Про актуальність збереження укриття на вул. Ентузіастів, 5 та відповідні дії ОСН «КМ «Русанівка»
18.07.2022
П’ятий місяць українці ведуть велику визвольну війну за свою незалежність і коли вона закінчиться нашою перемогою у часі невідомо. І тут важливе значення має наявність та оснащення підземних бомбосховищ або укриттів для захисту від варварських бомбардувань російським агресором наших міст, селищ та сіл.
На початку перевірки наявності захисних споруд у грудні 2021 року у Києві нараховувалося 4913 укриттів, із них 3741 цокольних та підвальних приміщень. Згідно з інтерактивною картою укриттів на випадок надзвичайних ситуацій для киян станом на 15 лютого 2022 року на Русанівці позначено 10 таких захисних споруд і одним з них є підвальне приміщення за цією адресою.
14 квітня 2022 року на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» зокрема розглядалася ситуація з використання мешканцями Русанівки цього приміщення під час комендантської години та дії сигналу протиповітряної оборони для захисту від бомбардувань, який знаходиться у списку укриттів. 12 квітня 2022 року власник меблевого магазину, розміщеного на першому поверху цього житлового будинку, поставив свою охорону цього укриття з 2-х сторін і вхід до нього тепер закритий для русанівців.
ОСН «КМ «Русанівка» стурбований втратою цього укриття і наполягає на продовженні його використання як укриття для захисту русанівців від таких бомбардувань.
На виконання відповідного рішення нами були направлені листи до начальника Київської міської військової адміністрації Жирнова М. М. та міського голови Кличка В. В. з проханням розглянути зазначену ситуацією та вжити заходи з продовження використання цього приміщення для зазначеного захисту русанівців (листи від 02.05.2022 №№ 10-11).
На виконання доручення голови Київської міської державної адміністрації Віталія Кличка від 04.05.2022 № 9674 та начальника Київської міської військової адміністрації Миколи Жирнова від цієї дати № 9666 у Дніпровській районній в місті Києві державної адміністрації (РДА) були розглянуті наші звернення до них і надана відповідь від 12 травня поточного року № 103/2009/45/1 за підписом виконувача обов’язки її голови Павла Бабія. Але по пошті ми отримали її 25 травня поточного року, тобто отримання нами цієї відповіді насправді зайняло майже 2 тижня.
У відповіді нам була надана невідома раніше інформація про цю ситуацію, яку надаємо для ознайомлення усім користувачам Всемережжя.
Нежитлові приміщення за цієї адресою мають загальну площу 1795 кв. м (1190,3 кв. м на першому поверсі і 604,7 кв. м в підвалі) і перебувають у приватній власності товариства з обмеженою відповідальністю «Салон меблів «Русанівка» на підставі договору купівлі – продажу від 02 лютого 2005 року, що зазначено у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Тобто ці приміщення були отримані цим товариством у власність під час приватизації об’єктів міської комунальної власності ще 17 років тому і про це ми дізналися лише зараз.
Власник підвального приміщення надавав до нього доступ усім мешканцям цього будинку як укриття під час оголошення повітряних тривог для їх захисту від бомбардувань міста агресором. Але деякими мешканцями будинку за його твердженнями було пошкоджено і самовільно винесено в невідомому напрямку майно власника і після чого підвал був ним закритий на замок.
Зазначене товариство вже тричі зверталося до Дніпровського районного управління Головного управління Національної поліції України у місті Києві (25 лютого та 08 квітня 2002 року і 11 квітня ц.р. був виїзд слідчої групи) щодо підтвердження нанесених його збитків. Але на мою думку такі твердження щодо дивують, бо як так швидко – вже на другій день війни – мешканці будинку могли пошкодити та вивезти майно власника.
І останнім абзацом відповіді нам повідомлено, що «… власник не заперечує щодо надання доступу та використання підвального приміщення як укриття для захисту населення рід час дії воєнного стану в України.».
Отримання цієї відповіді з таким висновком можна вважати певним позитивним результатом, але цього на нашу думку недостатньо. Адже окупантом продовжується до цього часу бомбардування столиці України і тому його використання за цим призначенням актуально й досі для мешканців Русанівки.
На засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 31 травня 2022 року обговорювалася зазначена відповідь і за результатами її розгляду були прийняті такі рішення:
– інформацію Дніпровської РДА від 12.05.2022 взяти до відома;
– рекомендувати міській владі використовувати зазначення приміщення під час дії воєнного стану виключно для захисту русанівців;
– рекомендувати міській владі обладнати це приміщення необхідними для цього системами вентиляції, водопостачання, каналізації, опалення, зв’язку, оповіщання та іншими складовими захисту для забезпечення нормальних умов його функціонування;
– рекомендувати міській владі зобов’язати ТОВ «Салон меблів «Русанівка» дотримуватися вимог захисту русанівців і забезпечувати перебування у ньому мешканців мікрорайону під час дії надзвичайних ситуацій і воєнного стану зокрема;
– направити відповідні листи ОСН до Дніпровської РДА, Київської міської військової адміністрації та міського голови.
На виконання цього рішення нами вказаним адресатам були направлені листи із зазначеними пропозиціями від 27 червня поточного року (№№ 14-16) і ми очікуємо результати розгляду ними наших листів до них. Про їх отримання додатково проінформуємо користувачів вебсайту ОСН «КМ «Русанівка» та групи Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».
Олекесандр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»