Main menu:

Про незаконне паркування автомобілів навпроти житлового будинку на вул. Ентузіастів 39

 

22.04.2023

При проведенні другої черги реконструкції цієї вулиці був тимчасово з 17 березня орієнтовно по 30 червня поточного року змінений маршрут автобусу № 48 і його рух від зупинки станції метрополітену «Лівобережна» до зупинки «Готель «Славутич» тепер проходить через бульвар Ігоря Шамо, одна із зупинок якого діє навпроти зазначеного житлового будинку з встановленням відповідного дорожнього знаку «Пішохідний міст». На території цієї зупинки в порушення розділу 15 «Зупинка і стоянка» Правил дорожнього руху автомобілі паркуються на тротуарі і на проїзній частині бульвару поряд з бордюром загальною кількістю до 8 автомашин. Внаслідок такої ситуації автобус вимушений їх об’їжджати і висадку та посадку його пасажирів проводити на проїзній частині бульвару поза дією цього дорожнього знаку.

Тим самим власниками автомашин порушуються безпечні умови для руху автобусу в межах цієї зупинки і створені зазначені незручності для його пасажирів. що може призводити до аварійних ситуацій на ній.

Зупинка забороняється ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів (підпункт 9 абзац е) Правил). Стоянка заборонена у місцях, де заборонена зупинка, та на тротуарах (підпункт 15.10, абзаци а та б) Правил).

Регулювання дорожнього руху визначається на національному рівні 3-ма актами законодавства.

Згідно з Законом України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань зокрема регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі (ст. 23, частина 1, пункт 11 закону України). Зазначена норма міститься у Положенні про Національну поліцію України, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28.10.2015 № 877 зі змінами (пункт 4, підпункт 16). У Положенні про Департамент патрульної поліції Національної поліції України, затвердженого наказом від 06.11.2015 № 73 (у редакції наказу від 31.10. 2016 № 1114), ДПП здійснює окрім цієї функції зокрема такі функції: виявляє та припиняє факти порушень безпеки дорожнього руху, а також виявляє причини та умови, що сприяють їх вчиненню; надає в межах своєї компетенції посадовим і службовим особам та громадянам обов’язкові до виконання приписи про усунення порушень законодавства, в тому числі правил, норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а разі невиконання таких приписів – притягує винних осіб до передбаченої законодавством відповідальності (розділ ІІ, частина 1, пункти 7, 19, 21 Положення).

Тобто органи міської влади не мають повноважень до цього регулювання і лише міський орган поліції у складі Національної поліції має повноваження вживати відповідні заходи з його здійснення на виконання зазначених національних актів законодавства.

Тому ОСН «КМ «Русанівка» виступає за дотримання власниками автомобілів цих норм Правил дорожнього руху і вжиття патрульною поліцією відповідних заходів з вирішення цієї ситуації як в інтересах забезпечення безпечних умов автобусного руху, так і пасажирів під час їх висадки-посадки на зазначеній зупинці при проведенні реконструкції вул. Ентузіастів.

На виконання своїх представницьких повноважень ОСН «КМ «Русанівка» направив відповідні листи від 12 квітня 2023 року 3-м адресатам:

– генеральному директору Комунальної корпорації «Київавтодор» Київської міської державної адміністрації Федоренка О. В. з проханням вжити в межах своєї компетенції заходи щодо забезпечення безперешкодного руху та дотримання безпечних умов заїзду та виїзду автобусу на цій зупинці під час другої черги реконструкції вул. Ентузіастів (лист № 10);
– депутату Київської міської ради Федоренку Я. Ю. з проханням посприяти вжиттю міською владою та патрульною поліцією відповідних заходів щодо забезпечення безперешкодного руху та дотримання безпечних умов заїзду та виїзду автобусу на цій зупинці під час другої черги реконструкції вул. Ентузіастів (лист № 11);
– начальнику Департаменту патрульної поліції у м. Києві Національної поліції України, полковнику поліції Євгенію Жукову з проханням вжити відповідні заходи щодо забезпечення безперешкодного руху та дотримання безпечних умов заїзду та виїзду автобусу на цій зупинці під час другої черги реконструкції вул. Ентузіастів (лист № 12).

Тепер ми очікуємо їх реакцію на наші звернення до них і відповідну інформацію розмістимо на нашому вебсайті та у групі «Громадська платформа Русанівки» соціальної мережі Фейсбуку.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту, адміністратор цієї групи та секретар ОСН «КМ «Русанівка»