Main menu:

Про незаконне розміщення напису на фасаді будівлі колишнього кінотеатру «Краків»

 

24.05.2023

05 травня місяця 2023 року на фасаді будівлі колишнього кінотеатру «Краків» з’явився напис «Київський культурний кластер КРАКІВ», що стало підставою для нашого реагування. Для цього уважно проаналізуємо міські акти законодавства стосовно створення 2-х комунальних підприємств.

Про створення комунального підприємства «Київський культурний кластер»

По-перше, хочу зазначити, що такої зазначеної у написі юридичної особи юридично не існує. 02 березня 2023 року рішенням Київської міської ради ІХ скликання № 6039/6080 КП «Київкінофільм» (код ЄДРПОУ 35531906) було перейменовано на КП «Київський культурний кластер» (КП «ККК») і затверджено його Статут у новій редакції (пункти 1 та 2 цього рішення).

Виконавчому органу Київської міської ради доручено без визначення у рішенні термін привести свої акти у відповідність до цього рішення та забезпечити здійснення організаційно-правових заходів на виконання пункту 1 зазначеного рішення (пункт 3 цього рішення). У Статуті його місцезнаходження визначено за адресою: бульв. Тараса Шевченка, 3, м. Київ, 01024 (пункт 1.8 частини І цього Статуту).

Згідно з Статутом КП «ККК» воно визнано правонаступником майна, прав та обов’язків 16 кінотеатрів, які протягом 2007-2017 років за рішеннями Київської міської ради увійшли до його складу шляхом реорганізації відповідних окремих комунальних підприємств (пункт 1.2 частини І цього Статуту). Надаю зазначений у ньому їх перелік: 8 дитячих спеціалізованих кінотеатрів – «Єреван», «Алмаз», «Старт», «Факел», «ім. Чапаєва», «Пролісок», «Промінь», «Салют», колишнє державне комунальне підприємство «Київська міська відеотека» та 7 інших кінотеатрів – «Молодіжний», «Братислава», «Київська Русь», «Лейпциг», «Загреб», «ім. Т. Шевченка» і «Екран».

Лише 12 травня поточного року за цим кодом в ЄДРПОУ КП «ККК» було зареєстровано і його керівником став колишній директор КП «Київкінофільм» Денис Хомич. З дати рішення про таке перейменування міською виконавчою владою не вжито інших таких заходів на виконання зазначеного рішення Київської міської ради.

Про створення комунального підприємства «Київкінофільм»

Його попередник КП «Київкінофільм» було створено рішенням Київської міської ради від 26.04.2007 № 450/1111 «Про комунальне підприємство виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) «Київкінофільм». За цим рішенням Київської міської ради спочатку було включено 19 кінотеатрів і потім згідно з рішенням Київміськради № 281/5668 від 23.06.2011 залишилося всього 9 кінотеатрів.

На його виконання було прийнято розпорядження Київської міської державної адміністрації № 688 від 12.06.2007 за підписом голови Леоніда Черновецького про вжиття організаційно-правових заходів з його створення, де було зазначено ці 19 кінотеатрів.

Директором КП «Київкінофільм» с 1 лютого  2016 року був призначений Денис Хомич, який став переможцем конкурсу на цю посаду 23 грудня 2015 року.

Про державне комунальне підприємство кінотеатр Краків та створення комунального підприємства «Європейський культурний центр Краків»

По-друге, кінотеатр «Краків» був побудований у 1968 році і на його базі було утворено державне комунальне підприємство (ДКП) із статусом юридичної особи як складова частина майна територіальної громади міста Києва, яке офіційно проіснувало 48 років до його реорганізації у 2016 році. При утворенні КП «Київкінофільм» ДКП кінотеатр Краків не увійшло до його складу і фінансувалося окремо за рахунок міських коштів.

З 23 травня 2016 року цілісний майновий комплекс колишнього кінотеатру був переданий від ТОВ «Муніципальний театр «Київ» на баланс вже колишнього КП «Київкінофільм» на підставі підписання ними та департаментом культури КМДА акту приймання-передачі цього майна, який після цього став розпорядником бюджетних коштів на його утримання і був стороною щодо фінансування як замовник проведення у цій будівлі з 2018 року робіт з її капітального ремонту.

Рішенням Київради від 12 грудня 2016 року № 587/1591 «Про реорганізацію державного комунального підприємства кінотеатру «Краків» зазначене підприємство було реорганізоване (код ЄДРПОУ 14294057) шляхом перетворення у комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) «Європейський культурний центр Краків» (КП «ЄКЦ Краків») (пункт 1 цього рішення). КП «ЄКЦ Краків» став правонаступником майна, всіх прав і обов’язків ДКП кінотеатр Краків (пункт 2 цього рішення та пункт 1.2 частини І його Статуту).

У затвердженому розпорядженням КМДА від 30 серпня 2017 року № 1050 Статуті підприємства зазначено його місцезнаходження за адресою: вул. Русанівська набережна, 12, м. Київ, 02154 (пункт 1.7 частини І цього Статуту). Але до цього часу колишнім КП «Київкінофільм» не була передана законно створеному в установленому законодавством порядку КП «ЄКЦ «Краків» будівля колишнього кінотеатру «Краків» на його баланс без будь-яких пояснень та рішень.

Про висновок аналізу зазначених актів законодавства, позицію ОСН «КМ «Русанівка» і наше звернення до Київської міської військової адміністрації

Київською міською радою прийняті у 2016 та 2023 роках різні рішення у сфері культури з цього питання і вони стосуються різних комунальних підприємств. Тому поява такого напису є безпосереднім порушенням наведених вище рішень Київради та КМДА щодо управління майном колишнього підприємства кінотеатру «Краків». Це не личить виконавчій владі столиці України, яка є за Конституцією правовою державою і збирається незабаром стати країною – членом Європейського Союзу з їх високими правовими стандартами.

ОСН «КМ «Русанівка» виступає за дотримання зазначених рішень Київради та КМДА в повному обсязі і вжиття міською виконавчою владою відповідних дій з їх виконання.

Ми вирішили відреагувати відносно швидко у цій ситуації і у травні 2023 року ОСН «КМ «Русанівка» звернувся до Київської міської військової адміністрації (КМВА) з проханням розглянути цю ситуацію і вжити на виконання рішення Київради від 12 грудня 2016 року № 587/1591 та розпорядження КМДА від 30 серпня 2017 року № 1050 такі заходи:

– демонтувати зазначений напис і замість нього встановити на фасаді будівлі колишнього кінотеатру «Краків» новий запис у такій редакції: «Європейський культурний центр «Краків»;
– визначитися з передачею будівлі колишнього кінотеатру «Краків» комунальному підприємству «ЄКЦ «Краків» і надати всі умови для початку у цій будівлі ним своєї культурної діяльності після її відкриття у встановленому законодавством порядку (лист від 17.05.2023 № 17).

Ми чекаємо реакції КМВА на наше звернення до неї і мабуть його розгляд буде не зовсім приємним для міської виконавчої влади. Адже певними посадовцями у сфері культури можна вже розпочалися незаконні дії з управління цим об’єктом культури як частиною майна територіальної громади міста Києва, тобто власності усіх киян, Враховуючи можливі подальші дії цих посадовців, ми вирішили звернутися до КМВА з дещо розширеними пропозиціями. Про результат його розгляду нами буде повідомлено користувачів Всемережжя на нашому вебсайті пізніше.

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»