Main menu:

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» з ініціювання встановлення генератора у будівлі КНП «ЦПМСД» Дніпровського району м. Києва та відповідь департаменту охорони здоров’я КМДА з цієї ситуації

 

23.03.2023

Русанівці зіткнулися з проблемами у отриманні медичної допомоги внаслідок регулярного відключення світла в умовах війни з росією. При відключенні світла на певний час зупинялася робота всього персоналу з надання мешканцям Русанівки необхідної їм медичної допомоги. За його відсутності припинялися запис та прийом русанівців до лікарів центру, не виписувалися електронні направлення до вузьких спеціалістів центру та інших медичних закладів на відповідні медичні процедури або послуги, не оформлювалися електронні лікарняні листи та електронні рецепти на отримання русанівцями відповідних ліків, не здійснювалися необхідні для їх лікування медичні процедури.

Внаслідок цього русанівці не отримувалися своєчасно медичну допомогу і ОСН «КМ «Русанівка» не міг залишаться осторонь вирішення цієї ситуації.

У лютому 2023 року ми звернулися з відповідними листами до:

– міського голови з проханням терміново розглянути зазначену ситуацію і вжити дії з термінового встановлення генератора та відновлення завдяки цьому стабільної роботи в комунальному некомерційному підприємстві «Центр первинної медико-санітарної допомоги (КНП «ЦПМСД) «Русанівка» Дніпровського району м. Києва з надання русанівцям відповідної медичної допомоги (лист від 07.02.2023 № 3);
– 3-х депутатів Київської міської ради Маляревича О. В., Страннікова А. М. та Лимар Ю.В. фракції «УДАР» (лист від 13.02.2023 № 4) і депутата Київської міської ради Федоренка Я. Ю. фракції «Єдність» (лист від 13.02.2023 №5) з проханням посприяти терміновому встановленню міською владою генератора та встановленню завдяки цьому стабільної роботи цієї медичного закладу.

Зазначена ситуація розглядалася на засіданні ОСН «КМ «Русанівка» 17 лютого 2023 року і на ньому було взято до відома наші дії з ініціювання встановлення генератора в КНП «ЦПМСД «Русанівка» Дніпровського району м. Києва.

Наш лист до депутата Київради Федоренка Я. Ю. був у нього зареєстрований 27.02.2023 за вхідним № 1995 і ним було оперативно направлено депутатське звернення від 02.03.2023 № 08/279/09/248-2832 щодо забезпечення генератором цього комунального закладу охорони здоров’я. Департамент охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації (КМДА) за підписом його директора Валентини Гінзбург надав йому вичерпну інформацію листом від 09.03.2023 № 061-2155/04.06.

Згідно з нею на цей час у КНП «ЦПМСД «Русанівка» Дніпровського району м. Києва встановлені та обліковуються на своєму балансі 2 бензинових генератори потужністю 5 кВт кожний за адресами: вул. Ентузіастів, 49 та 13а. За першою адресою до генератора підключені два кабінету чергових лікарів, холодильне обладнання для зберігання вакцин, бухгалтерська та економічна служба закладу і за другою адресою один кабінет чергового лікаря, холодильно-морозильне обладнання для зберігання вакцин.

У відповіді зазначено, що робота лікарів пов’язана з внесенням інформації до Реєстру медичних записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я і під час відключення електропостачання провайдери інтернет-послуг та мобільного зв’язку не можуть забезпечити районі безперебійну роботу свого обладнання.

З 12 лютого поточного року у Києві не відключається світло і ситуація з наданням русанівцям медичної допомоги на цей час стабілізувалася. Ми отримали завдяки цієї відповіді конкретну інформацію про зазначену ситуацію і розглядаємо їх встановлення як додатковий захист прав русанівців на її отримання у подальшому. Тому з нашого боку не потрібно додаткових дій у цій сфері життя русанівців, але ми продовжуватимемо її відслідковувати як представницький орган частини мешканців мікрорайону.

Олександр Чунаєв,
секретар та головний редактор вебсайту
ОСН «КМ «Русанівка»