Main menu:

Про дії ОСН «КМ «Русанівка» та русанівців з протидії незаконному розміщенню спортивних човнів та будівництву веслувальної станції на Русанівській косі

 

17.07.2023

І. Про дії ОСН «КМ «Русанівка» протягом 2022 – 2023 років

На наші листи від 08.05.2023 № 15 та від 17.05.2023 № 16 стосовно незаконного розміщення Жаном Запорожцем спортивних човнів на відомому усім русанівцям місці Русанівської коси ми отримали відповідь Дніпровської РДА від 31.05.2023 №103/3816/48/1 У ній нам вкотре повідомляють про надання відділом контролю за благоустроєм райдержадміністрації їх власнику припису з вимогою надання дозвільної документації на розміщення човнів на зеленій зоні. За відсутності відповідної документації відділом запропоновано у визначений приписом термін демонтувати човни власними силами та відновити благоустрій. У разі невиконання його вимог у встановлені терміни відділом буде вжито вичерпних заходів для подальшого демонтажу та вивозу цих човнів. Начебто написано красиво, але до відповіді є запитання. У відповіді не вказано дату та номер припису і терміни його виконання Жаном Запорожцем.

Дивним чином ця відповідь нагадує відповідь Дніпровської РДА від 11.11.2022 з розгляду листа ОСН «КМ «Русанівка» від 05.10.2022 № 25. Для порівняння зроблю з цього листа такий витяг: «За інформацією комунального підприємства звернення з приводу розміщення зазначених човнів на зеленій зоні, а також дозвільна документація на їх розміщення, до КП УЗН Дніпровського району не надходила.

Водночас відділом контролю за благоустроєм Дніпровської районною в місті Києві державної адміністрації було внесено припис власнику човнів щодо надання дозвільної документації на розміщення байдарок на зеленій зоні. При відсутності відповідної документації запропоновано демонтувати байдарки власними силами та відновити благоустрій.». У відповіді не було вказано дату та номер припису і терміни його виконання Жаном Запорожцем.

Фактично ми маємо стандартні відповіді нашої РДА на наші листи до неї, з яких неможливо побачити про реальні вжиті її відділом відповідні дії. Та це для нас вже не так важливо, адже будівництва веслувальної бази там вже не буде і власник спортивних човнів Жан Запорожець перемістив свою діяльність на протилежну частину Русанівського каналу.

ІІ. Про активну позицію русанівців протягом травня – липня 2023 року

11 травня 2023 року сформувалася активна група русанівців, які вирішили внести свій вклад у захист коси від забудовників. Після громадської зустрічі на косі біля незаконно розміщених на той час 2-х спортивних човнів у приміщення ОСН «КМ «Русанівка» відбулося її своєрідне продовження і було обговорено ініціювання ними збору підписів русанівців за збереження Русанівської коси, який розпочався з 13 травня поточного року із збору підписів на набережній біля ротонди. Протягом травня поточного року ними було зібрано 1147 підписів русанівців, які були направлені 4-м адресатам: Київській міській військовій адміністрації, Київському міському голові, Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації та комунальному підприємству. Відповідно вони були ними опрацьовані і їм надані відповіді на підтримку збереження коси.

Хочу висловити організаторам збору підписів і в першу чергу Юлії Красовській і Світлані Васильовій щиру подяку за наполегливу, нелегку та результативну роботу з їх отримання.

Одночасно ними була розпочата ще одна громадська акція з ініціювання розгляду цього питання на міському рівні.

15 травня 2023 року у розділі «Електронні петиції» вебсайту Київської міської ради була зареєстрована електронна петиція «Сприяти захисту Русанівської коси та недопущення будівництва на її території» за № 12107 і вона стала успішною – протягом травня – липня поточного року було зібрано 6021 підпис. Тепер вона перейшла у статус на розгляді органів міською виконавчою та представницькою влад. Автор цієї петиції – Євген Юрійович Кудряшов.

10 липня поточного року міський голова Віталій Кличко надав доручення № 08/КО-2211(п) 3-м заступникам голови КМДА та 2-м постійним комісіям Київради.

«Відповідно до пункта 5.3 «Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій» від 10.06.2021, Київський міський голова 10.07.2023 року доручив заступнику голови КМДА Пантелеєву П.О., заступнику голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Оленичу П.С., заступниці голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Говоровій О.І. та постійним комісіям Київської міської ради з питань екологічної політики, з питань архітектури, містобудування та земельних відносин розглянути петицію в установленому порядку.». Інформація про стан розгляду цієї петиції розміщена на сайті Київської міської ради. На його виконання заступники голови КМДА в межах своєї компетенції мають надати свої доручення відповідним структурним підрозділам КМДА і останні опрацьовуватимуть цю петицію, а також її розглядатимуть зазначені постійні комісії Київради. Процедура досить тривала за часом, але ОСН разом з русанівцями де-факто вкотре відстояли нашу перлину. Міський голова видав відповідне доручення №08/КО-2211 (п) від 10.07.2023.

За такої успішної підтримка киянами цієї петиції навряд чи міські посадовці та депутати підуть проти такої консолідованої позиції русанівців та представницького органу частини мешканців мікрорайону.

Матеріали ОСН «КМ «Русанівка» увійшли як до тексту листів за результатами збору підписів, так і до тексту цієї петиції, що зробило відповідні дії ініціаторів вагомішими у досягненні зазначених результатів.

Хочу висловити щиру подяку як автору петиції Євгену Кудряшову та всій команді з її активної популяризації в соціальних мережах, так і всім тим, хто її підписав на підтримку збереження Русанівської коси.

ІІІ. Про спільний результат ОСН «КМ «Русанівка» та активної громадськості у захисті Русанівської коси від її можливої забудови

За результатом дворічної діяльності ОСН «КМ «Русанівка» та тиску русанівців у цьому році на владу питання недопущення використання ним цієї частини території коси під його амбіції будівництва веслувальної станції фактично вирішено на користь абсолютної більшості русанівців. А ми продовжуватимемо відслідковувати тепер вже розгляд такої успішної для усіх нас електронної петиції № 12107 від 15.05.2023 і інформуватимемо русанівців про результати її розгляду на нашому вебсайті та у групі Фейсбуку «Громадська платформа Русанівки» згідно з цим дорученням міського очільника.

Вітаю усіх русанівців з цим позитивним для нас досягненням.

Дуже тішить, що ці дії активних громадян стали яскравим піднесенням громадянського суспільства мікрорайону у цьому році після кількарічного спаду активності русанівців у вирішенні актуальних для нас проблем спільного життя на нашому унікальному острові.

Разом ми сила і тільки у такому єднанні ОСН «КМ «Русанівка» та активних русанівців можемо досягти збереження нашої унікальності.

Коса була, є і буде далі для русанівців! Нікому не дамо її забудувати! Разом збережемо її для наших нащадків!

Олександр Чунаєв,
головний редактор вебсайту та секретар ОСН «КМ «Русанівка»