносинах з владою та цим товариством.

Боротьба проти розміщення цього майданчика триває і про подальші події ми будемо інформувати русанівців на нашому вебсайті та у групі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту ОСН «КМ «Русанівка»