Main menu:

Про ініціювання зміни назви існуючої зупинки міського транспорту навпроти колишньої будівлі кінотеатру «Краків» на нову назву

 

10.08.2022

Вже багато років зупинка міського транспорту навпроти будівлі колишнього кінотеатру «Краків» (вул. Русанівська набережна, 12) має назву «Муніципальний театр «Київ». Але зараз ця назва не відповідає її перебудові та новому закладу культури у ній, який буде там розміщуватися після завершення війни та введення її в експлуатацію. Тому викладаю деякі історичні підстави для такого ініціювання, які можна умовно розбити на 5 періодів.

1. Радянський період

Кінотеатр «Краків» був побудований у 1968 році як об’єкт побратимських відносин з містом Краків Республіки Польща і функціонував до 1991 року.

2. Руйнація кінотеатру та створення Муніципального театру «Київ» з орендою його будівлі

Як не сумно відмічати, з 1991 року орієнтовно по 2004-2005 роки розпочався його занепад і руйнація, внаслідок якого взагалі він перестав існувати як заклад культури. Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської Ради (Київської міської державної адміністрації) протягом цих років укладалися договори з відповідними суб’єктами підприємництва на виконання ними господарської діяльності у цій будівлі і потім вони через судові інстанції скасовувалися.

Рішенням VІ сесії Київської міської ради IV скликання від 24.06.2004 № 311/1521 було створено Муніципальний театр «Київ» за участю територіальної громади м. Києва в розмірі 51 % і частки ТОВ «Театр «Четверта стіна» в розмірі 49% в статутному фонді товариства. Рішенням ХІ сесії Київської міської ради IV скликання від 08.12.2005 № 568/3029 в орендне користування Муніципальному театру «Київ» передано цілісний майновий комплекс (ЦМК) державного комунального підприємства (ДКП) «Кінотеатр «Краків» терміном на 15 років. Згідно з цим рішенням була припинена діяльність цього ДКП шляхом його приєднання до Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Муніципальний театр «Київ». З дати укладання договору оренди б/н з 1 березня 2007 року на термін до 01.03.2022 включно ТОВ стало балансоутримувачем зазначеного майнового комплексу. На виконання умов договору між сторонами було підписано акт приймання-передачі ЦМК ДКП «Кінотеатр «Краків».

3. Розірвання договору оренди будівлі з ТОВ «Муніципальний театр «Київ»

Київська міська рада рішенням від 8 жовтня 2015 року № 104/2007 вийшла зі складу засновників ТОВ «Муніципальний театр «Київ» і доручило Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) вжити відповідні організаційно-правові заходи.

Ухвалою Господарського суду м. Києва від 27.11.2015 за позовною заявою цього Департаменту КМДА було порушено провадження у справі № 910/29817/15.

Господарський суд міста Києва своїм рішенням від 03.02.2016 у цій справі розірвав укладений між Головним управлінням комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Муніципальний театр «Київ» договір оренди цілісного майнового комплексу державного комунального підприємства кінотеатр «Краків» від 01.03.2007 та виселив Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Муніципальний театр «Київ» (02154, м. Київ, вул. Русанівська набережна, буд. 12, ідентифікаційний код 33746851) з орендованого приміщення (п. 2 цього рішення).

Тобто зазначене товариство займало цю будівлю для своєї господарської діяльності лише протягом 2007 – 2016 років. Безпосередньо Муніципальний театр «Київ» провів у ній лише 4 театральних сезони протягом 2009 – 2011 та 2014 – 2015 років. Таким чином немає правових підстав для збереження цієї назви зупинки міського транспорту навпроти колишньої будівлі кінотеатру «Краків».

4. Створення КП «Європейський культурний центр Краків»

Рішенням ІІІ сесії Київської міської ради VIII скликання від 12 грудня 2016 року № 587/1591 було реорганізовано ДКП «Кінотеатр «Краків» (код ЄДРПОУ 14294057) шляхом перетворення у КП виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Європейський культурний центр Краків» (КП «ЄКЦ Краків»). Цим рішенням з врахуванням судового рішення було визнано таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 08 грудня 2005 року № 568/3029 (п. 5 рішення). З 31 січня 2017 року це рішення Київради набуло чинності шляхом відповідної публікації у газеті Київської міської ради «Хрещатик».

Розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30 серпня 2017 року № 1050 затверджено Статут комунального підприємства «Європейський культурний центр Краків», на підставі якого та інших актів законодавства здійснюється його культурно-мистецька діяльність (п. 3 розпорядження).

07 травня 2018 року це комунальне підприємство було зареєстровано як юридична особа за адресою: вул. Русанівська набережна, 12 і призначено його директора.

5. Капітальний ремонт будівлі колишнього кінотеатру «Краків»

У жовтні 2018 року були розпочаті роботи з проведення капітального ремонту цієї будівлі і вони майже завершені на початок 2022 року, без якого неможливо повноцінне функціонування нового закладу культури – КП «ЄКЦ Краків». Через воєнний стан в Україні затягнулося у часі їх остаточне завершення і вже після війни та введення перебудованої будівлі в експлуатацію новоутворене комунальне підприємство зможе розпочати свою діяльність у стінах цієї будівлі.

Тобто будівля фактична перебудована під потреби сучасного закладу культури та мистецтва європейського рівня і тому нова назва цієї зупинки міського транспорту повинна відповідати новому закладу культури та мистецтва у перебудованій будівлі.

Позиція ОСН «КМ «Русанівка» і наша ініціатива із зміни існуючої назви цієї транспортної запинки на нову

ОСН «КМ «Русанівка» послідовно підтримував цю перебудову і разом з русанівцями з нетерпінням чекає її завершення. ОСН «КМ «Русанівка» з метою подальшої підтримки КП «Європейський культурний центр Краків» і незалежно від існуючої ситуації в країні пропонує замінити існуючу назву цієї транспортної запинки «Муніципальний театр «Київ» на нову назву – «Культурний центр Краків», що сприятиме його популяризації у нашому місті.

На підставі викладених вище підстав ми виступаємо за зазначену зміну назви цієї транспортної зупинки. На її здійснення у першій декаді серпня 2022 року звернулися з відповідним листом до міського голови Віталія Кличка і тепер очікуємо реакцію міської влади на нашу ініціативу (від 09.08.2022 № 19).

Про подальшу ситуацію з розгляду нею цієї ініціативи ми будемо інформувати користувачів нашого вебсайту та членів групи соціальної мережі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки».

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»