Main menu:

Про 4 відповіді органів влади на наші звернення до них у 2021 році, які не увійшли раніше до звіту ОСН «КМ «Русанівка» за минулий рік

 

21.02.2022

У лютому 2022 року ми отримали 4 відповіді від владних адресатів, які були датовані минулим роком. 3 з них містили цікаву інформацію і одна відповідь була формальною за змістом.

1. У лютому 2021 року у засобах масової інформації пройшли публікації щодо розміщення у проекті нового генерального плану міста Києва до 2025 року проекту нової схеми міської канатної дороги вже з 8 станцій протяжністю понад 5 км та очікуваним перевезенням нею до 2000 громадян за годину її роботи, до якої включено Русанівська коса з завершенням її маршруту на території станції метрополітену «Лівобережна». Ми відреагували на ці публікації і звернулися з відповідним листом до міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Абрамовського Р. Р. від 08.02.2021 № 9.

Відповідь Міндовкілля за підписом першого заступника Міністра Богдана Боруховського від 31.03.2021 № 25/7-13/6567-21 виявилася несподіваною за змістом.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» містобудівна документація, зокрема зазначений проект, підлягає стратегічній екологічній оцінці згідно з Законом України «Про стратегічну екологічну оцінку». Вражаюча інформація викладена у третьому абзаці цієї відповіді і тому надаю його повністю.

«Станом на 29.03.2021 проект Генерального плану м. Києва та інша належна документація для проведення консультацій у процесі стратегічної екологічної оцінки згідно з вимогами статті 13 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» до Міндовкілля не надходили.».

Тобто зазначений проект був розроблений без проведення цієї оцінки і фактично є антиекологічним. Те ж саме можна тепер сказати про проект міської канатної дороги, який планується з правого берега на дніпровські острови.

2. На виконання доручення заступника голови КМДА П. Пантелеєва від 08.11.2021 № 41223 в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА було опрацьовано наш лист від 05.11.2021 № 58 щодо облаштування відкритого майданчика біля ресторану «Смородина» у Парку відпочинку на Русанівській набережній і надана загальна за змістом відповідь від 06.12.2021 № 077 – 5884, яка не містить вирішення питання демонтажу металевих конструкцій.

3. У грудні минулого року ми направили листа до постійної комісії Київради з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою про демонтаж цих залишків (від 21.12.2021 № 66).

Голова цієї постійної комісії Київради Владислав Трубіцін звернувся до департаменту міського благоустрою КМДА і з копією до нам листом від 24.12.2021 за вх. № від 23.12.2021 за № 08/33737. Лист складається всього з 3-х абзаців і тому зроблю витяг його останніх 2-х абзаців.

«Направляємо вищезазначене звернення для розгляду та вжиття відповідних заходів реагування.

Про результати розгляду просимо інформувати постійну комісію Київської міської ради з підприємництва, промисловості та міського благоустрою та заявника».

Продовжується практика розгляду звернень без участі заявників і проігноровано наша пропозиція забезпечення зазначеного належного депутатського контролю.

Та все ж певний позитив полягає у тому, що до департаменту КМДА до раніше направленого нами листа надійшов лист вже від цієї постійної комісії і посадовцям департаменту міського благоустрою КМДА доведеться робити якісь висновки. А ми продовжуємо очікувати їх дій на здійснення цього демонтажу.

4. ОСН «КМ «Русанівка» виступає за встановлення зазначеної арматури на наших теплових мережах з метою мінімізації для мешканців негативних наслідків при виникненні на них аварійних ситуацій. У грудні 2021 року ми звернулися до цієї постійної комісії Київради з проханням розглянути зазначену ситуацію і ініціювати включення до Програми економічного і соціального розвитку м. Києва та міського бюджету на 2022 рік встановлення в теплових мережах Русанівки зазначеної робочої запірної арматури з відповідним міським фінансуванням (лист від 13.12.2021 № 64). На наше звернення ми отримали від цієї постійної комісії відповідь від 30.12.2021 № 08/280-1270, яка засвідчує про її розгляд в установленому бюджетним законодавством порядку. Надаю стисло останній абзац зазначеної відповіді – наше звернення направлено на опрацювання до департаменту економіки та інвестицій і департаменту фінансів КМДА, Дніпровської райдержадміністрації і про результати його розгляду нас буде поінформовано.

Бюрократична процедура триватиме не так швидко, але тепер вона дійсно розглядається фахівцями та посадовцями міської влади. І КП «Київтеплоенерго» доведеться визначатися з конкретними строками і включати відповідні пропозиції до своєї інвестиційної програми та Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на відповідний рік. Тобто цю відповідь також можна вважати позитивним проміжним результатом нашого листування з міською владою у цьому питанні. Чекає остаточну відповідь і побачимо остаточний результат розгляду нашого звернення.

Тепер змінився такий показник нашої роботи за минулий рік як кількість отриманих відповідей за 2021 рік. Загалом ми отримали не 67, а вже 71 відповідь від владних органів за минулий рік.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту
ОСН «КМ «Русанівка»