Main menu:

Про збереження існуючої назви вулиці Ентузіастів у мапі міста на Русанівці: дії ОСН «КМ «Русанівка»

 

11.11.2022

На Русанівці несподівано для нас усіх виникла проблема – під загрозою знищення опинилася … назва нашої вулиці Ентузіастів. Денис Гордієєв виступиш з ініціативою її перейменування на честь полковника Повітряних сил ЗСУ Михайла Матющенка, командувача 40-ї бригади тактичної авіації, яка захищає небо Києва та Київської області, шляхом електронного голосування на сайті Київської міської ради, що не могло не бути нами непоміченим.

В електронній петиції № 11396 від 26.10.2022 з ініціювання зазначеного перейменування ним стверджується, що «назва походить від традиції, започаткованої радянським наркомом Анатолієм Луначарським – називати вулиці на честь революціонерів, що «з ентузіазмом» відправлялись у заслання, призначене царським режимом.».

Ці твердження не відповідають дійсності з таких підстав.

Вулиця виникла в 1961 році під назвою 1-ша Нова на початку будівництва житлового масиву Русанівка і сучасну назву отримала за рішенням виконавчого комітету Київської міської ради депутатів трудящих № 379 від 24 березня 1964 року «Про найменування та перейменування вулиць і площ м. Києва» під час цього будівництва.

Назва вулиці є єдиною в переліку назв наших вулиць і разом з Русанівським бульваром та Русанівською набережною гармонійно вписалася у міський топонімічний комплекс. Назва нашої вулиці стала для багатьох поколінь русанівців природною і історичною для усіх нас.

Автор петиції продемонстрував незнання історії побудови Русанівки і виступив зі своєю ініціативою без попереднього вивчення громадської думки самих русанівців. Таким обґрунтуванням своєї ініціативи автор петиції вводить в оману інших киян та користувачів Всемережжя і її наслідком може стати знищення такої унікальної та символічної для русанівців назви нашої вулиці.

Вшанування наших Героїв не може здійснювати за рахунок порушення конституційних прав русанівців на історичне середовище свого проживання, що для нас неприйнятно.

Ми шануємо подвиги наших льотчиків «Привидів Києва» у нашій боротьбі з російським агресором і підтримуємо необхідність вшанування у мапі міста їх командувача Михайло Матющенка, який героїчно загинув 26 червня 2022 року у повітряному бою з російськими окупантами над островом Зміїний.

На засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 27 жовтня 2022 року нами всебічно було розглянуто цю електронну петицію і за результатами обговорення ми виступили за збереження існуючої історичної назви цієї вулиці та обрання іншої вулиці для гідного увічнення пам’яті нашого Героя.

У зв’язку з цим ми вирішили звернутися до 2-х очільників міста, не очікуючи результатів зазначеного електронного голосування, для представлення їм позиції русанівців у цьому питанні. У листах до міського голови Кличка В. В. та заступника міського голови – секретаря Київської міської ради Бондаренка В. В. ми просили Київську міську державну адміністрацію та Київську міську раду не підтримувати ініційоване електронною петицією № 11396 від 26.10.2022 перейменування вул. Ентузіастів і з метою гідного увічнення пам’яті полеглого Героя Києва Михайла Матющенка запропонували обрати іншу вулицю для її відповідного перейменування (листи від 09.11.2022 №№ 28 та 29 відповідно).

Про результат розгляду наших звернень до цих очільників міста ОСН «КМ «Русанівка» повідомить користувачів Всемережжя на своєму вебсайті та членів групи «Громадська платформа Русанівки» соціальної мережі Фейсбуку.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»